צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

המדריך המלא: נהיגה ללא רישיון

נהיגה ללא רישיוןהנתונים הסטטיסטיים מלמדים שנהיגה ללא רישיון היא מבין עבירות התעבורה הנפוצות ביותר. עם זאת, מדובר בעבירה חמורה ומסוכנת שעלולה לעתים לגבות גם חיים. עורכת הדין סיוון כהן מציינת שסעיף 10 לפקודת התעבורה עושה הבחנה בין מספר מצבים שונים כגון נהיגה ללא רישיון תקף, נהיגה מבלי שהוצא כלל רישיון, נהיגה בזמן פסילה ונהיגה עם רישיון לא מתאים. 

ההתייחסות של מערכת המשפט לכל אחת מהעבירות הללו הנה שונה וכך גם הדין המושת על כל אחת מהן, ואף על פי כן, מוטב להיוועץ בעורך דין המתמחה בענייני תעבורה, זאת כדי להבטיח שהעונש יהיה אכן מידתי, דהיינו תואם לנסיבות המקרה וגם נמוך במידת האפשר.

 

נהיגה עם רישיון שפג תוקפו ולא חודש


נהיגה ללא רישיון תקף (רישיון נהיגה שפג תוקפו ולא חודש) מסווגת כעבירה חמורה פחות בהשוואה לעבירות התעבורה האחרות הקשורות לנהיגה ללא רישיון. מעבר לכך, גם לפרק הזמן שבו רישיון הנהיגה לא היה בתוקף יש חשיבות, ונהג שנתפס נוהג עם רישיון נהיגה שחלפו עד 6 חודשים ממועד פקיעתו, צפוי לקבל דו"ח ברירת קנס בגובה 250 ₪. 

ואולם, נהג אשר נתפס נוהג עם רישיון שתוקפו פקע לתקופה ארוכה יותר צפוי לקבל הזמנה לדין ולעמוד למשפט בבית משפט לתעבורה. העונש עשוי לנוע מקנס כספי גבוה ואו פסילה על תנאי, אך לעתים גם להגיע לפסילה בפועל. חומרת העונש מושפעת ממספר גורמים, בהם ותק הנהיגה של הנהג, עברו התעברותי, אורך התקופה ממועד פקיעת רישיון וכן הלאה.

 

נהיגה בזמן פסילה


מעבר לכך, במידה ועבירת הנהיגה ללא רישיון תקף מלווה בעבירות נוספות כדוגמת נהיגה במהירות מופרזת, אי ציות לשוטר, אי ציות לתמרור וכדומה, עלול הדבר להטות במשפט את הכף לרעת הנהג, ובמקרים מסוימים אף להביא למאסר בפועל. 

העבירות של נהיגה מבלי שהוצא כלל רישיון נהיגה ונהיגה עם רישיון שאיננו מתאים (כמו לדוגמה אדם שיש לו רישיון לאופנוע בלבד ונתפס נוהג על רכב פרטי או מסחרי) מסווגות כעבירות חמורות במיוחד, ויכולות לגרור אחריהן פסילה של שלושה חודשים לפחות, כשבמקרים מסוימים גם להוביל למאסר עד שנתיים בפועל. 

נהיגה בזמן פסילה היא עבירה שהעונש בגינה עלול להגיע לשלוש שנות מאסר. בנסיבות הללו, חשוב להיות מיוצגים על ידי עורך דין בכל ההליכים המשפטיים.

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי