צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

סגירת תיק פלילי: סוגי העילות שמובילות לסגירתו של התיק הפלילי

סגירת תיק פלילי: סוגי העילות שמובילות לסגירתו של התיק הפלילי

נחקרתם במשטרה ובחלוף זמן מה הוחלט על סגירתו של התיק אשר נפתח כנגדכם? מוטב שתבדקו את העילה שבגינה התיק נסגר בטרם היציאה בצהלות שמחה! עו"ד סיוון כהן מציינת שסגירת תיק פלילי עשויה להתבצע בעקבות שלוש עילות עיקריות שהן היעדר עניין לציבור, חוסר ראיות או היעדר אשמה.
 

עם זאת, בעוד עילת היעדר אשמה תוביל למחיקתו המוחלטת של התיק מהמחשבים המשטרתיים, הרישום המשטרתי יישאר על כנו בשתי העילות הראשונות. לפי המשפט הפלילי בישראל, אדם יכול להיות מורשע רק בנסיבות שבהן הוכחה אשמתו מעל לכל ספק סביר. לפיכך, במידה והחקירה המשטרתית מצליחה להביא לגיבוש ראיות מבוססות שקושרות את העבירה אל החשוד מעבר לכל ספק סביר, קרוב לוודאי שיוחלט להגיש כנגדו כתב אישום.

 

סגירת תיק פלילי מפאת חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור

סגירות תיק פליליעו"ד סיוון כהן, מנהלת משרד עורכי דין פליליים, מסבירה שישנם לעתים מקרים שבהם מצליחים לגבש במהלך החקירה ראיות כנגד החשוד, אך אין בראיות הללו כדי להוביל להרשעתו של החשוד מעבר לכל ספק סביר. בנסיבות אלו, לרוב יוחלט על סגירת תיק פלילי מפאת חוסר ראיות.
 

סגירת תיק פלילי מפאת חוסר ראיות תחול גם במקרים של התיישנות. עילה נוספת, כאמור, לסגירתו של התיק הפלילי, נוגעת לחוסר עניין לציבור. לפי המשפט הפלילי בישראל, יש להעמיד לדין בגין כל התנהגות שמוגדרת כעבירה על חוק.
 

עם זאת, במקרים מסוימים יכולה התביעה להגיע להחלטה שבשל היעדר עניין ציבורי, אין הצדקה להמשך החקירה ולהגשת כתב אישום בפועל. יחד עם זאת, עו"ד סיוון כהן מדגישה שהעניין הציבורי גדל בהתאמה לחומרת העבירה וחומרת הדין.

 

סגירת התיק הפלילי מהיעדר אשמה

חשוב לציין שההחלטה על סגירת תיק פלילי בשל היעדר עניין ציבורי מוכרעת רק לאחר שיקולים רבים כגון חומרת העבירה, הנזק שנגרם, הרקע למעשה, הנסיבות האישיות, עברו הפלילי של החשוד, גילו, מצבו בריאותי, כמו גם הנזק שנגרם לקורבן, היותו של הנזק בר תיקון וכיוצא בזה.
 

סגירת תיק פלילי מהיעדר אשמה חלה במקרים של הגשת תלונה שאיננה מוגדרת כעבירה פלילית, או במקרים שבהם מדובר, אמנם, בעבירה פלילית, אך אין ראיות שקושרות את החשוד לביצוע העבירה.
 

להבדיל משתי העילות האחרות שבהן סגירת התיק תותיר רישום משטרתי על כל השלכותיו הרבות על עתידו של האדם שנחשד בפליליים, עילת היעדר אשמה מהווה את העילה היחידה שבמסגרתה מבוטל לחלוטין הרישום המשטרתי.

מאמרים דומים
חשוד בהטרדה מינית? נזקק לייעוץ משפטי מעורך דין עבירות מין?
חשוד בהטרדה מינית? נזקק לייעוץ משפטי מעורך דין עבירות מין?

כדאי לפנות לייעוץ משפטי דחוף אצל עורך דין עבירות מין בעל ניסיון מוכח בכל הקשור לטיפול משפטי בעבירות מסוג זה

קרא עוד >
עורך דין תעבורה: נתפסתם בגין אי ציות לתמרור עצור? נהיגה בשכרות?
עורך דין תעבורה: נתפסתם בגין אי ציות לתמרור עצור? נהיגה בשכרות?

אחת הדוגמאות הקלסיות שבגינן מומלץ להיוועץ באופן מיידי עם עורך דין תעבורה נוגעת לעבירת ההפקרה לאחר פגיעה. לאור הגידול בשיעור מקרי התאונות של "פגע וברח"

קרא עוד >
עורך דין פלילי באשדוד: עצות זהב בנוגע לחקירה פלילית
עורך דין פלילי באשדוד: עצות זהב בנוגע לחקירה פלילית

הגעה לחקירה בליווי עורך דין פלילי באשדוד או בכל מקום ברחבי הארץ תמנע תרחישים מכל סוג שמטרתם להוציא מהנחקר מידע מפליל שעלול, כאמור לשמש כנגדו.

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי