צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

סגירת תיק פלילי בהסדר מותנה

סגירת תיק פלילי בהסדר מותנה

סגירת תיק פליליחשודים בביצוע עבירה כלשהי שבגינה נפתח במשטרה כנגדכם תיק פלילי? הידעתם שניתן בתנאים מסוימים להביא לסגירת תיק פלילי בהסדר מותנה ובכך להימנע מכתב אישום? עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שהסדר מותנה מהווה הסכם משפטי אשר נחתם בין החשוד לבין הרשות התובעת במקרים הנוגעים לעבירות המסווגות לעוון או חטא שבגינן מתיר המחוקק לקיים את ההסדר. 

החשוד נדרש במסגרת ההסדר לעמוד בתנאים המפורטים בהסדר ולהודות בביצוע העבירות בהן הוא חשוד, בעוד שהרשות התובעת מתחייבת מצדה שלא להגיש כתב אישום כנגד החשוד. במידה והחשוד אכן עומד בכול תנאי ההסדר, מוביל צעד זה לסגירת תיק פלילי כנגד החשוד באופן מיידי, תוך פרסום ההחלטה באתר הבית של המשטרה ללא ציון פרטים מזהים.

 

תיקון 66 לחוק סדר הדין הפלילי


בשנת 2013 נכנס לתוקף תיקון 66 לחוק סדר הדין הפלילי (הנוסח המשולב) והחל להיות מיושם. במסגרת התיקון נקבעה אופציה נוספת לסגירת תיק פלילי ללא עמידה לדין פלילי, הרשעה פלילית ענישה, זאת במקרים של עבירות פליליות הנחשבות לקלות באופן יחסי ובאמצעות קיומו של הסדר מותנה. 

מטרת המחוקק היא להפחית מהעומס הרב הרובץ מעל מערכת בתי המשפט ומערכת האכיפה, תוך שההסדרים המותנים משמשים כאמצעי מהיר ואפקטיבי לטיפול בעבירות חטא או עוון המסווגות כקלות. 

ברשימת העבירות הללו נמנות בין יתר עבירות של קבלת דבר במרמה, איסור לשון הרע, הלבנת הון, חבלה ברשלנות, גרימת מוות ברשלנות, כמו גם עבירות הונאה, הטרדה מינית, החזקת סמים לצריכה עצמית וכן הלאה.

 

תנאי הסף המקדימים לקיום ההסדר המותנה


החל מינואר 2019 הוחל יישומו של ההסדר המותנה גם על עבירות מסוג עוון שהעונש המרבי עליהן הוא 
3 שנות מאסר לכול היותר. יחד עם זאת, לצורך בירור מעמיק יותר בנוגע לסוגי העבירות שניתן להחיל עליהן הסדר מותנה כדי להוביל לסגירת תיק פלילי, כדאי להיוועץ בעורך דין פלילי המתמחה בסוג העבירות הרלוונטי. 

חלק מתנאי הסף המקדימים לקיום ההסדר המותנה הם שהחשוד ללא עבר פלילי בחמש השנים שבטרם מועד ביצוע העבירה ושלא עומדים כנגדו תיקים פליליים נוספים. במסגרת ההסדר עומדות בפני החשוד כמה חלופות כגון תשלום פיצוי כספי לנפגעי העבירה שהוא חשוד בה, תשלום לאוצר המדינה, התחייבות למעבר טיפול ושיקום במסגרת תכנית של קצין מבחן וחלופות נוספות.

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי