צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

מהותו של כתב אישום בהליך הפלילי

מהותו של כתב אישום בהליך הפלילי

כתב אישוםהוגש כנגדכם כתב אישום? כול אדם נורמטיבי שומר החוק עשוי למצוא את עצמו בהפתעה מוחלטת וללא הכנה מוקדמת תחת חקירה באזהרה בגין חשד לעבירה שלכאורה ביצע, ומכאן עלולה העלילה רק להסתבך. עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שהחקירה מהווה את יריית הפתיחה בהליך הפלילי. לא אחת קורה שהאמת היא פתלתלה והאדם מעורב באופן כזה או אחר במעשה ולא כפי שסבר מראש. 

בנסיבות הללו ינקטו החוקרים בטקטיקות שונות בניסיון למשוך את הנחקר במילים כדי להובילו להודאה במעורבותו. זו הסיבה מדוע חשוב להיוועץ בעו"ד פלילי בטרם החקירה אף כשהאדם בטוח בצדקתו. השלב הבא עשוי להיות הגשת כתב אישום פלילי בבית משפט השלום או המחוזי, על פי סוג וחומרת העבירה שבוצעה.

 

תשתית ראייתית מספקת להעמדת החשוד לדין

כשהתביעה מגיעה להחלטה על הגשת כתב אישום, המשמעות היא שהן הרשות החוקרת והן הרשות התובעת שדנה בתיק הגיעו למסקנה שקיימת תשתית ראייתית מספקת כדי להעמיד את החשוד לדין ולהוביל להרשעתו. המשמעות הנוספת היא שעם הגשת כתב האישום הופך החשוד לחזקת נאשם ומתחיל כנגדו הליך משפטי פלילי. 

ככלל, כדאי תמיד להקדים תרופה למכה ולהיוועץ בעורך דין פלילי מנוסה עוד בטרם הזימון לחקירה. עם זאת, גם במקרה שבו אדם נחקר במשטרה והוחלט על הגשת כתב אישום כנגדו, יכול עורך דין פלילי ממולח ומנוסה לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותו, למצוא את דרכים לשינוי כתב האישום והפחתה מחומרת האישומים, ואפילו להביא לביטולו לפני פתיחת הדיונים בבית המשפט.

 

הדרכים לתיקונו או ביטולו של כתב אישום

כדי להביא לביטולו של כתב אישום, נדרש עורך דינו של הנאשם להציג ראיות והוכחות לעוול ואו עינוי דין שנגרמו למרשו במהלך הטיפול בתיק, לכשלים בהתנהלותה של החקירה, כמו גם הבאת טענות משפטיות הקשורות לנסיבות חייו של החשוד ומצדיקות הפחתה מחומרת כתב האישום או ביטולו. לעתים יכול סנגורו של הנאשם להוביל לביטול כתב האישום בהסכמת התביעה, זאת לאחר ניהול משא ומתן מול נציג הרשות התובעת. 

במקרים אחרים יכול בית המשפט להחליט על ביטול כתב האישום ללא דיון, ללא הסכמת התביעה וללא תלות בנושא אשמת הנאשם או חפותו, זאת לאחר שהסנגור הציג טענות משפטיות מקדמיות כגון מציאת פסול בכתב האישום עצמו, אי מימוש זכות השימוע של הנאשם, סתירה מהותית של כתב האישום מול אחד מעקרונות הצדק וההגינות משפטית וכן הלאה.

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי