צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

מעוניינים לדעת איך סוגרים תיק פלילי במשטרה? הגעתם למקום הנכון!

מעוניינים לדעת איך סוגרים תיק פלילי במשטרה? הגעתם למקום הנכון!

מעוניינים לסגור תיק פלילי מחוסר אשמה? אזרחים לא מעטים מחזיקים ברישום משטרתי שפוגע בשמם הטוב ומונע מהם לעסוק במגוון עיסוקים ומקצועות הדורשים רישוי, זאת בנוסף לסטיגמה של החברה ביחס אליהם.

עורכת דין סיוון כהן מסבירה שכל אדם שנחקר במשטרה תחת אזהרה ונפתח כנגדו תיק פלילי, יכול לגשת לאחת מתחנות המשטרה אשר פרוסות בכל ברחבי הארץ ולבקש שינפיקו לו תדפיס רישום פלילי במטרה לברר את הסטטוס של התיק. ניתן לברר ולעקוב אחר הטיפול בתיק דרך הפרקליטות או קצין החקירות בתחנה שבה נוהלה החקירה באמצעות הצגת מספר התיק שנפתח.

התיק המשטרתי הפלילי עשוי להימצא בסטטוס של תיק מב"ד (ממתין לבירור דין), כלומר תיק שטרם הוחלט על סגירתו או שטרם הבשיל עד לכדי כתב אישום, או שנסגר בשל היעדר אשמה פלילית, חוסר ראיות או חוסר עניין ציבורי.

היעדר ראיות מספיקות או חוסר עניין ציבורי

תיק פלילי | סגירת תיק פלילי | סיוון כהן משרד עורכי דין פלילייםכאמור, סגירתו של תיק פלילי יכול להיעשות לפי סעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי באחת משלוש עילות שונות. עורכת דין סיוון כהן מסבירה שמשמעות הביטוי "היעדר ראיות מספיקות" היא שלמשטרה אין חומר ראיות מספק שיכול להביא לכדי הרשעתו של אדם בעבירה מסוימת. סגירת תיק פלילי בשל "היעדר עניין לציבור" חלה בנסיבות שבהן מגיעה המשטרה לקביעה שאין כל תועלת ציבורית בהעמדת האדם לדין.
 

מדובר בדרך כלל במקרים שבהם ישנן, אמנם, ראיות המצביעות שהחשוד אכן עבר את העבירות שהמשטרה מייחסת לו, אך בנסיבות העניין הספציפי גובר האינטרס הציבורי של אי העמדה לדין, אם בשל חומרת העבירה או הנזק שנגרם בגינה ואם בשל שיקולים אחרים.

סגירת תיק פלילי מחוסר אשמה פלילית

תיק שנסגר מהיעדר אשמה פלילית מעיד שאין כל ראיה שיכולה לקשור את החשוד לביצוע העבירה, והוא צפוי להימחק לחלוטין מרישומי המשטרה, זאת להבדיל מהעילות של "חוסר ראיות" או "חוסר עניין לציבור" שאינן נמחקות מרישומי המשטרה ומותירות ספק באשר לחפותו של האדם.

ניתן להביא לסגירתו של תיק פלילי מחוסר אשמה פלילית באמצעות הפניית בקשה לרשות התובעת או לקצין החקירות ביחידה שבה נפתח התיק בטענה שאין בסיס לחשד שהועלה.

מומלץ לפנות בבקשה לסגירת התיק בגין חוסר אשמה פלילית באמצעות עורך דין פלילי, על מנת להבטיח שהתיק אכן ייסגר ויימחק מרישומי המשטרה, ולא יותיר כתם וספקות באשר לחפותו של האדם. במקרים מסוימים ניתן להביא לשינוי עילת סגירת התיק הפלילי כמו בנסיבות של ראיות סותרות חזקות, אך כדאי להסתייע בעורך דין פלילי לצורך זה.

לפתוח דף חדש

נפתח כנגדכם תיק פלילי במשטרה בעת שנחקרתם תחת אזהרה? במידה וטרם עודכנתם לגבי תוצאות החקירה, מומלץ לעקוב אחר הנושא מול הפרקליטות או קצין החקירות ביחידה שבה בוצעה החקירה, ולברר בנוגע לסטטוס שבו נמצא התיק באמצעות מספר התיק, או לחלופין לגשת לאחת מתחנות המשטרה ברחבי הארץ ולהוציא תדפיס רישום פלילי.

עורכת הדין סיוון כהן מציינת שבמידה והתיק הפלילי עדיין פתוח וממתין להבשלתו לכדי כתב אישום או שטרם נתקבלה ההחלטה לגביו האם לסגור אותו, הוא יופיע בתדפיס כתיק מב"ד (ממתין לבירור דין). אפשרות נוספת היא שהתיק נסגר בגין אחת מתוך שלוש עילות סגירה שהן: חוסר ראיות, חוסר עניין לציבור או היעדר אשמה פלילית.

העילות לסגירת תיק פלילי במשטרה

עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שתיק פלילי נסגר בהיעדר ראיות מספיקות כשלמשטרה אין חומר ראיות במידה שיכולה להביא להרשעתו של האדם בעבירה המיוחסת לו, בעוד שתיק פלילי עשוי להיסגר בשל חוסר עניין לציבור כשהמשטרה מגיעה לקביעה שאין בהעמדה לדין תועלת ציבורית.

באופן כללי, מדובר במקרים שבהם ישנן ראיות הקושרות את החשוד לביצוע העבירות, אך בנסיבות העניין גובר האינטרס הציבורי של אי העמדתו לדין.

תיק פלילי שנסגר בעילה של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור מותיר רישום פלילי ברישומי המשטרה ומותיר ספקות באשר לחפותו של האדם, בעוד שתיק נסגר בהיעדר אשמה פלילית כשאין שום ראיה הקושרת את החשוד לדבר העבירה, כשבנסיבות הללו נמחק התיק לחלוטין מרישומי המשטרה.

שינוי עילת הסגירה לעילה של היעדר אשמה פלילית

במקרים שבהם אין למשטרה שום בדל ראיות כנגד החשוד, נבון יהיה מצדו לפנות בבקשה לסגירת התיק הפלילי שעומד כנגדו מהיעדר אשמה פלילית. את הבקשה יש להפנות אל רשות התובעת או לקצין החקירות ביחידה שבה בוצעה החקירה, ומוטב להסתייע בעו"ד פלילי מנוסה לצורך זה. צעד זה נועד להבטיח שאותו תיק פלילי אכן יימחק מרישומי המשטרה ולא יותיר ברישומים שום רבב.

במידה והתיק הפלילי נסגר בגין אחת משתי העילות האחרות, שהרי הוא נותר, כאמור, ברישומי המשטרה ועשוי להעיב על עתידו של האדם. בנסיבות הללו ניתן להגיש במקרים מסוימים בקשה לאותו הגורם שהחליט לסגור את התיק, לשינוי עילת הסגירה לעילה של היעדר אשמה פלילית. הבקשה תיעתר בחיוב במקרים שבהם ישנן ראיות סותרות מוצקות ואו חדשות שעשויות לשפוך על החקירה אור אחר.

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי