צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

עורך דין מעצרים - כל מה שכדאי לדעת על שחרור חשודים ממעצר

עורך דין מעצרים - כל מה שכדאי לדעת על שחרור חשודים ממעצר

באילו נסיבות רשאית המשטרה לעצור חשוד? מהם סוגי מעצרים קיימים בישראל? מתי ניתן לשחרר אדם ממעצר? מהי חשיבותו של עורך דין מעצרים ומתי מומלץ להסתייע בשירותיו?
 

עורכת הדין סיוון כהן, עו"ד פלילי המובילה בתחומי הפלילי, תעבורה ומנהלי, מסבירה שישנה חשיבות רבה לייצוג העצור באמצעות עורך דין מעצרים פלילי בהקדם האפשרי ככל שניתן לאחר מעצרו, זאת לנוכח ההשלכות המרחיקות שעלולות להיות להליך המעצר על המשך ההליך הפלילי.
 

עו"ד סיוון כהן מציינת שכל הליך מעצר מהווה עניין קריטי עבור העצור, הן מבחינת ההשפעה הנפשית על רוחו של העצור והן מעצם היותו של המעצר קרקע נוחה לאיסוף הראיות כנגדו. בשלב זה נועד המפגש הראשוני בין העצור לעורך הדין למטרות ייעוץ והבהרת זכויות, וכן לצורך בירור אפשרויות השחרור ואו חלופות למעצר. 

זכויות העצורים והנחקרים

עורכת הדין סיוון כהן מדגישה שאחת מזכויות היסוד של העצורים והנחקרים היא זכותם להיפגש ולהיוועץ בעורך דין ללא דיחוי. לפיכך, במידה והעצור מיידע את המשטרה שהוא מבקש להיוועץ בפרקליטו, עליה להפסיק את החקירה באופן מיידי, לאפשר לעצור ליצור קשר עם עורך דין ולהמתין עד להגעתו. 

ברבים מן המקרים, העצורים אינם מודעים לכלל הזכויות שלהם וכיצד לנהוג בחקירה, ובפרט שלכול פעולה עלולות להיות השלכות משפטיות, כמו לדוגמה הסוגיה האם לשתף פעולה עם המשטרה או שמא מוטב לשמור על זכות השתיקה. תפקידו של עורך דין מעצרים הוא לבחון את נסיבות המקרה בהתאם לגרסתו של העצור ואו המידע המשוער שהמשטרה מחזיקה בידיה ולייעץ לעצור כיצד לנהוג.

הנסיבות שבהן רשאית המשטרה לעצור חשוד

עו"ד סיוון כהן מוסיפה שהמפגש הראשוני עם עורך דין מעצרים משמש, בין היתר, גם כהכנה לחקירה פלילית, הכנה לקראת הדיון בבקשה להארכת המעצר, ליווי וייצוג משפטי במהלך החקירה ובהליך השחרור.
 

משטרת ישראל רשאית לעצור אדם רק בנסיבות של חשד סביר שהוא אכן עבר עבירה שדינה 3 חודשי מאסר או יותר (קרי עוון או פשע) ואו במקרים ספציפיים מאוד כמו חשש סביר שהחשוד עלול להוות סכנה לביטחונו של אדם, לביטחונו של הציבור או לביטחון המדינה.
 

בנוסף, רשאית המשטרה לעצור חשוד כשיש לה יסוד סביר לחשש של אי הופעתו להליכי חקירה או שהוא עלול לגרום לשיבוש הליכי המשפט, וכן במקרים שהאדם נחשד בעבירה שדינה מאסר עולם, עבירה שנעשתה באכזריות תוך כדי שימוש בנשק חםקר, עבירה הנוגעת לפקודת הסמים המסוכנים, עבירת ביטחון וכיוצא בזה.

סוגי המעצרים בישראל

ניתן לסווג את סוגי המעצרים בישראל לשלוש קטגוריות שונות שכוללות מעצר ראשוני, מעצר ימים ומעצר עד תום ההליכים. מעצר ראשוני הנו מעצר המוגבל למשך 24 שעות בלבד. במידה והמשטרה מבקשת להמשיך ולהחזיק את החשוד במעצר לצורך להשלמת החקירה, זאת מעבר לפרק הזמן של המעצר הראשוני, עליה להביא את החשוד בפני שופט ולפרט במהלך פנייתה את הסיבות לבקשתה והפעולות בהן היא מתכננת לנקוט בזמן המעצר.
 

מעצר עד תום ההליכים מהווה הליך המתרחש לאחר ההחלטה של התובע להגיש כתב אישום כנגד החשוד והמשטרה מבקשת להאריך את מעצרו עד לסיום ההליכים המשפטיים כנגדו. מעצר עד תום ההליכים נחשב לסנקציה חמורה היות והחשוד נכלא למרות שלא הוכחה עדיין אשמתו. לפיכך, בנסיבות הללו רשאי עורך דין מעצרים להגיש ערר לערכאת הערעור או לחלופין להגיש בקשה לעיון חוזר במקרים של חשיפת עובדות חדשות.

תפקידו של עורך דין מעצרים

עורך דין מעצרים עשוי לייעץ ללקוחו בנוגע לפעולות חקירה שונות כמו מסדר זיהוי, שחזור, עימותים, בדיקת פוליגרף, בדיקות גופניות כאלו ואחרות. בהקשר למסדר זיהוי, חשוב לדעת שלחשוד שמורה הזכות לנוכחות של עורך דין מטעמו במהלך קיום המסדר, והמשטרה נדרשת לנקוט בכול האמצעים כדי לאתר את עוה"ד ולזמנו להליך הזיהוי. 

כמו כן, לעצור יש את הזכות לדעת בדיוק את החשדות כנגדו, להיחקר בשפתו, הזכות לתיעוד החקירה והזכות לחקירה הוגנת ללא שימוש באמצעים פסולים ואו הפעלת איומים ואלימות פיזית ומילולית לשבירת רוחו. 

מעבר לכול אלו, מעורבותו של עורך דין עשויה לא אחת להביא לקיצור משמעותי של המעצר הנדרש למשטרה לצורך השלמת חקירתה, למנוע שהייה במעצר עד תום ההליכים, ובמקרים רבים גם לשחרור החשוד ממעצר במסגרת מגבלות וערבויות.
 

עורך דין מעצרים | סיוון כהן משרד עורכי דין

מאמרים דומים
3 נקודות לתשומת לב בעת בחירת עו"ד פלילי במרכז
3 נקודות לתשומת לב בעת בחירת עו"ד פלילי במרכז

כאשר אנו נדרשים לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי במרכז אנו עשויים למצוא את עצמנו מבולבלים מול ההיצע הגדול של עורכי דין העובדים במרכז הארץ.

קרא עוד >
לשתוק או לא לשתוק? עו"ד פלילי במרכז לשירותך
לשתוק או לא לשתוק? עו"ד פלילי במרכז לשירותך

חקירה פלילית אינה חוויה נעימה אף פעם, גם אם אינכם הנאשמים, בוודאי לא אם מדובר בפגישתכם הראשונה עם חדר החקירות, וזאת יגיד לכם כל עו"ד פלילי במרכז.

קרא עוד >
כל מה שצריך לדעת על נהיגה תחת השפעת אלכוהול
כל מה שצריך לדעת על נהיגה תחת השפעת אלכוהול

נהיגה תחת השפעת אלכוהול מסוכנת ומנוגדת לחוק. שתייה לשוכרה מהווה גורם ל- 20%-40% מכלל תאונות הדרכים והסיכוי של נהג שתוי להיות מעורב בתאונת דרכים קשה גבוה פי 17 מאשר סיכוייו של נהג שאינו שתוי להיות מעורב בתאונה כזו.

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי