צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

חשודים בקבלת דבר במרמה? כדאי שתפנו עוד היום לעו"ד פלילי!

חשודים בקבלת דבר במרמה? כדאי שתפנו עוד היום לעו"ד פלילי!

 

עורכת הדין סיוון כהן מציינת שסעיף 414 וסעיף 415 לחוק העונשין מגדירים את העבירה על פי מרכיביה, תוך מתן פרשנות משפטית למושגים "דבר" ו-"מרמה". בהתאם לפרשנות המשפטית, ההגדרה למושג "דבר" מתייחסת הן לרכוש מכל סוג שהוא והן לדברים שאינם חומריים, כמו לדוגמה טובות הנאה.

 

ראוי לציין שהעבירה נשענת על עצם ההנאה מלקיחת הדבר ולא על מידת הנזק שנגרם לאדם שממנו הדבר נלקח, כך שהעבירה עדיין נותרת בעינה גם במקרים שבהם המעשה לא גרם לנזק ממשי למי שממנו דבר נלקח. אדם יואשם במרמה במידה וטען טענה שקרית או שסיפק חצאי אמתות באופן סלקטיבי במטרה להשיג את הדבר.

 

קבלת דבר במרמה בנסיבות המחמירות


עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שכדי שהמעשה יסווג כקבלת דבר במרמה, חייב להימצא קשר סיבתי כלשהו בין קבלת הדבר לבין מעשה המרמה, ומעשה המרמה עצמו, הוא זה שהוביל לקבלת הדבר, תוך שמבצע העבירה מודע היטב לכך שמדובר במעשה רמאות.

 

על פי חוק העונשין, קבלת דבר במרמה עשויה להוביל לענישה של עד שלוש שנות מאסר בנסיבות הרגילות ולחמש שנות מאסר בנסיבות המחמירות, כמו לדוגמה במקרים של ניצול המעמד לצורך ביצוע העבירה, או שהעבירה בוצעה במקביל לעבירות אחרות כגון הפרת אמונים, זיוף וכיוצא בזה.

 

חומרת העבירה תלויה גם באופי התכנון, בשיטתיות ובהיקף העבירה, לרבות עבירות שהן פרי תכנון מתוחכם, שבוצעו לאורך זמן ואו פגעו באנשים רבים ואו נזק חמור במיוחד.

 

מקרים שממוקמים בתחום האפור של החוק


קבלת דבר במרמה מוגדרת, כאמור, כעבירה שעלולה להוביל לעונשים כבדים. ניתן למנות חב של מגוון מקרים ברורים, כמו למשל זיוף מסמכים לשם זכייה במכרז עסקי, קבלת משרה מכוח קורות חיים שקריים או טענות עובדתיות שקריות לצורך אינוס במרמה.

 

עם זאת, ישנם גם לא מעט מקרים שממוקמים בתחום האפור של החוק ושאינם תמיד ברורים לחלוטין, בהם מקרים של גבולות מטושטשים בין מרמה להאדרה עצמית או האדרת מוצר כלשהו. מה שעשוי להיראות בעיני אדם כלשהו כאסטרטגיית מכירות אגרסיבית אך לגיטימית, עלול לעתים להיחשב אצל אדם אחר כרמאות לשמה.

 

האם התחזות לטייס, סוכן מוסד או איש הנושא משרה בכירה לצורך פיתוי נשים וקבלת טובות הנאה מיניות ואו אחרות נחשבת למעשה מרמה? האם הבטחות כוזבות מסווגות כקבלת דבר במרמה? לפיכך, במידה ונפלתם קרבן להתחזות או שהנכם עומדים בפני תביעה, מומלץ לחפש עורכי דין פליליים ולהיוועץ בהקדם.

 

קבלת דבר במרמה

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי