צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

כל מה שחשוב לדעת על הטרדה מינית בעבודה

כל מה שחשוב לדעת על הטרדה מינית בעבודה

סובלים מהטרדה מינית בעבודה? הנתונים מלמדים שמקום העבודה עשוי להוות לא פעם כר פורה למגוון סוגים שונים של הטרדות מיניות, החל מאמירות לא לעניין, הלצות שוביניסטיות ובדיחות פוגעניות,
דרך הצעות חוזרות ונשנות ושליחת הודעות עם אופי מיני, וכלה בנשיקה בכפייה, נגיעה באיברים מוצנעים, מעשים מגונים וסחיטה על רקע מיני. 

עורכת הדין סיוון כהן מציינת שהחוק למניעת הטרדה מינית שנחקק בשנת 1998 מגדיר הטרדה מינית ככפייה בהקשר מיני, וכולל בתוכו כמה סוגי הטרדה שנתפסים הן כעוולה אזרחית והן כעבירה פלילית, בהם מעשים מגונים ללא הסכמה, סחיטה באיומים, הפצת סרטונים ותמונות עם תוכן מיני ומבלי שניתנה הסכמת האדם, כמו גם הצעות חוזרת ונשנות בעלות נופך מיני, תוך כדי ניצול יחסי מרות.

נורמת התנהגות מקובלת או הטרדה מינית?

עורכת הדין סיוון כהן מוסיפה שהחוקים הנוגעים להטרדה מינית אמנם אינם כוללים הקנטות והערות פוגעניות שהן בבחינת אתיקה וקוד נימוס, אך כשהדבר נוגע להטרדה מינית בעבודה, הן בהחלט יכולות להיתפס כהטרדה, ובפרט במקרים של יצירת סביבת עבודה עוינת. 

הדרך לקבוע אם מדובר בנורמת התנהגות מקובלת או בהטרדה מינית נבחנת בהתאם להקשר שבו בוצעו המעשים וכן במסגרת היחסים שבין מטריד למוטרד או המוטרדת (הטרדה מינית בין עמיתים לעבודה לעומת של מנהל כלפי עובדת). 

באופן כללי, ניצול יחסי מרות במערכת יחסים בין הממונה לכפופה לו מתאפיין במספר אספקטים העשויים לרמוז על כך, כגון פערי כוח, הפרש גילאים, יוזם היחסים ורמת ההשפעה על פיטורי העובדת.

דרכי פעולה במקרים של הטרדה מינית בעבודה

ראוי להבהיר שהטרדה מינית בעבודה איננה בהכרח תופעה שבה תמיד המטרידים הם גברים והנפגעות הן נשים עמיתות או כפופות להם. בית הדין לעבודה כבר עסק במקרים שבהם התלוננו עובדים על הטרדה מינית כלפי המעסיקה או הממונה עליהם, והחוק חל גם עליהם. מעבר לכך, במרבית מהמקרים מתבררות התלונות הללו כמוצדקות. 

עם זאת, לעתים קורה שהתלונות מתבררות כקנטרניות אם על רקע תחושת קיפוח או פיטורין, או על רקע נקמנות אישית כמו לדוגמה בעקבות פרידה לאחר ניהול רומן וכדומה. במצבים של הטרדה מינית בעבודה, ניתן לפעול במספר דרכים, כגון הגשת תלונה לאחראי במקום העבודה למניעת הטרדה מינית, הגשת תלונה במשטרה ואו הגשת תביעה אזרחית. בכול המקרה, מומלץ לנפגעי עבירה להסתייע בעו"ד פלילי לייעוץ, ליווי וייצוג משפטי.
 

הטרדה מינית בעבודה

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי