צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

ועדות שחרורים לשחרור על-תנאי ממאסר

ועדות שחרורים לשחרור על-תנאי ממאסר

ועדות שחרורים הן הגוף המחליט בנוגע לשחרור על תנאי ממאסר, לרבות שחרור אסירים מטעמים רפואיים. החוק לשחרור על-תנאי ממאסר מסדיר את תנאי הסף לשחרורו של אסיר אשר ריצה שני שלישים לכל הפחות מתקופת מאסרו, וכן את הליך השחרור והתנאים שעל פיהם מותנה השחרור. כמו כן, החוק מסדיר את הרכבה של ועדת השחרורים ומפרט את השיקולים שהוועדה נדרשת לשקול, כמו גם את הליך הערעור על החלטתה.

עורכת הדין סיוון כהן, המתמחה בתחום המשפט המנהלי, המשפט הפלילי ודיני התעבורה, מסבירה שכל אסיר אשר מרצה עונש מאסר שמעל לשישה חודשים, זכאי להעלאת עניינו בפני ועדת השחרורים בתום שני שליש מתקופת מאסרו, וזו רשאית להורות על שחרורו, זאת בתנאי שהוא איננו מסוכן ואכן ראוי לשחרור.

הסתייעות בעורך דין פלילי בעל ניסיון רב בייצוג אסירים בפני ועדות שחרורים

עו"ד פללי סיוון כהן מוסיפה שאותן ועדות שחרורים מהוות טריבונל מנהלי, והן מקבלות החלטות בהתאם לכללי המשפט המנהלי. אסיר אשר ריצה שני שליש מתקופת מאסרו ורוצה להעלות את עניינו בפני ועדת השחרורים, מומלץ לו שיסתייע בעורך דין פלילי בעל ניסיון רב בייצוג אסירים בפני ועדות שחרורים.

עורך דין פלילי מנוסה יהיה בקיא בכל ההליכים המוקדמים, החל מהמלצות של עובדים סוציאליים, דרך חוות דעת של מנהל הכלא וועדות שונות בהתאם לפרטי המקרה הספציפי (חוות דעת של ועדת גילוי עריות, חוות דעת של ועדת אלימות במשפחה וכיוצא בזה), ועד להבניית תכנית שיקום פרטית בנסיבות שבהן מסרבת הרשות לשיקום האסיר להכין תכנית שיקום משלה.

ניסיון בהגשת עתירות מנהליות

כמו כן, לעתים קורה שהפרקליטות מגישה לידי הוועדה מידע חסוי שאינו נגיש לאסיר או לבא כוחו. מידע שלילי זה עלול להוות גורם המשפיע על החלטת הוועדה, ולהביאה לכדי לקביעה שהאסיר מסוכן לציבור או שאינו ראוי לשחרור.

עו"ד פלילי שמאחוריו עומד ניסיון עשיר בהופעות בפני ועדות שחרורים, עשוי בתרחישים מסוג זה למזער את הנזק הנגרם לאסיר בעקבות אותו המידע, אם באמצעות שכנוע הוועדה שמדובר במידע ממוחזר או ישן, הנוגע לפרטים שהיו כבר ידועים בעת שנגזר דינו של האסיר, ואם בהתעקשות הסנגור שמדובר במידע בודד בעל משקל נמוך.

לעו"ד נדרש ניסיון רב גם בהגשת עתירות מנהליות במקרים שבהם דחתה ועדת השחרורים את בקשתו של האסיר לשחרור מוקדם, שכן יכולתו של בית המשפט המחוזי להתערב בהחלטת הוועדה הנה מוגבלת ונוגעת למתחם הסבירות שבהחלטת הוועדה בכפוף לכלליו של המשפט המנהלי.

 ועדות שחרורים לשחרור על-תנאי ממאסר

מאמרים דומים
מעוניינים לדעת איך סוגרים תיק פלילי במשטרה? הגעתם למקום הנכון!
מעוניינים לדעת איך סוגרים תיק פלילי במשטרה? הגעתם למקום הנכון!

מעוניינים לסגור תיק פלילי מחוסר אשמה? אזרחים לא מעטים מחזיקים ברישום משטרתי שפוגע בשמם הטוב ומונע מהם לעסוק במגוון עיסוקים ומקצועות הדורשים רישוי, זאת בנוסף לסטיגמה של החברה ביחס אליהם

קרא עוד >
תעודת יושר – ביטול ומחיקת רישום פלילי ומשטרתי
תעודת יושר – ביטול ומחיקת רישום פלילי ומשטרתי

אזרחים נורמטיבים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מטיל עליהם מגבלות חברתיות ואישיות רבות. מעבר לכתם ולסטיגמה המוטלים על אדם אשר הורשע בפלילים, קיומו של רישום פלילי שכזה מונע מאותו אדם להשתלב במגוון רחב של מקצועות בשוק העבודה

קרא עוד >
עורך דין תעבורה תל אביב: נתפסתם על נהיגה בשכרות? מעורבים בתאונת דרכים?
עורך דין תעבורה תל אביב: נתפסתם על נהיגה בשכרות? מעורבים בתאונת דרכים?

נתפסתם על נהיגה בשכרות? מהירות מופרזת? מעורבים בתאונת דרכים? מחפשים עורך דין תעבורה תל אביב? רבים מאיתנו עשויים למצוא את עצמם מואשמים בעבירות על חוקי התנועה

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי