צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

ייצוג האסיר בפני ועדות שחרורים (ועדת שליש)

ייצוג האסיר בפני ועדות שחרורים (ועדת שליש)

ועדות שחרורים | סיוון כהןלכל אסיר, למעט אסיר עולם, עומדת הזכות להגיש בקשה לשחרור על תנאי ממאסר, זאת בתנאי ושתקופת המאסר היא מעל לשישה חודשים, ולאחר שהאסיר ריצה לכל הפחות שני שלישים מהמאסר. השיקולים העיקרים שמנחים את ועדת השחרורים הם רמת המסוכנות של האסיר לשלום הציבור והתנהגותו בין כותלי הכלא במהלך ריצוי המאסר.

עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שוועדת שחרורים (המוכרת גם בשם "ועדת שליש") מורכבת משופט (לעתים שופט בדימוס), קצין שב"ס ושני נציגי ציבור נוספים בעלי רקע והכשרה בתחום הפסיכולוגיה, הסוציולוגיה או הקרימינולוגיה. ראוי לציין שנציג השב"ס יכול אמנם להיות נוכח בדיון ואף להשמיע את דעותיו בפני חברי הוועדה, אולם אין לו זכות הצבעה.

השיקולים המונחים על כפות המאזניים במהלך הדיון בוועדה

הדיון שמתקיים באותה ועדות שחרורים הוא בהתאם לאמות מידה מסוימות מוגדרות מראש, שהעיקרית שבהן מתייחסת, כאמור, למידת מסוכנותו של האסיר לשלום הציבור. הוועדה מניחה על כפות המאזניים גם את חומרת העבירה שבגינה מרצה האסיר את עונש המאסר, וכן את התנהגותו בעת ריצוי מאסרו.

לפיכך, גם כשמדובר בעבירה חמורה, כמו תיק פלילי, יכולים בוועדה לאשר את הבקשה לשחרור מוקדם במידה וישנה התרשמות לשינוי דרכו של האסיר מעולם הפליליים. עורכת הדין סיוון כהן מציינת שהחלטת הוועדה נסמכת במידה לא מבוטלת על חוות דעת חיצונית וכן על עברו של האסיר, כמו לדוגמה אישומים נוספים שעומדים כנגדו, הרשעות קודמות או ריצוי קודם של עונש מאסר בגין עברות כאלו ואחרות.

ועדות שחרורים: נחיצותו וחשיבותו של הסיוע המשפטי

עורכת הדין סיוון כהן מוסיפה שבאופן תאורטי יכול, אמנם, האסיר להגיש בעצמו את הבקשה לשחרור מוקדם, ולכן מתעוררת השאלה בנוגע לנחיצותו של הסיוע המשפטי בכל הליך זה. התשובה נעוצה בכך שאותה ועדת שחרורים כפופה אל גורמי האכיפה ומציבה לנגד עיניה את האינטרס הטהור שלה ולאו דווקא את האינטרס של האסיר.

הכנת הבקשה באופן מקצועי והצגת המציאות בדרך שמטיבה עם האסיר, עשויים להוות במקרים רבים משקל מכריע בקבלת ההחלטה. הוועדה נסמכת על התסקיר של עורך הדין ומתייחסת לעצם הסיוע משפטי כמעין אבן בוחן המעידה על רצון האסיר לשינוי דרכו והשתלבותו מחדש בחברה, תוך שהוא מתנהל וחי בה באופן נורמטיבי.

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי