צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

כמה דברים על חשיבות הייעוץ עם עו"ד פלילי לפני החקירה במשטרה

כמה דברים על חשיבות הייעוץ עם עו"ד פלילי לפני החקירה במשטרה

עוד פלילי | סיון כהן גם אם הנכם אזרחים נורמטיביים לחלוטין מן השורה, מתנזרים משתייה ומעישון, מקפידים לחגור חגורת בטיחות ולנהוג עם הידיים על ההגה, מחזיקים במשרה מכובדת, ומשתדלים לשמור על החוק, גם אתם עלולים בבוקר יום בהיר וללא התרעה מוקדמת, למצוא את עצמכם נתונים תחת חקירה משטרתית בגין חשד למעשה שלכאורה שביצעתם, ומכאן והלאה עשויה העלילה רק ללכת ולהסתבך.
 

אישום פלילי עשוי להטיל את שמו הטוב, כבודו וחירותו של אדם על כף המאזניים. בחירה לא נכונה של עו"ד פלילי עלולה להיות הרת גורל ולהשפיע על חייו, עתידו ופרנסתו של הנאשם והן על חייהם של בני משפחתו. לפיכך, מוטב שלא להקל ראש בבחירת עו"ד פלילי, אלא לעשות כל מאמץ על מנת להבטיח שבחרתם את עורך הדין הטוב והנכון ביותר עבורכם.
 

העניין הוא שהענף רווי במשרדי עורכי דין העוסקים בתחום פלילי, כשכול אחד מהם מתהדר בכך שהוא משרד מוביל ומצליח, וכאן עולה השאלה כיצד לבצע את הבחירה הנכונה ולזכות בייעוץ ואו בייצוג המשפטי הטוב ביותר. עורכת הדין סיוון כהן מציינת שישנם מספר כללים בסיסיים שיכולים לסייע במהלך החיפוש אחר עוה"ד המתאים.

מענה על השאלות מבלי לאבד את שלוות הנפש וקור רוח

עורכת הדין סיוון כהן, המתמחה גם בביטול רישום פלילי, מציינת שחשוב לדעת להיערך לחקירה בתבונה, אם מבחינת זכויות אזרחיות ומידע, ואם מבחינת טקטיקות חקירה נפוצות והדרכים להתגונן מפניהן. המציאות מוכיחה שאדם המסתייע בעו"ד פלילי מנוסה בטרם חקירתו, יכול לענות על השאלות מבלי לאבד את שלוותו וקור רוחו, מה שעשוי לא פעם להשפיע בצורה מרחיקת לכת ולהטות את הכף לטובתו.
 

עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שכל אזרח נורמטיבי יכול למצוא עצמו ביום בהיר תחת חקירה, גם במקרים שבהם אינו אשם במאומה, אם לצורך איסוף ראיות או לצורך גביית עדויות ובירור עובדות. האזרח התמים איננו תמיד מודע לסוגיה שלשמה הוא נקרא לחקירה, מה שמעצים את תחושות הבלבול, הלחץ והמצוקה הנפשית.

עורך דין פרטי לעומת עורך דין מטעם הסנגוריה הציבורית

אדם שאין ברשותו האמצעים הכלכליים לשכור עורך דין פרטי, ממונה לו על פי רוב סנגור מטעם הסנגוריה הציבורית. מדובר לכאורה בהזדמנות נפלאה לחיסכון כספי. עם זאת, במידה ויש ביכולתו של האדם לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי, מוטב לו לעשות זאת. 

הסיבה לכך איננה נעוצה בחוסר מקצועיותם של עורכי הדין הפועלים מטעם הסנגוריה הציבורית, אלא על רקע העומס רב המוטל על כתפיהם, מה שאינו מאפשר להם להקצות לכל תיק את מיטב הזמן והמשאבים הנדרשים כדי להבטיח ייצוג משפטי איכותי.

אספקט נוסף נוגע לתחום ההתמחות. עורך דין לענייני משפחה איננו מתמחה בנדל"ן ועו"ד לדיני חוזים איננו מתמחה בפלילים. ככלל, מומלץ להעדיף עו"ד המתמחה בפלילים ועוסק בפלילים בלבד ולא כזה שלוקח כול תיק הנקלע בדרכו ומתפזר על פני תחומי משפט רבים.

טקטיקות חקירה נפוצות

ההיוועצות בעו"ד פלילי מנוסה ומיומן בטרם החקירה בעלת חשיבות רבה, ובפרט כשמדובר בנחקרים ללא ניסיון, שזוהי להם חקירתם הראשונה. מאחר ומדובר במצב לא שגרתי ומלחיץ במיוחד, עשויה החקירה לטמון קשיים והאדם עלול לומר דברים שיכולים לשמש כנגדו. עורכת הדין סיוון כהן מדגיש שקשה לחזור מדברים שנאמרו במהלך החקירה, ולפיכך חשוב להיערך לקראת החקירה ביסודיות.

הכנת הנחקר לחקירה באמצעות עורך דינו עשויה לכלול סימולציות עם שאלות מטרידות ומתקילות, טיפים לשמירה על קור הרוח ואי איבוד העשתונות והדרכה בנוגע לטקטיקות חקירה נפוצות, כגון דברים שנאמרים, לכאורה, "לא לפרוטוקול", תרגיל החוקר הטוב והחוקר הרע, הטיית החקירה בפתאומית אל עבר כיוונים לא צפויים וכן הלאה.

כששמכם הטוב, כבודכם וחירותכם מוטלים על כף המאזניים: טיפים לבחירת עו"ד פלילי

מעבר לכך, גם תחום הפלילים מחולק לקטגוריות ותתי קטגוריות כגון המשפט הפלילי (עבירות פליליות, חקירות ומעצרים, עבריינות נוער, ועדות שחרורים ועוד), המשפט הצבאי (עריקות, שחרור מהצבא, עבירות סמים בצבא וכן הלאה), משפט תעבורה (נהיגה תחת השפעת סמים ואו אלכוהול, המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, נהיגה בזמן פסילה ועוד), ועדיף שיהיה זה עו"ד פלילי המתמחה בקטגוריה שבגינה שוכרים את שירותיו. 

עניין נוסף כדאי לתת עליו את הדעת הוא הוותק והניסיון המשפטי. ככלל, ככול שיש לעורך הדין ניסיון רב יותר בייצוג נאשמים בפלילים, כך ייטב. מאידך, במידה ומחליטים להסתייע בשירותיו של משרד עורכי דין בעל שם ומוניטין, רצוי לוודא מראש שמי שמטפל בתיק ומייצג אתכם בבית המשפט הוא עורך דין ותיק ומנוסה ולא עורך דין זוטר או מתמחה.

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי