צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

למחוק את העבר: המדריך לסגירת תיק פלילי במשטרה

למחוק את העבר: המדריך לסגירת תיק פלילי במשטרה

העבר רודף אחריכם? אוחזים ברישום משטרתי שפוגע בשמכם הטוב? שפוגע ביחס החברה כלפיכם? שפוגע בסיכוייכם לעסוק במקצוע הדורש רישוי? עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שישנם מקרים שבהם ניתן בהחלט להביא לסגירת תיק פלילי במשטרה כנגד החשוד.

 

לצורך זה מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין פלילי המתמחה בתחום, זאת כדי שייעץ בכל הנוגע לאמצעים שבהם יש לנקוט מול הגורמים הנכונים שבסמכותם להביא לכך ואף להגיש בשם לקוחו את הבקשה לסגירת תיק פלילי.

 

חשוב להדגיש שישנן לא מעט עבירות פליליות שנתפסות לכאורה כקלות מבחינת היחס הציבורי הסלחני כלפיהן, החל מעישון סמים קלים או נהיגה פרועה תחת השפעת אלכוהול, וכלה בעבירות בנייה, כמו לדוגמה הקמת מבנה עזר או סגירת מרפסת ללא אישור.

סגירת תיק פלילי: לבקש תדפיס של הרישום הפלילי בתחנת משטרה

מאחר ומדובר בעבירות המסווגות כפליליות, הן עדיין עשויות להוביל לרישום פלילי בדומה לפשעים כבדים כגון רצח, עבירות מרמה והונאה או סחר בסמים. עורכת הדין סיוון כהן מציינת שישנן שלוש עילות לסגירת תיק פלילי שהן: חוסר עניין ציבורי, מחוסר ראיות או היעדר אשמה פלילית.

לפיכך, כל מי שנפתח נגדו תיק פלילי במשטרה במהלך חקירה תחת אזהרה, אך טרם קיבל תשובה בנוגע לסטטוס שבו נמצא התיק, עליו לגשת לתחנת המשטרה ולבקש תדפיס של הרישום הפלילי. במידה והתיק המשטרתי עדיין פתוח הוא מסווג כתיק מב"ד (ממתין לבירור דין). במקרה שבו התיק הפלילי איננו מסווג כתיק מב"ד, הוא עשוי, כאמור, להופיע כתיק אשר נסגר באחת העילות שצוינו לעיל.

היעדר אשמה פלילית לעומת מקרים של חוסר עניין ציבורי או היעדר ראיות מספיקות

סגירת תיק פלילי בשל היעדר אשמה פלילית מתרחשת במקרים בהם אין בידי המשטרה כל ראיה שיכולה לקשור את החשוד לביצוע העבירה הספציפית, ובנסיבות הללו יימחק התיק שנסגר מרישומי המשטרה, זאת להבדיל ממקרים של חוסר עניין ציבורי או היעדר ראיות מספיקות שבהם נותר הרישום הפלילי על כנו ומשאיר ספק רב באשר לחפותו של האדם.

 

בנסיבות שבהן אין בדל של ראיות כנגד החשוד, ראוי לפנות אל הגורמים הרלוונטיים בבקשה לסגירת התיק, זאת באמצעות עורך דין פלילי בתל אביב או כל אזור אחר, על מנת שלא יוותר כתם מעיב ברישומי המשטרה. עם זאת, עורכת הדין סיוון כהן מדגישה שגם במקרים של היעדר ראיות מספיקות או חוסר עניין ציבורי ניתן לעתים להביא לסגירתו של התיק, זאת באמצעות הגשת הגשת בקשה בעזרת עורך דין לשינוי עילת סגירתו של התיק.

 

סגירת תיק פלילי | סיוון כהן עורכי דין פליליים

מאמרים דומים
חשיבות ההסתייעות בשירותיו של עורך דין לתעבורה
חשיבות ההסתייעות בשירותיו של עורך דין לתעבורה

בישראל מוגדר תחום התעבורה כחלק מהתחום פלילי, ולפיכך מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין לתעבורה, לרבות ייצוג הנהג בפני בית המשפט.

קרא עוד >
מחיקה וביטול רישום פלילי
מחיקה וביטול רישום פלילי

ביטול רישום פלילי ניתן ליישום במספר תנאים ובמספר דרכים, למרות שלא מדובר במחיקה מוחלטת של הרישום הפלילי, אך הפעולה מאפשרת לגופים ספורים בלבד להיות נגישים למידע זה לאחר המחיקה.

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי