צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

עורך דין תעבורה: נתפסתם בגין אי ציות לתמרור עצור? נהיגה בשכרות?

עורך דין תעבורה: נתפסתם בגין אי ציות לתמרור עצור? נהיגה בשכרות?

תחום דיני התעבורה מסווג בישראל כחלק מהמשפט הפלילי, ולפיכך, בין אם העניין נוגע לנהיגה במהירות מופרזת, נהיגה תחת השפעת אלכוהול או מעבר ברמזור אדום, ובין אם נתפסתם בגין שימוש בטלפון הנייד בזמן נהיגה או אי ציות לתמרור עצור, אזי מומלץ שלא להקל ראש ולפנות לייעוץ אצל עורך דין תעבורה, ובמידת הצורך גם לקבל ייצוג בפני בית המשפט.
 

רבים בקרב הציבור הישראלי נוטים לקשור את נושא התעבורה למתן דוחות, מתן נקודות וקנסות בלבד, ולהתייחס לכל העניין בקלות דעת, ואולם עו"ד סיוון כהן, המנהלת משרד מוביל בתחומי המשפט המנהלי, הפלילי ודיני התעבורה, מסבירה שבשנים האחרונות הפכו חוקי האכיפה כמו גם פסקי הדין למחמירים במיוחד, ובפרט כשהדבר קשור לעבירות תעבורה של נהיגה בשעת פסילה, נהיגה בשכרות ונהיגה במהירות מופרזת, שלגביהן דרישת הענישה עומדת ברף הפלילי.

 

עורך דין תעבורה | משרד עורכי דין סיוון כהן

חוק 101 לתיקון פקודת התעבורה- תאונות "פגע וברח"


אחת הדוגמאות הקלסיות שבגינן מומלץ להיוועץ באופן מיידי עם עורך דין תעבורה נוגעת לעבירת ההפקרה לאחר פגיעה. לאור הגידול בשיעור מקרי התאונות של "פגע וברח", תוך הפקרת פצועים בשטח, נכנס לתוקפו בשנת 2011 תיקון לחוק (חוק 101 לתיקון פקודת התעבורה) שמחמיר את הענישה בעבירת ההפקרה.
 

בנוסחו החדש קובע התיקון מדרג התנהגויות ומדרג ענישה בהתאם לנסיבות המקרה, החל מעבירת הפקרה ברשלנות שדינה מאסר של שלוש שנים ועד לעבירת הפקרה בנסיבות מחמירות שדינה מאסר עד 14 שנים.
 

עו"ד סיוון כהן מוסיפה שבפקודת התעבורה ישנן מגוון הוראות המחייבות הטלת עונשי מינימום של מאסר בפועל או פסילת רישיון נהיגה, כמו למשל עבירה של גרימת מוות ברשלנות, שדינה מאסר שאינו פחות משישה חודשים, או עבירת נהיגה בשכרות שהעונש עליה הוא פסילת הרישיון למשך שנתיים.

 

מגמת המחוקק: להחמיר ברמת הענישה על עבירות התעבורה


עו"ד סיוון כהן מציינת שלמרות האמור לעיל, לבית המשפט יש את הסמכות לחרוג מעונשי המינימום לאור נסיבות מיוחדות. מגמת המחוקק בשנים האחרונות היא להחמיר ברמת הענישה על עבירות התעבורה באופן שיכלול עונשי מינימום, אולם בפועל, הפך עונש המינימום למעין "עוגן" שהסנגורים מבקשים להפחית ממנו בשל נסיבות מיוחדות, בעוד התובעים דורשים שהעונש שיושת על העבירה יהיה גבוה יותר.
 

אלו הם מסוג המקרים שבהם מומלץ, לצורך העניין, להסתייע בשירותיו של עורך דין תעבורה. כמו כן, מומלץ להיוועץ בעורך דין תעבורה בכל מקרה שבו מוגש כתב אישום תעבורתי, גם במקרים שבהם אין מצד התביעה דרישה למאסר בפועל, שכן, אין לנאשם הכלים הנחוצים לניהול הליך משפטי באופן שעשוי להביא להקלה בעונש.

 

מאמרים דומים
זומנתם לחקירות במשטרה? פנו להתייעצות עם עו"ד פלילי בהקדם האפשרי!
זומנתם לחקירות במשטרה? פנו להתייעצות עם עו"ד פלילי בהקדם האפשרי!

עו"ד פלילי המלווה את לקוחו ונוכח יחד עימו בחקירה עצמה, מהווה מקור הרתעתי משמעותי ומונע מהמשטרה שימוש במהלכים פסולים מצדה, דבר שעשוי להקטין הן את הסיכון להפרת זכויותיו של הנחקר, והן את הנקיטה באמצעים בלתי חוקיים לחילוץ הודאה בכוח על ידי הפעלת לחץ פסיכולוגי

קרא עוד >
זומנתם לחקירה משטרתית? כדאי לכם להיוועץ בעורכי דין פליליים
זומנתם לחקירה משטרתית? כדאי לכם להיוועץ בעורכי דין פליליים

היוועצות עם אחד מעורכי דין פליליים בטרם החקירה המשטרתית עשויה לא זו בלבד שהיא מכינה את החשוד מבחינה נפשית לקראת החקירה, אלא גם מקנה לו כלים שיסייעו לו לברור את דבריו באופן שימנע ממנו להתחרט על שנאמרו לאחר מכן.

קרא עוד >
שוטר עצר אותך לבדיקת גילוי אלכוהול – האם כדאי לך לסרב להיבדק?
שוטר עצר אותך לבדיקת גילוי אלכוהול – האם כדאי לך לסרב להיבדק?

המון נהגים נקלעים לדילמה כאשר הם נדרשים לעבור בדיקה לגילוי אלכוהול על-ידי שוטר. רובם ישאלו האם כדאי לי לסרב לבדיקה?

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
יופי סיוון

יופי סיוון השגת תוצאה מעולה! שמח מאוד על כך תודה

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי