צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

עבירת התפרצות לדירה

עבירת התפרצות לדירה

עבירת התפרצות לדירהעבירת ההתפרצות לדירה משתייכת למכלול עבירות הפריצה והתתפרצות במנויות בפרק ד' לחוק העונשין התשל"ז – 1977.

עבירת ההתפרצות לדירה מופיעה בסעיף 406 לחוק העונשין הקובע כדקלמן:

"(א) הנכנס למקום המשמש למגורי אדם או לתפילה, או הנמצא בהם, בכוונה לבצע גניבה    
        או פשע, דינו - מאסר חמש שנים.

 (ב)  המתפרץ למקום כאמור בסעיף קטן (א) בכוונה לבצע גניבה או פשע, או המתפרץ מתוכו לאחר שביצע בו גניבה או פשע או נכנס אליו לשם כך, דינו - מאסר שבע שנים."

בעבירת ההתפרצות לדירה יש היבט חמור ומסכן משום שנפגעת פרטיות של אדם בביתו, במבצרו. עוד היבט חמור יש בפריצה לדירה או לבית מגורים להבדיל מפריצה לרכב או למקום שאינו מהווה בית מגורים הוא ההיבט להתפתחות אלימה כאשר הפורץ עלול לפגוש בבעלי הדירה באופן מפתיע, דבר אשר יכול להוביל לנקיטת אלימות חמורה מצד הפורץ.

כתוצאה מביצוען של עבירות התפרצות וגניבת רכוש אגב הפריצה נפגעים ערכים חברתיים של הגנה על שלום ובטחון הציבור וכן ההגנה על קניינו של הפרט, פרטיותו ושלוות נפשו. התפרצות לביתו של אדם יש בה כדי לגרום הן נזקים כלכליים והן עוגמת נפש וצער לאדם שפרטיותו נפגעת.                                                                                  

המחוקק ראה בחומרה יתרה את עבירת ההתפרצות לדירה וקבע עונש חמור של עד 7 שנות מאסר. גם בתי המשפט רואים בחומרה את מי שמבצע עבירת התפרצות וזאת נוכח החומרה היתירה בפגיעה בפרטיותו ובערעור ביטחונו האישי של קורבן העבירה.

בתי המשפט עמדו לא אחת על כך שעבירת ההתפרצות הינה עבירה חמורה וצריך שתהיה הלימה עונשית ראויה – קרי עונש חמור בהתאם.

ברע"פ 398/14 ערג' נ' מדינת ישראל , כתב השופט א' שוהם כך:

"עבירות ההתפרצות והגניבה, הפכו, למרבה הצער, לנפוצות במחוזותינו, הן פוגעות ברכושו של הציבור, מערערות קשות את תחושת ביטחונו, ומנפצות לרסיסים את התפיסה לפיה ביתו של אדם הוא מבצרו. בית משפט זה עמד, לא פעם, על כך שחומרתן של העבירות, לצד נפוצותה של התופעה, מצריכות נקיטת יד קשה עם העבריינים."

לצד הקביעה של בתי המשפט כי יש צורך הענישה חמורה ומרתיעה, לא אחת בתי המשפט מתחשבים בהליך שיקומי אותו עובר הנאשם. לעיתים נאשמים מבצעים עבירה של התפרצות על רקע של שימוש בסמים ואלכוהול. בתי המשפט נוטים להקל עם נאשם אשר מטיב את דרכיו ועובר הליך טיפולי משמעותי ולהטיל עליו עונש מופחת ואף לעיתים עונש שאינו כולל רכיב של מאסר מאחורי סורג ובריח.

לעיתים רבות עבירת התפרצות תתבסס על ממצאים פורנזיים אשר נמצאו בדירה לדוגמא טביעות אצבע או דנ"א אחר. כך גם, יכול והחשד כנגד מי שביצע עבירת התפרצות יעשה על-ידי זיהוי שאמצעות עד, לעיתים זיהוי כושל.

נוכח הדברים האלה, ישנה חשיבות רבה לפנייה לעורך דין פלילי מנוסה כבר בשלב החקירה והמעצר הראשוני. ליווי שכזה על-ידי עורך דין פלילי יכול לסייע רבות לחשוד במסגרת החקירה במשטרה ואף להביא לסגירת התיק.

עורך דין סיוון כהן הינה עורך דין פלילי מנוסה המלווה בהליכי חקירה ומעצר מורכבים.

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי