צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

זומנתם לחקירות במשטרה? פנו להתייעצות עם עו"ד פלילי בהקדם האפשרי!

זומנתם לחקירות במשטרה? פנו להתייעצות עם עו"ד פלילי בהקדם האפשרי!

סגירת תיק פליליהמשפט הפלילי מהווה ענף משפטי שתכליתו להגדיר את כללי ההתנהגות המסווגים כשליליים ואסורים בחברה, ושאכיפתם נמצאת באחריות המדינה ומבוצעת באמצעות המשטרה והתביעה הכללית. בחוק הישראלי ישנו מגוון רחב של התנהגויות שונות המקיפות תחומי חיים רבים ומסווגות כעבירות פליליות, בהן, בין היתר, רצח, תקיפה, אלימות, סחיטה באיומים, וכן עבירות מין, עבירות מס, מרמה, רכוש, זיוף, שימוש וסחר בסמים.
 

עורכת הדין סיוון כהן המנהלת משרד פרטי המתמחה בתחום המשפט הפלילי, ביטול רישום פלילי  ורבדיו השונים, מדגישה שבמידה וזומנתם לחקירה במשטרה, מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לעו"ד פלילי לצורך ההתייעצות בנוגע לדרך הפעולה האופטימלית עבורכם בנסיבות הללו, ובפרט אם זו הפעם הראשונה שבה אתם נקלעים לסיטואציה מעין זו, שכן לתוצאותיה של החקירה המשטרתית יש לעתים קרובות השלכות הרות גורל שעלולות להכריע את הכף בבית המשפט.

מניפולציות ולחץ כבד במטרה להשיג הרשעה בכל מחיר


עורכת הדין סיוון כהן מציינת שמרבית העצורים או הנחקרים אינם מודעים כלל לאפשרות להיחקר בנוכחות עו"ד פלילי מטעמם במהלך החקירה הפלילית, שכן אין כיום חקיקה השוללת זאת. באופן כללי, נהוג לסווג את החקירות לשתי קטגוריות, שבאחת נכללות החקירות שאליהן מגיעים הנחקרים באופן עצמאי, בעוד שבאחרת מסווגות החקירות המיושמות תחת מעצר.
 

חשוב להדגיש כי חקירה זאת חקירה, ובשתי הווריאציות מדובר בסיטואציות בלתי סימפתיות בלשון המעטה. עם זאת, חקירה בין כותלי בית המעצר ובסביבת אנשים עוינת הנה רגישה הרבה יותר, היות והמניפולציות והלחץ הכבד המופעלים על הנחקר בחדרי החקירות במטרה להשיג הרשעה בכל מחיר, בעוד הוא משתוקק לסיים מהר ככל שניתן את הסיטואציה העוינת אליה נקלע, עלולים להוביל אותו לכדי הודאה שעלולה לשמש כנגדו ולהפלילו בהמשך הדרך.

הקטנת הסיכון להפרת זכויותיו של הנחקר


חשוב לציין שלא כל חקירה מלווה בלחץ או נגררת לאלימות מצד חקירות במשטרה, אך ישנן גם לא מעט מניפולציות שבהן נוהגת המשטרה לעשות שימוש, זאת מבלי שהנחקר יהיה מודע אליהן, זאת במטרה להפליל את הנחקר או להוציא ממנו הודאה שעלולה לשמש בתיק נגדו.

עו"ד פלילי המלווה את לקוחו ונוכח יחד עימו בחקירה עצמה, מהווה מקור הרתעתי משמעותי ומונע מהמשטרה שימוש במהלכים פסולים מצדה, דבר שעשוי להקטין הן את הסיכון להפרת זכויותיו של הנחקר, והן את הנקיטה באמצעים בלתי חוקיים לחילוץ הודאה בכוח על ידי הפעלת לחץ פסיכולוגי, השפלות, אלימות פיזית, אלימות מילולית וכיוצא בזה, עד לכדי מצב שבו הנחקר מוכן להודות במשהו שלא ביצע או שלא התכוון כלל לחשוף.

תחום המשפט כולל בתוכו ענפים שונים, שכל אחד מהם מצריך התמקצעות פרטנית. לפיכך, במידה והנכם חשודים בעבירות פליליות, הקפידו להסתייע בשירותיו של עו"ד פלילי, מאחר ועורך דין שאינו בקי בכל רזיו ונפתוליו של המשפט הפלילי, עשוי שלא להעניק לכם את השירות המקצועי ביותר, ובהחלט יתכן מצב שבו שכרכם ייצא בהפסדכם.

עורכת הדין סיוון כהן מציינת שתכליתו של המשפט הפלילי היא להסדיר את חיי החברה, זאת באמצעות הגדרת התנהגויות מסוימות כפליליות וכללים של "עשה ואל תעשה", ואדם אשר מפר את הכללים הללו צפוי להיות מואשם בעבירה פלילית של חטא, עוון או פשע, לעמוד על כך לדין, ולהיענש בהתאם לחוק העונשין של המדינה.

סיווג העבירות על פי חוק העונשין של מדינת ישראל

על פי חוק העונשין של מדינת ישראל (פרק ד סימן ה), העבירות הפליליות מסווגות לשלוש קטגוריות בהתאם לדרגות חומרתן, שהן: חטא, עוון ופשע. החטא מוגדר כעבירה שהעונש המרבי שנקבע לה הוא קנס בשיעור שאינו גבוה מזה המוטל על עבירה מסוג זה ואו עונש מאסר עד לתקופה של שלושה חודשים.

העוון מוגדר כעבירה שהעונש שנקבע לה הוא קנס עד הגובה המרבי שניתן להטיל על עבירה מסוג עוון ואו עונש מאסר לתקופה שבין שלושה חודשים לשלוש שנים, בעוד שפשע מוגדר כעבירה חמורה שעונשה המרבי הוא מאסר לתקופה של מעל לשלוש שנים.

מאחר והעונשים הקבועים בחוק העונשין על עבירות פליליות מוגדרים כחמורים וכרוכים לעתים קרובות בריצוי מאסר, מוטב לכל אדם שמואשם בפליליים להסתייע בעו"ד פלילי מקצועי ומנוסה ושמאחוריו עומד מוניטין של הצלחות.

תפקידו של עו"ד בנסיבות שבהן מוכחת אשמת הנאשם

עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שעל אף שהמשפט הפלילי מסדיר את היחסים שבין הפרטים בחברה, המשפט הפלילי מתאפיין בכך שהמדינה היא זו שתובעת את הנאשם בביצוע העבירה ולא האדם שנפגע מהתנהגותו הפלילית.

בין אם מדובר בעבירה פלילית בדרגת חומרה כזו או אחרת, ובין אם החשוד אשם בפועל או חף מפשע, מומלץ להיוועץ בעו"ד פלילי מן השורה הראשונה, שבקיא ומעודכן בכל רזי החוק, שתפקידו להגן על מרשו ולנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו כדי לנסות ולזכות את מרשו בבית המשפט.

יחד עם זאת, עורכת הדין סיוון כהן מדגישה שגם בנסיבות שבהן מוכחת וברורה לכל אשמתו של הנאשם, לעו"ד פלילי יש עדיין תפקיד משמעותי. עו"ד מקצוען יכול לסייע בהפחתת סעיפי אישום שונים מהתביעה, בהפחתה מחומרת המעשה בעיני בית המשפט ובהפחתה מעונשו של הנאשם.

מאמרים דומים
נתפסתם נוהגים בשלילת רישיון? במהירות מופרזת? אתם חייבים עורך דין לתעבורה
נתפסתם נוהגים בשלילת רישיון? במהירות מופרזת? אתם חייבים עורך דין לתעבורה

נתפסתם כשאתם נוהגים בשלילת רישיון? מהירות מופרזת? נהיגה בשכרות? אזי קרוב לוודאי שאתם נזקקים לשירותיו של עורך דין לתעבורה לצורך מתן ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי.

קרא עוד >
עורך דין פלילי באשדוד: עצות זהב בנוגע לחקירה פלילית
עורך דין פלילי באשדוד: עצות זהב בנוגע לחקירה פלילית

הגעה לחקירה בליווי עורך דין פלילי באשדוד או בכל מקום ברחבי הארץ תמנע תרחישים מכל סוג שמטרתם להוציא מהנחקר מידע מפליל שעלול, כאמור לשמש כנגדו.

קרא עוד >
נהיגה ללא רישיון בהתאם לסעיף 10 א בפקודת התעבורה
נהיגה ללא רישיון בהתאם לסעיף 10 א בפקודת התעבורה

נהיגה ללא רישיון מוגדרת כעבירה חמורה ביותר בהתאם לסעיף 10 א בפקודת התעבורה, שלפיה "לא ינהג אדם רכב מנועי אלא אם הוא בעל רישיון נהיגה תקף לרכב מאותו סוג

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי