צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

התיק נגדכם נסגר? כל מה שכדאי לדעת על ביטול רישום פלילי במשטרה

התיק נגדכם נסגר? כל מה שכדאי לדעת על ביטול רישום פלילי במשטרה

מדי שנה נחקרים בישראל לא מעט אזרחים בשל מגוון חשדות כאלו ואחרים, כשהמציאות מלמדת שבסופו של דבר מוגשים כתבי אישום כנגד אחוזים בודדים מהם בלבד. יחד עם זאת, המציאות העגומה היא שלמעלה מחצי מליון ישראלים מחזיקים ברישום פלילי והרבב ממשיך לדבוק בהם גם לאחר שנסגר התיק נגדם במשטרה, אם בעקבות היעדר ראיות מספיקות או חוסר עניין לציבור.

 

עורכת הדין סיוון כהן מציינת שבמקרים רבים ניתן להגיש בקשה לביטול רישום פלילי, וכן בקשה לשינוי עילת סגירתו של התיק במשטרה. הרישום הפלילי מהווה, למעשה, תיעוד משטרתי ממוחשב שכולל את כל ההרשעות, העבירות, העונשים והקנסות שתלויים ועומדים לחובתו של האדם, כמו גם מידע על תיקים פתוחים (תיקי מב"ד) ותיקים שהמשטרה החליטה לסגור בעילות שונות.

 

השלכותיו של הרישום הפלילי

במקרה שבו נסגר התיק בשל היעדר אשמה פלילית, אזי הוא נמחק לחלוטין ממחשבי המשטרה ואינו מותיר רישום כלשהו, בעוד שתיקים שנסגרים בגין חוסר ראיות או היעדר עניין ציבורי אינם מביאים למחיקת הרישום הפלילי, מה שמותיר ספק באשר לחפותו של האדם.

עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שאי ביטול רישום פלילי עשוי לא רק לפגוע בשמו הטוב של האדם וביחס החברה כלפיו, אלא שהוא מונע ממנו מלעסוק במקצועות מסוימים (עובד מדינה, עורך דין, חוקר פרטי, סוכן ביטוח ועוד) ולהתקבל למקומות עבודה שונים.

ככלל, הרישום הפלילי נחלק לשתי תתי קטגוריות שבאחת מסווגים התיקים הפליליים שהסתיימו בהרשעה בבית המשפט, בעוד שבאחרת מסווגים תיקים שנסגרו בעילות של היעדר עניין ציבורי או חוסר ראיות, כשכל אחד מהמקרים דורש טיפול משפטי שונה.

ביטול רישום פלילי: בחינת נסיבותיו של המקרה ונקיטה בהליכים הנכונים

לפיכך, במידה והחלטתם להגיש בקשה לביטול רישום פלילי, אזי מומלץ לפנות לייעוץ משפטי, זאת על מנת לבחון את נסיבותיו של המקרה ולנקוט בהליכים הנכונים. באופן כללי, תיקים אשר מסתיימים בהרשעה, מתיישנים 7 שנים מהמועד שבו מסיים האדם לרצות את עונשו ונמחקים בחלוף 17 שנים.

כשמדובר במחיקת רישום פלילי בתיקים שנסגרו במשטרה מבלי שהוגש כתב אישום, ניתן ליישם זאת באמצעות הגשת בקשה לשינוי עילת הסגירה של תיק פלילי (מחוסר ראיות או היעדר עניין ציבורי לחוסר אשמה) או בקשה לביטול ומחיקת הרישום המשטרתי.

שינוי עילת הסגירה אפשרי במקרים שבהם אין ראיות ממשיות כנגד החשוד או שישנן ראיות סותרות מוצקות שעשויות להאיר באור שונה את תיק החקירה. בקשה למחיקת הרישום המשטרתי נעשית באמצעות הגשת פנייה מנומקת למדור מידע פלילי של משטרת ישראל.

ביטול רישום פלילי | סיוון כהן משרד עורכי דין

מאמרים דומים
מחיקה וביטול רישום פלילי
מחיקה וביטול רישום פלילי

ביטול רישום פלילי ניתן ליישום במספר תנאים ובמספר דרכים, למרות שלא מדובר במחיקה מוחלטת של הרישום הפלילי, אך הפעולה מאפשרת לגופים ספורים בלבד להיות נגישים למידע זה לאחר המחיקה.

קרא עוד >
עורכי דין פליליים: איך לאתר את עורך הדין מהליגה הבכירה?
עורכי דין פליליים: איך לאתר את עורך הדין מהליגה הבכירה?

עורכי דין פליליים הנם עורכי דין המתמחים בקלסיפיקציה המשויכת לסדר הדין הפלילי. להבדיל מהמשפט האזרחי, המאפיין הבולט ביותר במשפט הפלילי נוגע לעובדה שברוב המכריע של המקרים המדינה היא זו שתובעת את הנאשם.

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי