צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

הדרכים לביטולו של כתב אישום

הדרכים לביטולו של כתב אישום

כתב אישוםהוגש כנגדכם כתב אישום? כתב האישום מהווה מסמך המוגש מטעם המדינה כנגד אדם שהיא סבורה שיש בסיס להעמדתו לדין פלילי וקיים סיכוי סביר להרשעתו בתיק. מסמך זה מתאר עובדתית את העבירה שלכאורה בוצעה וכולל רשימה של עדים מטעם התביעה. 

עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שעם סיום החקירה מועבר התיק לפרקליטות המדינה או ליחידת התביעות במשטרה, שם מתגבשת ההחלטה האם להגיש או לא להגיש כתב אישום כנגד החשוד. 

בעניין זה, חשוב לדעת שגם לאחר שהוגש כתב אישום פלילי, ניתן באמצעות ייצוג משפטי נאות להביא לביטולו או למחיקתו של כתב האישום, או לחזרה ממנו. אלו הם הליכים הדומים במהותם שמטרתם לנקות את האדם מרישומיו הפליליים ולאפשר לו לשוב לאורח חיים תקין בהיבט האישי והמקצועי.

 

תרחישים משפטיים שניתן באמצעותם להביא לביטול כתב האישום

ככלל, קיימים שני תרחישים משפטיים שניתן באמצעותם להביא לביטול כתב אישום על ידי בית המשפט, כשבתרחיש הראשון מבוטל כתב האישום בהסכמת הצדדים ועל פי בקשתם, זאת לאחר שהסנגור של הנאשם משכנע את התביעה לחזור בה מכתב האישום. בתרחיש השני מבוטל כתב האישום על ידי בית המשפט גם ללא הסכמה של התביעה ואו בניגוד מוחלט לעמדתה, זאת בעקבות קבלת טענה משפטית שהובאה על ידי עוה"ד של הנאשם. 

באופן עקרוני מוסמך התובע מטעם רשות תביעה לחזור בו מאישום ספציפי בכתב האישום ואף מכתב האישום כולו. עם זאת, במידה והנאשם מודה בעובדות שמהוות בסיס להרשעתו במסגרת המענה לכתב האישום, שאז התובע אינו יכול עוד לחזור מכתב האישום, למעט מקרים מאוד ספציפיים ורק לאחר שבית המשפט נותן את אישורו.

 

ביטול כתב האישום על ידי בית המשפט בעקבות העלאת טענות מקדמיות

אי לכך, חשוב שהנאשם ייוועץ בעורך דין פלילי בטרם המענה לכתב האישום, למניעת סיטואציה שבה הודאתו של הנאשם בתגובה לכתב האישום, תוביל לחסימת האפשרות לבטל בהמשך את כתב האישום. 

הגשת כתב אישום מהווה כמעין הצהרה מצדה של רשות התביעה שלפיה קיים סיכוי סביר בעיניה להרשעת הנאשם, כך שבמרבית מהמקרים חוזרת בה התביעה מכתב האישום שלא מיוזמתה, אלא לאחר שהשתכנעה על ידי עורך דינו של הנאשם, לרוב במסגרת הליך שימוע שמתקיים לפני הגשת כתב האישום. 

כאמור, ישנם מצבים שבהם עשוי בית המשפט לבטל את כתב האישום על אף התנגדות התביעה וללא תלות בסוגיית חפותו או אשמתו של הנאשם, זאת בעקבות העלאת טענות מקדמיות ביום פתיחתו של המשפט הפלילי והקראת כתב האישום לנאשם על ידי בית המשפט.

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי