צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

זומנתם לחקירה משטרתית? כדאי לכם להיוועץ בעורכי דין פליליים

זומנתם לחקירה משטרתית? כדאי לכם להיוועץ בעורכי דין פליליים

הסתבכתם בפלילים? מחפשים משרד עורכי דין פליליים מליגת העל? המשפט הפלילי נדמה עבור רבים מאיתנו כמעין תרחיש אימים השמור לבכירי העבריינים בלבד. יחד עם זאת, עורכת הדין סיוון כהן מבהירה שגם אנשים נורמטיביים לחלוטין עלולים ביום בהיר למצוא את עצמם במצבים שרחוקים מלהיות נורמטיביים. 
 

אדם אשר ניצב בפני חקירה משטרתית עשוי לעבור חוויה מטלטלת, ובפרט אם מדובר בחוויה ראשונה הכרוכה במעצר. המעצר, החשדות, החקירות בתחנת המשטרה, זאת בנוסף לניתוק מהמשפחה, הבידוד ותחושת האשמה הסובייקטיבית שמתחילה בהדרגה להתפתח אצל החשוד במהלך חקירה, אף אם אינו אשם בהיבט אובייקטיבי.
 

כל אלו עשויים להוביל את החשוד למצוקות נפשיות בלתי רגילות ולגרום לו לעתים לומר דברים שבסיטואציה רגילה לעולם לא היה אומר, אף במקרים שבהם אין לחשוד כל יד ורגל בהקשר לחשדות המוטחים בפניו בחקירה.
 

היוועצות עם אחד מעורכי דין פליליים בטרם החקירה המשטרתית עשויה לא זו בלבד שהיא מכינה את החשוד מבחינה נפשית לקראת החקירה, אלא גם מקנה לו כלים שיסייעו לו לברור את דבריו באופן שימנע ממנו להתחרט על שנאמרו לאחר מכן.

 

לדוגמה, ב' שם בדוי, נסעה בבוקר כהרגלה למקום עבודתה. איתרע מזלה, והיא הייתה מעורבת בתאונת דרכים קטלנית. ש' לעומתה ערך בביתו מסיבה כשרבים ממשתתפיה הביאו עימם סם מסוג קנאביס. בעקבות תלונות שכנים על מפגע רעש, הגיעו שוטרים אל המקום, ומאחר וסך החומר שנתפס היה בכמות הגבוהה מ- 15 גרם, מצא ש' את עצמו מסובך עם החוק בחשד לעבירה של סחר בסמים.
 

 

עורכי דין פליליים | סיוון כהן משרד עורכי דין

הדילמות: לספר את כל הסיפור, "לעגל" פינות או לשמור על זכות השתיקה

עורכת הדין סיוון כהן, עו"ד מובילה בתחום המשפט המנהלי, המשפט הפלילי ודיני תעבורה, מסבירה שעל פי רוב, האדם הרגיל מן הישוב אינו מבין ואינו מודע למשמעותם המשפטית של הסבריו ודבריו, שעלולים, לכל הפחות, לספק למשטרה עילה לבקשה להארכת מעצרו.
 

האיומים, המעשיות וסיפורי הבלהות ששומע החשוד מפי חוקריו, עצות האחיתופל שהוא מקבל משותפיו האקראיים לתא המעצר, סיטואציות אלו עשויות לבלבל ולהלחיץ את הנחקר ולגרום לו להשלכות הרות גורל.
 

תפקידם של עורכי דין פליליים בנסיבות הללו הוא להדריך את הנחקר בנוגע לכל הדילמות שהוא עלול להימצא בהן בשעת החקירה כגון האם להודות במעשים, האם לספר את הסיפור כולו או רק חלקים ממנו, תוך הימנעות מהשבה על שאלות אשר נוגעות לחלקים שהושמטו, או שמא "לעגל" פינות או לשמור על זכות השתיקה.

 

תרגילי חקירה נפוצים ואיך להימנע מגול עצמי

עורכת הדין סיוון כהן מוסיפה שלעתים קרובות עושים החוקרים שימוש בתרגילי חקירה, והיוועצות מקדימה עם עורכי דין פליליים עשויה למנוע מהנחקרים מליפול בפח. בין תרגילי החקירה הנפוצים ניתן למנות תשאולים לכאורה בלתי רשמיים, עוברי אורח "מקריים", מדובבים, הקלטות, וכן תרגילים פסיכולוגים של החוקר הטוב והחוקר הרע ותרגילים שאנשים נורמטיביים אינם בקיאים בהם, במטרה להוציא מהם מידע שעלול לשמש כנגדם כראיה, משהו בקונספט של גול עצמי.
 

בנוסף לדילמות בהן נמצא הנחקר, הוא גם נמצא בתנאים של חוסר ודאות בכל הנוגע לאופי המידע שיש בידי המשטרה כמו מה סיפר המתלונן ומי שיתף אתו פעולה. כל אלו, כאמור, עלולים להוביל לשיבוש שיקול הדעת של הנחקר, ובפרט כשמדובר באדם שחקירות ומעצרים אינם אצלו עניין שבשגרה, וייעוץ מקדים עם עורך דין המתמחה בתחום הפליליים, כגון עורך דין פלילי בתל אביב, ימנע השלכות בלתי הפיכות.

 

האם קיימת ממש קורלציה בין רמת המקצועיות למידת הפרסום של עורך הדין?

לא רק בעבירות קשות בלבד של רצח, הונאה או תקיפה בחבלה, חשוב להסתייע בשירותיהם של עורכי דין פליליים מקצוענים אמתיים, אלא גם בתקריות שאליהן יכול להיקלע כול אדם מן השורה, שכן בשונה מהמשפט האזרחי, התובעת במשפט הפלילי היא על פי רוב המדינה, דהיינו הנאשם נדרש במשפט הפלילי לעמוד אל מול המדינה. וכאן מתעוררת השאלה כיצד ניתן למדוד את כישוריו של עוה"ד הפלילי ולדעת שהוא טוב? 
 

בעת הסתבכות בפלילים, הנטייה הטבעית היא לפנות לעורכי דין פליליים מפורסמים, מתוך אמונה שהפרסום נובע מהישגיו המקצועיים. המציאות העובדתית היא שאין ממש קורלציה בין רמת המקצועיות למידת הפרסום של עורך הדין, ובמקרים רבים נובע הפרסום מכך שהוא מקושר במקומות הנכונים, מרבה להתראיין באמצעי התקשורת השונים ואו לייצג ידוענים.
 

קווים לדמותם של עורכי דין פליליים מהשורה הראשונה 

מה שהופך עורכי דין פליליים לעורכי דין פליליסטים מליגת העל הוא אוסף של מאפיינים החל מבקיאות מלאה בסדר הדין הפלילי, שליטה רחבה בכלל הסעיפים לחוק העונשין והכרת פסיקות קודמות ותקדימים של בית המשפט, ידע המסייע לו בהתוויית דרכו בתיק הראיות הספציפי, ועד לליטיגציה בחסד והופעה מרשימה בבתי משפט. 
 

בעניין זה, חשוב להבין שתחום המשפט איננו מדע מדויק כדוגמת המתמטיקה, אלא נע על ספקטרום שיש בו אינספור קווים אפורים, כך שלעבירה עצמה ולסיטואציה שבה ביצע האדם את העבירה יש פנים רבות, ומכאן שהמרכיב האישיותי של עורך הדין, יכולת אנליזה וניתוח טקסטואלי מעולים, כמו גם היכולת לרדת עד לניואנסים הקטנים ביותר ברצף האירועים ההיררכי ולעומקן של הפרשנויות, כול אלו יוצרים את ההבדל שבין עורך דין פלילי ממוצע לעו"ד פליליסט מליגת העל.
 

מאמרים דומים
עורך דין פלילי באשדוד: עצות זהב בנוגע לחקירה פלילית
עורך דין פלילי באשדוד: עצות זהב בנוגע לחקירה פלילית

הגעה לחקירה בליווי עורך דין פלילי באשדוד או בכל מקום ברחבי הארץ תמנע תרחישים מכל סוג שמטרתם להוציא מהנחקר מידע מפליל שעלול, כאמור לשמש כנגדו.

קרא עוד >
עורך דין פלילי בתל אביב: שליטה נרחבת בסדר הדין הפלילי וחוק העונשין
עורך דין פלילי בתל אביב: שליטה נרחבת בסדר הדין הפלילי וחוק העונשין

עורך דין פלילי בתל אביב או בכל מקום אחר ברחבי הארץ, מסווג כאיכותי במידה והוא ניחן בכישורים המאפשרים לו לרדת אל עומקן של הפרשנויות, ובה בעת להבין ללבו של לקוחו ואת הנסיבות המקלות שהובילו לביצוע דבר העבירה.

קרא עוד >
מחיקה וביטול רישום פלילי
מחיקה וביטול רישום פלילי

ביטול רישום פלילי ניתן ליישום במספר תנאים ובמספר דרכים, למרות שלא מדובר במחיקה מוחלטת של הרישום הפלילי, אך הפעולה מאפשרת לגופים ספורים בלבד להיות נגישים למידע זה לאחר המחיקה.

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי