צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

נתפסתם נוהגים בפסילה? כול מה שצריך לדעת על עבירות תנועה 

נתפסתם נוהגים בשכרות? במהירות מופרזת? בפסילה? עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שעבירות תנועה נחלקות לקטגוריות שונות ודרגות משתנות של ענישה בהתאמה לקטגוריה וחומרת העבירה, החל ממתן אזהרה, קנס ונקודות ועד עבודות שירות, פסילה ומאסר בפועל. 

בנסיבות הללו, מוטב להיוועץ בעורך דין לענייני תעבורה, שכן לעתים קרובות יכול עורך הדין להפחית לא רק מגובה קנס המוטל עליכם, אלא גם למנוע פסילת רישיון נהיגה, מאסר על תנאי וריצוי של מאסר בפועל. 

חשוב להדגיש שבמדינת ישראל מהווים דיני התעבורה חלק מתחום המשפט הפלילי, כשבמקרים מסוימים עשוי העונש הקבוע בחוק להגיע לריצוי מאסר בפועל. פרט זה יכול להיות רלוונטי, ובפרט על רקע ההחמרה המשמעותית שחלה בשנים האחרונות באכיפת החוק בעקבות הזינוק החד בשיעור תאונות הדרכים הקטלניות.

שיטת הקנסות והנקודות 


כול מה שצריך לדעת על עבירות תנועה שתיים מהסנקציות המוטלות על נהגים בגין עבירות תנועה הן קנסות ונקודות. הקנסות מהווים סנקציה כספית שנועדה לסייע למשטרת התנועה באכיפת הוראות החוק. בנוסף, המדינה מיישמת לצד הקנסות גם השיטה לניקוד עבירות תנועה לצורך מעקב שוטף אחר נהגים שהורשעו. 

בשיטה זו מדורגות העבירות לדרגות חומרה שונות, תוך קביעת שיעור הניקוד וגובה הקנס לכול עבירה בהתאמה לחומרתה. לדוגמה, העונשים על נהיגה תוך כדי שהנוסע במושב האחורי איננו חגור בחגורת בטיחות הם קנס של 100 ₪ הן לנהג והן לנוסע ו- 2 נקודות. נהג הנתפס על עקיפה מימין יקבל דו"ח של 250 ש"ח ו- 4 נקודות, בעוד שעקיפה על קו הפרדה רצוף תחויב ב- 10 והזמנה של נהג לדין.

שיטת הניקוד החדשה


על פי שיטת הניקוד החדשה שנכנסה לתוקפה בינואר 2018, צבירה של 36 נקודות על עבירות תנועה שונות תגרום לשלילת רישיון הנהיגה ל- 3 חודשים, כבתום תקופה זו יחויב הנהג לעבור מחדש את מבחן התיאוריה לקבלת רישיונו בחזרה. 

במידה ותיצברנה לחובתו של נהג 72 נקודות לאורך תקופה בת 6 שנים, ייפסל רישיונו באופן מיידי לתקופה של 9 חודשים, כשלאחר מכן יידרש הנהג לעבור בדיקות רפואיות, מבחן תיאוריה וטסט נהיגה לצורך חידוש רישיונו. 

במקרים שבהם צובר הנהג 30 עבירות תנועה  לאורך תקופה של 5 שנים (למעט עבירות חניה), משרד הרישוי ישלול את רישיון הנהיגה שלו ל- 5 שנים ללא תלות בשיטת הניקוד וללא משפט. מעבר לכך, ישנן כאמור עבירות חמורות שבגינן עלולים להיגזר קנסות כבדים ואף מאסר בפועל, כשבמקרים הללו כדאי להסתייע בעורך דין פלילי מנוסה המתמחה בדיני תעבורה.

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי