צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

נתפסתם על נהיגה תחת השפעת אלכוהול? כמה דברים שכדאי לכם לדעת!

נתפסתם על נהיגה תחת השפעת אלכוהול? כמה דברים שכדאי לכם לדעת!

נתפסתם על נהיגה תחת השפעת אלכוהול? רישיון הנהיגה שלכם נפסל למשך שנתיים או יותר? הנהיגה בשכרות הפכה במדינתו לתופעה שכיחה במיוחד, כשמידי יום אנו מדווחים על קטל בכבישים בעקבות תאונות דרכים.
 

מדובר בתופעה שבשנים האחרונות נחשבת למגפה של ממש, ועל מנת למגרה, נחקקו חוקים קפדניים וננקטות פעולות לאכיפה מוגברת, שאחת הבולטות והמוכרות שבהן היא הביקורת המשטרתית לצורך בדיקת שכרות.
 

עו"ד פלילי סיוון כהן, המתמחה בתחום המנהלי, בתחום הפלילי ודיני התעבורה, מציינת שהמחוקק קבע באופן גורף שהעונש המינימלי בגין נהיגה תחת השפעת אלכוהול הוא, לכל הפחות, שלילת הרישיון למשך שנתיים, בין אם הנהג נתפס נוהג כשהוא שיכור כלוט ובין אם נתפס לאחר שתיית כוסית אחת בלבד, דהיינו, ענישה חמורה וזהה.

 

המטרה: לאתר קצה החוט שיוביל להקלה בעונש ואף לזיכוי מוחלט של הנהג

עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שבמידה ונתפסתם על נהיגה תחת השפעת אלכוהול, אזי כדאי להיוועץ בעו"ד המתמחה בדיני התעבורה כבר במפגש הראשוני שלכם עם רשויות החוק, היות ועו"ד המתמחה בתחום ידע לבחון בדקדקנות את כל הפעולות שבהן נקטה המשטרה במהלך שלבי בדיקת השכרות, זאת במטרה לאתר בתוך כל אלו את קצה החוט שעשוי להוביל להקלה בעונש, ולעתים אף לזיכוי מוחלט של הנהג מאותה העבירה המיוחסת לו.
 

עורכת הדין סיוון כהן מציינת שבמקרים שבהם נערכת לנהג בדיקת נשיפה, ותוצאותיה מעידות על שכרות בשיעור הנמוך מהמידה הקבועה בחוק, הוא יתוחקר במקום שבו נתפס ויזומן לדין בגין נהיגה בשכרות, זאת במידה ואין לו היסטוריה של עבירות תעבורה קודמות והוא אינו מוגדר כנהג חדש.

 

נהיגה תחת השפעת אלכוהול ומהו נהג שיכור על פי הגדרת החוק

בכל יתר המקרים, מוזמן הנהג שנחשד בנהיגה תחת השפעת אלכוהול לחקירה בתחנת המשטרה, כשבסיומה מתקבלת ההחלטה האם לשחררו או שמא ישנו אינטרס ציבורי במעצרו. על פי סעיף 64 ב לפקודת התעבורה, נהג שיכור מוגדר כמי ששותה משקה משכר במהלך נהיגה או בהיותו ממונה על רכב. סעיף 169 א לתקנות התעבורה מגדיר את ריכוז אלכוהול הקובע לעניין הוכחת השכרות.
 

עם זאת, ישנם נהגים לגביהם קבע המחוקק רף מחמיר יותר, כמו, לדוגמה, נהג צעיר שטרם מלאו לו 24 שנים, נהג חדש או נהג ברכב ציבורי. חשוב להדגיש שנהג המסרב לעריכת בדיקת שכרות, הוא ייחשב לפי פקודת התעבורה כמי שעובר עבירה של נהיגה בשכרות, גם בנסיבות שבהן אינו שיכור.

 נתפסתם על נהיגה תחת השפעת אלכוהול? כמה דברים שכדאי לכם לדעת!

מאמרים דומים
חשיבות ההסתייעות בשירותיו של עורך דין לתעבורה
חשיבות ההסתייעות בשירותיו של עורך דין לתעבורה

בישראל מוגדר תחום התעבורה כחלק מהתחום פלילי, ולפיכך מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין לתעבורה, לרבות ייצוג הנהג בפני בית המשפט.

קרא עוד >
עורך דין תאונות דרכים: תביעות בגין נזקי הגוף
עורך דין תאונות דרכים: תביעות בגין נזקי הגוף

מומלץ להעדיף להסתייע בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים על פני שירותיו של עורך דין כללי, זאת במטרה למנוע נפילה בין הכיסאות. עורכת הדין סיוון כהן, המנהלת משרד פרטי המתמחה בתחומי דיני התעבורה והמשפט הפלילי

קרא עוד >
לשתוק או לא לשתוק? עו"ד פלילי במרכז לשירותך
לשתוק או לא לשתוק? עו"ד פלילי במרכז לשירותך

חקירה פלילית אינה חוויה נעימה אף פעם, גם אם אינכם הנאשמים, בוודאי לא אם מדובר בפגישתכם הראשונה עם חדר החקירות, וזאת יגיד לכם כל עו"ד פלילי במרכז.

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי