צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

מה כדאי לדעת בבחירת עורך דין פלילי?

מה כדאי לדעת בבחירת עורך דין פלילי?

נעצרתם בחשד לעבירות פליליות חמורות? זומנתם לחקירה במשטרה? נחקרתם באזהרה? בנסיבות הללו מוטב שתשכרו את שירותיו של עורך דין פלילי מוקדם במידת האפשר, ואפילו בשלב שלפני מועד החקירה שלכם במשטרה. בחירת עו"ד פלילי שייצג את החשוד מהווה את אחת מההחלטות החשובות ביותר ולעתים אף להיות קריטית לעתידו, מאחר והיא עשויה להשפיע באופן משמעותי על הכרעת הדין.

עורכת דין סיוון כהן מסבירה שעורך הדין אמון על בדיקת נסיבות המקרה, חקירת העובדות לאשורן וניתוח מצבו של הלקוח באספקט המשפטי. יתרה מכך, לעתים קרובות נדרש עורך הדין הפלילי לחשיבה יצירתית במיוחד, זאת במטרה לתת הסבר המניח את הדעת לגבי כל ראיה שקושרת לכאורה את לקוחו לדבר העבירה.

עורך דין פלילי: הסדר טיעון שמצמצם את סעיפי האשמה ומביא להפחתה בעונש

כמו כן, עורך דין פלילי מקצוען ינקוט בכל הפעולות להחלשת מהימנות הראיות ולערעור התביעה, מתוך שאיפה להביא לביטולו של כתב האישום ולזיכויו של הלקוח. עו"ד פלילי עתיר ניסיון, עשוי להגיע בנסיבות מסוימות להחלטה שלא לנהל הוכחות בתיק שמתנהל כנגד לקוחו, מאחר ולא מצא כל הסבר הגיוני באשר למעשים שהוא מואשם בהם.

במקרים מסוג זה, עשוי עורך הדין להמליץ ללקוחו על נקיטה בדרך של משא ומתן עם רשויות התביעה, מתוך מטרה להגיע עימם להסדר טיעון שמבטל או מצמצם את סעיפי האשמה באותן העבירות, ולהביא בכך להפחתה בעונש. חשוב להדגיש שהמשפט הפלילי שונה מהותית מהמשפט האזרחי, היות והמדינה היא זו שמשמשת במשפט הפלילי כתובעת, כך שהסנגור מייצג, למעשה, את הנאשם מול המדינה.

שליטה מלאה בחוק העונשין ובסדר הדין הפלילי על כל נפתוליו וסעיפיו השונים

אחד ממאפייני סדר הדין הפלילי נוגע לעובדה שאלו הן עבירות שיש עימן קלון, ובשל חומרתן של העבירות, טווח הענישה הנו רחב יותר בהשוואה לתחומי משפט אחרים.

אי לכך, מן הראוי שעורך הדין אשר נשכר לייצג את הנאשם יהיה עורך דין פלילי מקצוען ובר סמכא, שניחן בבקיאות וידע החולשים מחד על תיק הראיות המסוים, ומאידך מאפשרים לו שליטה מלאה הן בחוק העונשין והן בסדר הדין הפלילי על כל נפתוליו וסעיפיו השונים, לשם התוויית הדרך במהלך המשפט.

עו"ד סיוון כהן מוסיפה שחרף המבנה הסכמטי שלו, ניחן תחום המשפט בגוונים רבים של אפור, מאחר ולכל סיטואציה שהיוותה רקע לביצוע אותה העבירה קיימות פרספקטיבות רבות, כך שלניתוח הטקסטואלי והאישיותי, כמו גם לפרשנות יש מרכיב מכריע בהכרעת הדין.

עורכת הדין סיוון כהן מבהירה שלבחירת עורך הדין לצורך ייצוג משפטי יש השלכות קריטיות שיכולות להשפיע על הכרעת הדין ועתידו של החשוד, לפיכך חשוב להסתייע בעו"ד המתמחה בפליליים ושמאחוריו עומד מוניטין ורקורד מוכח של הצלחות. במסגרת תפקידו, אמון עורך הדין הפלילי על בחינת נסיבות המקרה, חקירת העובדות לאשורן וניתוח מצבו ומעמדו של הלקוח מבחינה משפטית. זאת ועוד, לעתים קרובות נדרשת חשיבה יצירתית מצד עורך הדין על מנת לתת הסברים לראיות שקושרות, לכאורה, את לקוחו לדבר העבירה.

קבלת החלטה לנהל משא ומתן עם רשויות התביעה

כמו כן, עורך דין פלילי יתור ויחפש אחר פרצות, תוך כדי נקיטה בפעולות שמטרתן לערער ולהחליש ככל שניתן מהימנותן של הראיות מטעם התביעה, זאת במטרה להביא להפחתה באישומים שבכתב האישום ואף לביטולם.

במידה ומדובר בעו"ד מקצוען, הוא עשוי לעתים לקבל החלטה לנהל משא ומתן עם רשויות התביעה במקום "ללכת עד הסוף" ולהמשיך ולנהל דיוני הוכחות במשפט, במטרה להביא להסדר טיעון שמבטל באופן חלקי את רשימת האישומים, ובכך להפחית מחומרת העונש.

נקיטה בצעד של משא ומתן עם רשויות התביעה נהוגה במקרים שבהם ישנן ראיות מוצקות כנגד הלקוח ואו אין הסברים הגיוניים באשר למעשיו של הנאשם, הסברים שניתן להיאחז בהם לצורך ההימלטות מהרשעה פלילית.

שליטה נרחבת בחוק העונשין ובסדר הדין הפלילי

ראוי לציין שלהבדיל מהמשפט האזרחי, תפקידו של עורך דין פלילי הוא לייצג את הנאשם אל מול המדינה המשמשת כתובעת במשפט הפלילי. מאחר ומדובר בעבירות חמורות שיש בהן קלון, סדר הדין הפלילי מתאפיין בתחום ענישה נרחב יותר.

לפיכך, מוטב שיהיה זה עורך דין בר סמכא שנשכר לייצגנו, כזה הניחן בבקיאות וידע החולשים מצד אחד על תיק הראיות הספציפי, ומאפשרים לו מנגד שליטה נרחבת גם בחוק העונשין וגם בסדר הדין הפלילי על כל נפתוליהם וסעיפיהם הרבים. עורכת הדין סיוון כהן מדגישה שתחום המשפט מתאפיין, אמנם, במבנה סכמטי, אולם מתקיימים בו לא מעט גוונים של אפור, כך שליכולת הניתוח הטקסטואלי והאישיותי וכישורי הפרשנות של עורך הדין יש מרכיב מכריע בהצלחות בבית המשפט.

עורך דין פלילי | סיוון כהן משרד עורכי דין פלילי

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי