צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

חופשות אסירים - המדריך המלא

חופשות אסירים - המדריך המלא

באופן עקרוני, חופשות אסירים אינן מוגדרות כזכות מוקנית, אלא מסווגות כטובת הנאה שניתנות להם באישור הגורמים המוסמכים לכך מטעם שירות בתי הסוהר. עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שאין חובה לשחרר את האסיר לחופשה, אך ניתן לאשר לו לצאת לחופשה בהתאם למספר תנאים כגון טיב העבירה שביצע, סיווגו בקטגוריה המאפשרת חופשות אסירים, התנהגותו בבית הסוהר וכיוצא בזה.
 

כמו כן, הזכאות לחופשה תוענק בתנאי שהאסיר הספיק לרצות רבע מתקופת מאסרו, לכל הפחות, למעט מקרים חריגים. אחד מהקריטריונים המהווים שיקול נכבד למתן אישור יציאה חופשה, נוגע, כאמור, להתנהגות טובה. ההתנהגות הטובה של האסיר נמדדת על פי השמירה על סדרי המשמעת והנהלים שבבית הסוהר, והוא נתן הסכמה בכתב לבדיקת שתן לגילוי סמים ומשתתף במסגרת טיפולית ושיקומית במידה ונמצא מתאים לכך.

השיקולים לאישור יציאת האסיר לחופשה

אישור חופשות אסירים מותנה, בין היתר, בסוג העבירות שבגינן מרצים אסירים את המאסר, ואסירים שביצעו פשע חמור ואו שפוטים לתקופת מאסר ארוכה, אזי אישור היציאה שלהם לחופשה מותנה בהחלטת ועדה להערכת מסוכנותם, ובפרט כשמדובר במאסר בגין עבירות מין או אלימות במשפחה, כמו גם הערכת הסיכון שלא ישובו בתום החופשה לבית המאסר.
 

שירות בתי הסוהר נוהג לסווג את האסירים לשלוש קטגוריות, המהוות גורם מכריע בשיקולים להוצאת האסיר לחופשה. בקטגוריה הראשונה (קטגוריה א) מסווגים אסירים אינם רשאים לחופשות, אם בשל היותם סכנה לשלום הציבור או לביטחון המדינה. אף על פי כן, עשוי נציב שירות בתי הסוהר בנסיבות מסוימות להתיר לאסירים בקטגוריה זו חופשה מטעמים הומניטריים או נסיבות מיוחדות.

הנסיבות שבהן רשאי השר לאשר לאסיר חופשה מיוחדת

עורכת הדין סיוון כהן מציינת שחופשות אסירים לאלו המסווגים בקטגוריה השנייה (קטגוריה ב1) מותנית באישור קצין מודיעין שב"ס או אגף המודיעין וכפופה לתנאים מגבילים שקבעו, בעוד שאסירים שסווגו אל הקטגוריה השלישית (קטגוריה ב2) זוכים לחופשות מבלי שיידרש לגביהם אישור פרטני ובייצוג עורך דין מעצרים.
 

כאמור, הזכאות לחופשה מותנית בריצוי תקופת מאסר מינימלית של רבע מתקופת מאסרו, וכן שייתרת המאסר עד לסיום ריצוי שני שליש מסך תקופת המאסר פחותה מ- 15 שנים. עם זאת, ישנם גם מקרים ספציפיים כמו, לדוגמה, אסירים המרצים מאסר עולם ושעונשם נקצב או אסירים שזה להם מאסרם השלישי.
 

עורכת הדין סיוון כהן מוסיפה שעל פי סעיף 36(א) לפקודת בתי הסוהר רשאי השר לאשר לאסיר חופשה מיוחדת שאינה עולה על 96 שעות בנסיבות מיוחדות של נישואין (נישואיו שלו, של ילדיו או אחיו ואחיותיו), הולדת בן/בת, בר/בת מצווה (של ילדיו), פדיון בן, אבל, קבלת טיפול רפואי וכדומה.

חופשות אסירים | סיוון כהן משרד עורכי דין פליליים

מאמרים דומים
זומנתם לחקירות במשטרה? פנו להתייעצות עם עו"ד פלילי בהקדם האפשרי!
זומנתם לחקירות במשטרה? פנו להתייעצות עם עו"ד פלילי בהקדם האפשרי!

עו"ד פלילי המלווה את לקוחו ונוכח יחד עימו בחקירה עצמה, מהווה מקור הרתעתי משמעותי ומונע מהמשטרה שימוש במהלכים פסולים מצדה, דבר שעשוי להקטין הן את הסיכון להפרת זכויותיו של הנחקר, והן את הנקיטה באמצעים בלתי חוקיים לחילוץ הודאה בכוח על ידי הפעלת לחץ פסיכולוגי

קרא עוד >
עורך דין תאונות דרכים: עצות זהב שכדאי להדפיס ולשמור
עורך דין תאונות דרכים: עצות זהב שכדאי להדפיס ולשמור

חשוב להקפיד על כמה כללים בסיסיים, ולפנות מוקדם ככל שניתן לעורך דין תאונות דרכים, על מנת להבטיח שתקבלו את מלוא הפיצויים להם אתם זכאים על פי חוק

קרא עוד >
עורך דין תעבורה תל אביב: נתפסתם על נהיגה בשכרות? מעורבים בתאונת דרכים?
עורך דין תעבורה תל אביב: נתפסתם על נהיגה בשכרות? מעורבים בתאונת דרכים?

נתפסתם על נהיגה בשכרות? מהירות מופרזת? מעורבים בתאונת דרכים? מחפשים עורך דין תעבורה תל אביב? רבים מאיתנו עשויים למצוא את עצמם מואשמים בעבירות על חוקי התנועה

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי