צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

מחיקה וביטול רישום פלילי

מחיקה וביטול רישום פלילי

המרשם הפלילי מהווה מאגר מידע הכולל רישום על החלטות שיפוטיות, הרשעות ותיקי חקירה ומנוהל באמצעות משטרת ישראל בהתאם לחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים משנת 1981.
 

על פי חוק זה מחויבת משטרת ישראל לערוך רישומים אודות כל אדם אשר הורשע ושניתנה לגביו החלטה בבתי דין או בתי משפט פלילים בגין ביצוע עבירות המסווגות כפשעים או עוונות, וכן צווי מבחן, צווים לביצוע עבודות שירות, התחייבות להימנע מעבירה והחלטות בית משפט הנוגעות לקטינים שביצעו עבירה פלילית וכיוצא בזה.
 

המרשם הפלילי עשוי לכלול גם פרטים ומידע על תיקי חקירה של גורמים אחרים כגון מס הכנסה, מצ"ח, מכס או מע"מ המחויבים בדיווח למשטרה. מחיקת רישום פלילי ניתן ליישום במספר תנאים ובמספר דרכים, למרות שלא מדובר במחיקה מוחלטת של הרישום הפלילי, אך הפעולה מאפשרת לגופים ספורים בלבד להיות נגישים למידע זה לאחר המחיקה.

 

חשיבותו של ביטול רישום הפלילי


עורכת הדין סיוון כהן, המנהלת משרד עו"ד פרטי המתמחה במשפט הפלילי ודיני התעבורה, מציינת, שבאופן כללי, מאגר המידע הנו חסוי והחוק מתיר לכל אדם נגישות למרשם הפלילי שלו בלבד, כאשר שום גוף בלתי מורשה, לרבות המעסיק, אינו רשאי לדרוש מידע זה (תעודת יושר), וכל בקשה של צד ג' מוגדרת כעבירה פלילית שדינה שנתיים מאסר.
 

אחת הסיבות המרכזיות לביטול רישום פלילי נוגעת לעובדה שמעסיקים רבים עדיין דורשים מהמועמדים להציג בפניהם תעודת יושר כתנאי להעסקתם, ובמידה וישנו רישום פלילי, עלול הדבר לפגוע בסיכוייו של המועמד להתקבל לעבודה.
 

מעבר לתווית העבריינית ולהכתמת שמו של האדם שהורשע בפלילים למשך שנים רבות, ישנם תחומי עיסוק רבים הנחסמים בפניו של אדם בעל רישום פלילי, בהם סוכן מכס, סוכן ביטוח, מתווך מקרקעין, קבלן בניין, נהג אוטובוס, נהג מונית ועוד.

 

תקופת התיישנות ותקופת ביטול רישום פלילי


לכל הרשעה מוגדרת בחוק תקופת התיישנות (סעיפים 14-15 בחוק המרשם הפלילי) ותקופת מחיקה (לרוב כ-10 מסיום תקופת ההתיישנות של ההרשעה), אם כי ישנן גם עבירות שהכניסה לתקופת המחיקה שלהן הנה קצרה יותר, או שלא חלה עליהן התיישנות או מחיקה.
 

עורכת הדין סיוון כהן מדגישה כי ביטול רישום פלילי אינו מוחק באופן פיזי את ההרשעה ממאגר המידע, אך משמעותה של פעולת הביטול היא שרק מספר מצומצם של גופים מורשים נגיש למידע זה.
 

עורכי דין פליליים מסבירים כי ביטול רישום פלילי של תיקים סגורים מותנה במספר שיקולים, בהם הזמן שחלף ממועד ביצוע העבירה, סוג העבירה (פשע או עוון), הגיל שבו נעשתה העבירה (בוגר או קטין), וכן כמות הרישומים הפליליים של המבקש, מהות העבירות המיוחסות לו ומידת חומרתן. אפשרות נוספת לקיצור תקופות ההתיישנות והמחיקה היא פניה לנשיא המדינה בבקשת חנינה, תוך צירוף חוות דעת והשיקולים אשר עומדים בבסיס הבקשה.

ביטול רישום פלילי | מחיקת רישום פליל | עורכת דין סיוון כהן

 

מאמרים דומים
מחפש עורך דין בפתח תקווה שיש לו את הכישורים להגן על האינטרסים שלך?
מחפש עורך דין בפתח תקווה שיש לו את הכישורים להגן על האינטרסים שלך?

עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שבין אם מחפשים עורך דין בפתח תקווה ובין אם תרים אחר שירותיו של עו"ד במקום אחר, חשוב תחילה לבחון את תחום ההתמחות של אותם עורכי הדין, ולהתמקד באלו המתמחים בטיפול בעניין

קרא עוד >
3 נקודות לתשומת לב בעת בחירת עו"ד פלילי במרכז
3 נקודות לתשומת לב בעת בחירת עו"ד פלילי במרכז

כאשר אנו נדרשים לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי במרכז אנו עשויים למצוא את עצמנו מבולבלים מול ההיצע הגדול של עורכי דין העובדים במרכז הארץ.

קרא עוד >
כל מה שצריך לדעת על נהיגה תחת השפעת אלכוהול
כל מה שצריך לדעת על נהיגה תחת השפעת אלכוהול

נהיגה תחת השפעת אלכוהול מסוכנת ומנוגדת לחוק. שתייה לשוכרה מהווה גורם ל- 20%-40% מכלל תאונות הדרכים והסיכוי של נהג שתוי להיות מעורב בתאונת דרכים קשה גבוה פי 17 מאשר סיכוייו של נהג שאינו שתוי להיות מעורב בתאונה כזו.

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי