צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

המדריך המשפטי - ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

המדריך המשפטי - ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

מעוניינים לבחון אפשרויות לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ? צו עיכוב יציאה מהארץ מהווה כלי שהופקד בידי בתי המשפט, הפרקליטות והמשטרה, והוא נועד למנוע מהאדם שכנגדו הוצא צו לצאת מגבולות המדינה.
 

עורכת דין סיוון כהן מסבירה שאין מדובר באמצעי ענישה, אלא באמצעי שנועד להבטיח שחשוד אכן יתייצב לחקירתו או שיועמד לדין ויירצה את עונשו. בנסיבות הללו, יופיעו פרטיו של האדם במערכת המחשבים בכל אחד מהמעברים של ביקורת הגבולות, ויציאתו תיאסר גם במקרים שהוא מחזיק בידו כרטיס טיסה.
 

עורכת דין סיוון כהן מציינת שנהוג להוציא את הצווים הללו במגוון נסיבות שונות, החל מהליכים פליליים ועד לצעדים הנוגעים לגירושין כגון הותרת האישה עגונה בעקבות בריחת הבעל, הליכי הוצאה לפועל מי שנמצא בהליכים של פשיטת רגל, וקיים חשש שיברח מחובות ומחויבויות או הטרדה מינית בצבא.

באילו מקרים ניתן לבקש צו עיכוב יציאה מהארץ?

במקרה שבו מתקיימת כנגד חשוד חקירה פלילית, יכולה המשטרה לבקש מבית המשפט צו עיכוב יציאה מהארץ, זאת באמצעות הקצין הממונה על החקירה או באמצעות הפרקליטות, זאת, במצבים של חשש שהחשוד יימלט מהארץ כדי לחמוק מהעמדה לדין וריצוי עונשו ואו שיציאת החשוד מהארץ עלולה להזיק לחקירה. 

הצו מונע מהאדם כול אפשרות לעזיבת גבולות המדינה בכל מעברי הגבול שלה, תוך שפרטי האדם שכנגדו הוצא הצו מופיעים במחשבי ביקורות הגבולות. יחד עם זאת, עוה"ד סיוון כהן מדגישה שנהוג לתת את הצו רק במקרים ספציפיים כמו חוסר היכולת להבטיח את התייצבות החשוד בהליכים משפטיים המתנהלים כנגדו בהמצאת ערובה מתאימה, מהסיבה שהצו פוגע בזכות הבסיסית לחופש תנועה. אז כיצד ניתן להביא לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ? 

הוכחה שאין סיכון להימלטות מישראל לשם ההתחמקות מהליכים משפטיים

בתוך כך, צו עיכוב יציאה מהארץ מהווה, למעשה, פגיעה בזכות הבסיסית לחופש תנועה, זכות המעוגנת בחוק היסוד לכבוד האדם וחירותו.

לפיכך, כל בקשה להגבלת תנועה של אדם נבדקת בקפדנות יתירה על ידי מערכת המשפט והאכיפה. עם זאת, עורכת דין סיוון כהן מדגישה שבנסיבות מסוימות ישנה אפשרות לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ כנגד חשוד בפלילים, אם באופן מוגבל ולעתים אף באופן מוחלט.

לצורך אישור הבקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ נדרש האדם להוכיח שאין סיכון לבריחתו מישראל לשם ההתחמקות מהליכים משפטיים, כמו לדוגמה מקרים שבהם מדובר באישיות ציבורית מוכרת, או שכל משפחתו, רכושו ותעסוקתו נמצאים בארץ, גורמים המצמצמים משמעותית את הסיכון להימלטות.

סיוע משפטי וייצוג של עורך דין לצורך הגשת בקשה משכנעת ומנומקת היטב

במהלך הגשת הבקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ, נדרש החשוד שכנגדו הוצא הצו להציג, בין השאר, ערובות נוספות לחזרתו מחו"ל לצורך התייצבותו בהליכים אשר עומדים נגדו. כמו כן, עליו להוכיח את החשיבות הרבה הכרוכה בעזיבתו, כמו למשל מחויבות חשובה במדינה אחרת שלא ניתן לדחותה, ניתוח דחוף בחו"ל וכיוצא בזה.

ואולם, עורכת דין סיוון כהן מציינת שביטול צו עיכוב יציאה מהארץ מהווה עניין שמערכת בתי המשפט אינה ששה לאשרה, ועל כן עולה הצורך בסיוע משפטי וייצוג של עורך דין לשם הגשת בקשה משכנעת ומנומקת היטב.

עורכת דין סיוון כהן מוסיפה שבמקרים של ביטול הצו, האחריות לדיווח אודות ביטולו מוטלת, על פי חוק, על כתפי הנהלת בתי המשפט ורשויות החוק. עם זאת, רצוי שלא לסמוך על המערכת המשפטית בלבד, אלא לבדוק ולוודא את העניין ברשות האוכלוסין וההגירה.

באילו מקרים ניתן לבקש את ביטול הצו?

ישנם במקרים מסוימים שבהם ישנה אפשרות לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ באופן מלא או באופן חלקי. בנסיבות הללו, על החשוד להוכיח שאין סיכון שיימלט מהארץ כדי להימנע מהתייצבות בהליכים משפטיים המתנהלים כנגדו. 

לדוגמה, עליו להראות שמרכז חייו בישראל, שכל משפחתו ותעסוקתו כאן בארץ וכיוצא בזה. במקרה זה יידרש החשוד להציג ערובות נוספות לחזרתו מחו"ל לצורך ההתייצבות בהליכים המשפטיים כגון חקירות נוספות ועמידה למשפט. 

כמו כן, על החשוד להוכיח את חשיבות יציאתו מהארץ, כמו מחויבות משפחתית בחו"ל שאיננה ניתנת לדיחוי (כמו לדוגמה בן משפחה מדרגה ראשונה על ערש דווי) או פרוצדורה רפואית דחופה. ואולם, מאחר וביטול צו עיכוב יציאה מהארץ הוא מסוג הבקשות שאין בתי המשפט ממהרים להיעתר להן, מוטב להסתייע לצורך בעורך דין פלילי המתמחה בתחום.
 

ביטוח צו עיכוב יציאה מהארץ | סיוון כהן עורכי דין פליליים

מאמרים דומים
עורכי דין פליליים: איך לאתר את עורך הדין מהליגה הבכירה?
עורכי דין פליליים: איך לאתר את עורך הדין מהליגה הבכירה?

עורכי דין פליליים הנם עורכי דין המתמחים בקלסיפיקציה המשויכת לסדר הדין הפלילי. להבדיל מהמשפט האזרחי, המאפיין הבולט ביותר במשפט הפלילי נוגע לעובדה שברוב המכריע של המקרים המדינה היא זו שתובעת את הנאשם.

קרא עוד >
3 נקודות לתשומת לב בעת בחירת עו"ד פלילי במרכז
3 נקודות לתשומת לב בעת בחירת עו"ד פלילי במרכז

כאשר אנו נדרשים לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי במרכז אנו עשויים למצוא את עצמנו מבולבלים מול ההיצע הגדול של עורכי דין העובדים במרכז הארץ.

קרא עוד >
לשתוק או לא לשתוק? עו"ד פלילי במרכז לשירותך
לשתוק או לא לשתוק? עו"ד פלילי במרכז לשירותך

חקירה פלילית אינה חוויה נעימה אף פעם, גם אם אינכם הנאשמים, בוודאי לא אם מדובר בפגישתכם הראשונה עם חדר החקירות, וזאת יגיד לכם כל עו"ד פלילי במרכז.

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי