צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

לשתוק או לא לשתוק? עו"ד פלילי במרכז לשירותך

לשתוק או לא לשתוק? עו"ד פלילי במרכז לשירותך

חקירה פלילית אינה חוויה נעימה אף פעם, גם אם אינכם הנאשמים, בוודאי לא אם מדובר בפגישתכם הראשונה עם חדר החקירות, וזאת יגיד לכם כל עו"ד פלילי במרכז. מכיוון שגם את הזכות לראות עורך דין עשויים לשלול מכם בשעות הראשונות, הדילמה אם לשתוק או לדבר עשויה להיות קשה. עו"ד סיוון כהן, המתמחה במשפט פלילי ובנהיגה תחת השפעת אלכוהול, מסבירה על היתרונות של זכות השתיקה.

 

להיות בשקט ולהתקשר לעורך דין

השמירה על זכות השתיקה מעוגנת בחוק והיא זכות יסודית של כל אדם בעת חקירה משטרתית, ואין חובה על הנחקר לענות על שום שאלה עד שהתייעץ עם עורך דינו. אולם למשטרה רשות לעכב את פגישת הנחקר ועורך דינו בכמה שעות, והיא מנצלת זכות זו היטב. בזמן החקירה מנסים החוקרים לערער את בטחונו של הנחקר ולגרום לו לדבר בכל מחיר – הרי אם אין לך קשר לפשע, למה שתשתוק?

 

למה כדאי לשמור על זכות השתיקה

אני אומרת שכדאי לשמור על זכות השתיקה ולהתקשר מייד עם עו"ד פלילי במרכז שיעמוד לצדכם. הרבה פעמים המשטרה מבצעת חקירות כדי לגבש כתב אישום, ודברים שתאמרו בתום לב בחקירה עשויים לשמש נגדכם, או שבלחץ החקירה תספרו דברים שאינם מדויקים ותוצגו כשקרנים.

 

הגירסה והפרטים

המשטרה אינה יכולה לקבל גרסה רשמית מנאשם כל עוד לא דיבר עם עורך דינו. כך אומר החוק בישראל, ובכל מדינה דמוקרטית אחרת. אך לעיתים המשרה אינה זקוקה לגרסה הרשמית אלא לפרטים שונים שעשויים לקשור את הנחקר, או אחרים, לפשע, הגם שאין לו שום קשר לכך בפועל. את הפרטים האלה נוח לחוקרים להוציא מהנחקר בשעות הראשונות של החקירה, בטרם נתנו לו להיפגש עם עורך דינו, תוך הפעלת לחץ בשיטות שונות ומשונות.

 

דע את זכויותיך

זכות היסוד החוקתית לשתוק ולהתייעץ עם עו"ד פלילי במרכז עומדת לצידו של כל נאשם או נחקר. במדינת ישראל, שלא כמו במדינות אירופה או ארה"ב, אין איסור על ביצוע חקירה ללא נוכחות עורך דין, ולכן העצה הטובה ביותר שניתן לתת במקרים אלה היא פשוט לשתוק.

 

זומנתם לחקירה? המדריך לבחירת עורך דין פלילי

זומנתם למסור עדות במשטרה? לחקירה? חוששים שמא הסתבכתם עם החוק? מוטב שתפנו ישירות לעורך דין פלילי! באופן עקרוני יכול כל אזרח מן השורה למצוא את עצמו בבוקר יום בהיר נתון בעיצומה של חקירה פלילית, בנסיבות של אירוע מקרי, הסתבכות ראשונה ואו ניסיון לטפול עליו אשמה בעבירה כזו או אחרת.

 

עורכת הדין סיוון כהן מציינת שרבים מקרב הנחקרים אינם מודעים כלל לזכויותיהם הבסיסיות ביותר, כמו לדוגמה מה לומר, מתי לממש את זכות השתיקה ומתי וכיצד ניתן ומומלץ להיוועץ בעו"ד. שלב החקירה נחשב לאחד מהשלבים הקריטיים שבהם כדאי לגייס ולהסתייע בעורך דין פלילי בקיא מנוסה, וכך גם בשלבים שלאחר מכן, במהלך הבאת החומרים בפני התביעה.

 

הליך דרמטי שעשוי להשליך על מסלול חייו העתידי של האדם

במהלך הבאת החומרים בפני התביעה, היא מגבשת החלטה האם לסגור את התיק או להגיש כתב אישום, וגם בשלב עומדת לרשות החשוד הזכות להיוועצות עם עורך דין פלילי לקבלת חוות דעת נוספת בנוגע להמשך ההליך הפלילי.

 

אין עוררין על כך שההליך הפלילי מהווה הליך דרמטי שעשוי להשליך על מסלול חייו העתידי של האדם, לפיכך כדאי ונכון להסתייע ולקבל ליווי של עו"ד המתמחה במשפט הפלילי.

 

ההחלטה על דמותו, מקצועיותו וניסיונו של עורך דין שייצג את הנאשם עשויה להיות קריטית בכל הקשור להמשך הטיפול בתיק, ניהול המשפט עצמו, כמו גם ההתמודדות אל מול הפרקליטות והמשטרה, על כן צריכה בחירתו של עורך הדין להיעשות בשיקול דעת והתייחסות למספר נקודות.

 

שכירת שירותיהם של עורכי דין ידועים ובעלי מוניטין בתחום הפלילי

בעידן העכשווי, עורכי דין רבים מופיעים במנוע החיפוש של גוגל באינטרנט, אם באתר הבית של המשרד, ואם באתרים מקצועיים ופורומים בתחום המשפט, בפרסום מאמרים מקצועיים ברשת וכן הלאה.

 

הנוכחות אונליין עשויה, אמנם, להקל על החיפושים לסייע באיתור עורך דין פלילי שיילווה וייצג את החשוד בהליך הפלילי, אך כדאי גם לקחת בחשבון שרבים מקרב עורכי הדין נוהגים להעלות אל האתר שלהם אינספור תכני עומק ומאמרים מקצועיים גם אם אינם מתמחים בתחום הפלילים באופן ספציפי.

 

פרט נוסף נוגע לשכירת שירותיהם של עורכי דין ידועים ובעלי מוניטין בתחום הפלילי. מעבר לשכר הטרחה המשולם להם, שמן הסתם יהיה גבוה הרבה יותר בהשוואה לקולגות פחות מוכרות, לעתים קרובות נהוג שמי שמטפל בתיק הלקוח לאחר פגישת ההתרשמות הוא עורך דין זוטר או מתמחה ולאו דווקא ראש המשרד.

מאמרים דומים
מה שיכול לעשות למענך עורך דין תעבורה תל אביב
מה שיכול לעשות למענך עורך דין תעבורה תל אביב

תפקידו של עורך דין תעבורה תל אביב ובמקומות אחרים מתחלק לשני חלקים מרכזיים: ראשית על עורך הדין לוודא כי העונש המוטל על מרשו הוא הקל ביותר האפשרי, ובמידה ומרשו אינו אשם, מתפקידו להוכיח זאת לבית המשפט ולדאוג לזיכויו המלא.

קרא עוד >
כל מה שצריך לדעת על נהיגה תחת השפעת אלכוהול
כל מה שצריך לדעת על נהיגה תחת השפעת אלכוהול

נהיגה תחת השפעת אלכוהול מסוכנת ומנוגדת לחוק. שתייה לשוכרה מהווה גורם ל- 20%-40% מכלל תאונות הדרכים והסיכוי של נהג שתוי להיות מעורב בתאונת דרכים קשה גבוה פי 17 מאשר סיכוייו של נהג שאינו שתוי להיות מעורב בתאונה כזו.

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
יופי סיוון

יופי סיוון השגת תוצאה מעולה! שמח מאוד על כך תודה

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי