צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

הכול על ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

הכול על ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

מתעניינים בדרכים לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ? עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שצו עיכוב יציאה מהארץ נעשה על פי רוב כנגד מי שמואשם בעבירה פלילית, או בהקשר להוצאה לפועל על רקע חובות מסוגים שונים. מדובר בצו שמופיע במחשב בביקורת הגבולות ומונע מהאדם שכנגדו הוצא הצו כל אפשרות ליציאה מהארץ, גם אם ברשותו כרטיס טיסה.

לדוגמה, מטרת הטלת הצו בהליך הפלילי היא להבטיח שהאדם החשוד אכן יגיע אל החקירה, אל הדיונים המתקיימים בבתי המשפט ואו לריצוי עונשו. בהליכי גירושין מוטל הצו על פי רוב למניעת התרחיש שבו עוזב הבעל לחו"ל עם או ללא הילדים, תוך שהוא מותיר מאחוריו אישה עגונה ומתחמק מתשלום המזונות.

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ | סיון כהן משרד עורכי דיןחשוב להבהיר שהצו אינו מהווה צעד של ענישה, אלא כלי שהמשטרה, הפרקליטות ובית המשפט רשאים לעשות בו שימוש רק בנסיבות שבהן קיימת הצדקה לכך, כמו לדוגמה במקרה של הליך פלילי, כשישנו חשש מצד המשטרה שיציאתו של החשוד מהארץ עשויה להזיק לחקירה או החשוד עלול להימלט מהארץ כדי לחמוק מהעמדה למשפט.

 

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ חלופה אחת

משמעותו של הצו היא שהאדם אינו יכול לעזוב את הארץ באף אחד ממעברי הגבול של ישראל, מאחר ופרטיו מופיעים בכל מחשבי ביקורת הגבולות. יחד עם זאת, היות וחופש התנועה מהווה זכות בסיסית מתוקף חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, צו זה מוטל על האדם רק לאחר שנבחנו בקפידה כול יתר החלופות ובית המשפט השתכנע שקיים לבקשה זו יסוד סביר. 

דהיינו, הצו מוטל במקרים שבהם הערבות איננה יכולה להבטיח שהחשוד יתייצב לדיון בבית המשפט או לריצוי העונש שהוטל עליו. מאידך, לאחר שהוטל, קשה להביא לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ, וכדי להצליח בזאת, נדרשת עבודה משפטית נכונה ויעילה, תוך הסתייעות בעורך דין פלילי מיומן אשר בקיא בכול התהליכים.

בנוסף, עליו להוכיח בפני בית המשפט את דחיפות וחשיבות הנסיבות שבגינן הוא נדרש לצאת מהארץ, כמו לדוגמה פרוצדורה רפואית שהוא נדרש לעבור בחו"ל, מחויבות משפחתית חשובה שלא ניתנת לדיחוי (לדוגמה בן, הורה או אח המתגורר בחו"ל על ערש דווי) וכיוצא בזה. 

כמו כן, נדרש האדם להציג ערבויות נוספות שאכן ישוב מחו"ל לצורך ההתייצבות בהליכים בהם הוא עתיד לעמוד. במידה ובית המשפט התרשם שלא קיים סיכון להימלטות מהארץ, הוא יכול לבטל את הצו באופן זמני או מלא.
 

חלופה שנייה: הגשת בקשה מנומקת ומפורטת שיש לה סיכוי גבוה להיענות מצד בית המשפט

כמו כן, לצורך אישור ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ, נדרש החשוד להוכיח שמרכז חייו בישראל, לפיכך קיימת סבירות נמוכה שהוא יימלט מהארץ לשם הימנעות ממשפט.

על אף האמור לעיל, קבלת הסכמתו של בית המשפט להשהיית הצו או ביטולו, איננה דבר של מה בכך, ונדרשת התערבותו של עורך דין מנוסה בתחום, כמו עורך דין פלילי בתל אביב כל כל מקום אחר לצורך להגשת בקשה מנומקת ומפורטת, עם סיכוי גבוה להיענות מצד בית המשפט.

עורכת הדין סיוון כהן מדגישה שהדיווח למשטרת הגבולות על ביטולו של צו העיכוב מוטל, אמנם, על הנהלת בתי המשפט, אולם האחריות מוטלת גם על מי שכנגדו הצו הוצא. לפיכך, על מנת להימנע מעגמת נפש, מומלץ בכל מקרה לוודא ברשות האוכלוסין וההגירה שהצו אכן בוטל בטרם הנסיעה לחו"ל.

 

כול מה שחשוב לדעת על ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

מחפשים עורך דין כדי שיסייע לכם בהליכים לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ? עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שצו עיכוב יציאה מהארץ מהווה את אחד מהכלים אשר עומדים לרשות המשטרה, הפרקליטות ובית המשפט בהליכים פליליים, בהליכים של גירושין, בהליכי פשיטת רגל, הוצאה לפועל וכן הלאה. 

במקרה של סכסוכים בתוך המשפחה, מטרת הצו היא למנוע מצב שבו אחד מבני הזוג לוקח עימו את הילדים לחו"ל ללא אישור של ההורה הנוסף, בעוד שבהליך הפלילי הוא נועד להבטיח שהאדם שנגדו הוצא הצו אכן יגיע לחקירות במשטרה, לדיונים בבית המשפט ולריצוי עונשו. משמעות הצו היא שחופש התנועה של האדם מוגבל, והוא אינו לצאת מהארץ בשום מעבר גבול, מאחר ופרטיו הועברו למחשבי ביקורת הגבולות.

 

מהי מטרת הצו? 

בהקשר זה, חשוב להבהיר שצו עיכוב יציאה מהארץ איננו כלי ענישה אלא סעד המשמש את הרשויות בנסיבות שמחייבות זאת. בהליך הפלילי, רשאית המשטרה את צו עיכוב יציאה מהארץ כשהיא חוששת שהחשוד יעזוב את הארץ על מנת לחמוק מההליך הפלילי ואו לחמוק מריצוי עונשו, ואו שיציאת החשוד מהארץ עלולה להזיק לחקירה. לעתים, מהווה צו עיכוב מהארץ אחד ממגבלות השחרור של החשוד על תנאי, ובהסכמתו. 

במהלך הדיון בבית המשפט על שחרור החשוד ממעצר, יכולה המשטרה לבקש שצו עיכוב יציאה מהארץ יהווה את אחד מהתנאים המגבילים, ובית המשפט רשאי לאשר זאת במידה והשתכנע שקיים יסוד סביר שהחשוד עלול שלא להתייצב לחקירות במשטרה, להליכי חקירה, לדיונים בבית המשפט או לריצוי העונש שהוטל עליו, ומנגד לא ניתן להבטיח שהאדם יתייצב בתנאים אחרים, כמו לדוגמה מתן ערבות.

 

איך מביאים לביטול הצו?

מאידך, לעתים מהווה צו עיכוב מהארץ כלי מקל, שעומד לרשות ההגנה לשחרור החשוד ממעצר, שהרי עדיף לו להישאר בארץ מבלי שיוכל לצאת ממנה במקום להיוותר במעצר. כדי להביא לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ נדרש החשוד להוכיח לרשויות שאין סיכון שיימלט מהארץ כדי להימנע מהליכים פליליים ואו אחרים העומדים כנגדו, וכן שמרכז חייו בישראל וישנם גורמים הקושרים אותו לכאן, כמו משפחה, עבודה ונכסים. 

 

כמו כן, הוא נדרש להסביר את בהילות הנסיבות שבגינן עליו לצאת מהארץ (פרוצדורה רפואית בחו"ל, אירוע משפחתי שלא ניתן לדחות וכדומה), תוך כדי הצגת ערבויות נוספות שישוב מחו"ל ויתייצב לכול ההליכים העומדים כנגדו. בית המשפט רשאי להחליט על ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ באופן זמני או באופן מוחלט במידה והתרשם שהיציאה מהארץ איננה מאיימת על ההליך הפלילי ואיננה מסכנת את שלום הציבור.

 

מאמרים דומים
עורך דין מעצרים- כל מה שכדאי לדעת על שחרור חשודים ממעצר
עורך דין מעצרים- כל מה שכדאי לדעת על שחרור חשודים ממעצר

ישנה חשיבות רבה לייצוג העצור באמצעות עורך דין מעצריםפלילי בהקדם האפשרי ככל שניתן לאחר מעצרו, זאת לנוכח ההשלכות המרחיקות שעלולות להיות להליך המעצר

קרא עוד >
עורכי דין פליליים: איך לאתר את עורך הדין מהליגה הבכירה?
עורכי דין פליליים: איך לאתר את עורך הדין מהליגה הבכירה?

עורכי דין פליליים הנם עורכי דין המתמחים בקלסיפיקציה המשויכת לסדר הדין הפלילי. להבדיל מהמשפט האזרחי, המאפיין הבולט ביותר במשפט הפלילי נוגע לעובדה שברוב המכריע של המקרים המדינה היא זו שתובעת את הנאשם.

קרא עוד >
3 נקודות לתשומת לב בעת בחירת עו"ד פלילי במרכז
3 נקודות לתשומת לב בעת בחירת עו"ד פלילי במרכז

כאשר אנו נדרשים לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי במרכז אנו עשויים למצוא את עצמנו מבולבלים מול ההיצע הגדול של עורכי דין העובדים במרכז הארץ.

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי