צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

עורך דין תאונות דרכים: תביעות בגין נזקי הגוף

עורך דין תאונות דרכים: תביעות בגין נזקי הגוף

נזקי הגוף הנגרמים בעקבות תאונות דרכים מהווים תחום משפטי רחב היקף, היות ויישנו מגוון לא מבוטל של תאונות שניתן לסווגן בקטגוריה הזו. המושג "תאונת דרכים" מצטייר לכאורה לאדם מן השורה כפשוט וברור מאליו, אולם במקרים רבים הופך המושג לסבוך ומורכב, והוא עשוי להיות מכריע בנוגע לזכאות לפיצויים.
 

בנסיבות הללו מומלץ להעדיף להסתייע בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים על פני שירותיו של עורך דין כללי, זאת במטרה למנוע נפילה בין הכיסאות. עורכת הדין סיוון כהן, המנהלת משרד פרטי המתמחה בתחומי דיני התעבורה והמשפט הפלילי, מציינת שהמחוקק מגדיר את תאונת הדרכים כאירוע אשר נגרם בו נזק גוף לאדם בגין השימוש ברכב מנועי לצורכי תחבורה.

 

האם אתה יודע מתי נזקי הגוף שלך מוגדרים כתאונת דרכים?

עורכת הדין סיוון כהן מוסיפה שקטגוריה זו כוללת גם נזקי גוף שנגרמו כתוצאה מהתלקחות או התפוצצות הרכב בשל רכיב או כל חומר אחר החיוני לנסיעתו, גם בנסיבות בהן האירוע התרחש על ידי גורם חיצוני או בעקבות פגיעה ברכב אחר אשר חנה במקום שהחנייה בו אסורה, ובלבד שבעת התאונה שימש הרכב לצורכי ייעודו המקורי.
 

אחת מהדוגמאות הקלסיות לנחיצותו של עורך דין תאונות דרכים נוגעת למקרה השכיח שבו נגרמת פציעה לאצבעותיו של הנהג או הנוסע כתוצאה מסגירת דלת הרכב, זאת בתנאי שהפציעה אירעה בתחילת הנסיעה, במהלכה או בסיומה. עם זאת, במידה ואותה הפציעה בדיוק התרחשה בזמן שהרכב לא שימש למטרותיו התחבורתיות (כמו לדוגמה במקרה שבו מגיע הנפגע אל הרכב החונה על מנת לקחת חפץ ששכח דקות ספורות קודם לכן), אזי התאונה לא תוגדר כתאונת דרכים.

 

כיצד לנהוג במקרה של מעורבות בתאונת דרכים?

מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין תעבורה תל אביב או עורך דין תאונות דרכים גם במקרים של פציעה הנגרמת בעקבות תיקוני דרך במהלך הנסיעה כמו החלפת גלגל בשל תקר, כווייה הנובעת מפריצת מים רותחים מהרדיאטור וכדומה. ניתן להיתקל מידי יום במגוון רחב של פציעות הנגרמות כתוצאה מנפילת מזוודה או כל חפץ על הנוסע במהלך נסיעה רכבת או באוטובוס, נפילה מהאופניים ופציעה כתוצאה מבהלה בגלל צופר של מכונית נוסעת וכיוצא בזה.
 

עורכת הדין סיוון כהן מדגישה שבכל מקרה של פגיעה בתאונת דרכים שבה מעורב יותר מכלי רכב אחד, חשוב שלא לאבד את העשתונות, ולרשום את כל הפרטים של הרכבים המעורבים בתאונה (סוג הרכב, מספר הרכב, שם מלא וכתובת מדויקת של בעלי הרכב וסוכן הביטוח, מספרי טלפון וכדומה), זאת על סמך תעודה מזהה בלבד. חשוב גם לברר את פרטי העדים לתאונה ולפנות לטיפול רפואי ללא דיחוי. בנסיבות הללו מומלץ להיוועץ מוקדם ככל שניתן בעורך דין תאונות דרכים ולהימנע מכל שיחה עם חוקרים מטעם חברת הביטוח בטרם קבלת הייעוץ מעורך הדין.

עורך דין תאונות דרכים: מעורבים בתאונה? קבלו צרור עצות

מעורבים בתאונת דרכים עם נפגעים? הנתונים הסטטיסטיים מלמדים שמידי שנה גובות תאונות הדרכים בישראל בממוצע כ- 500 קרבנות. על פי הנתונים הללו, אירעו במהלך העשור האחרון כ- 720,000 תאונות דרכים עם נפגעים, כשקרוב ל- 21,000 בני אדם נפגעו בהן קשה ומעל ל- 3,800 איש ואישה קיפדו את חייהם. 

למרבה הצער, לא ניתן לרכוש חסינות כנגד מעורבות בתאונת דרכים וכל אחד מאיתנו עלול להיקלע אליהן, אם באשמתו ואם באשמתו של נהג אחר. אז מה שצריך לעשות ברגע שאחרי, כדי שלא להסתבך מעבר לאירוע עצמו, באילו אמצעים חובה לנקוט ומתי מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים?

 

תאונת דרכים שמעורבים בה נפגעים

עורכת הדין סיוון כהן מציינת שמומלץ להיוועץ בעורך דין תאונות דרכים בכול תאונה שמעורבים בה נפגעים, ובפרט כשמדובר בתאונת דרכים קטלנית שיש בה הרוגים, מאחר ובתי המשפט נוהגים במקרים הללו שלא להקל בחומרת העניין, ואף להטיל עונשים לתקופות ארוכות מהמינימום הקבוע בחוק, החל מפסילת רישיון לתקופה של מעל שלושה חודשים, קנסות ופיצויים כספיים לנפגע, ועד למאסר על תנאי, עבודות שירות או מאסר בפועל. 

ככלל, נהג שמעורב בתאונת דרכים עם נפגעים, רישיונו נפסל מנהלית למשך תקופה עד 90 ימים, המשטרה חוקרת את האירוע ומגישה כנגד הנהג כתב אישום. במידה והנהג אכן נמצא אשם, מותנית חומרת הענישה בכמה גורמים, כגון נסיבות האירוע, מידת האשמה של הנהג, חומרת הנזק ועוד.

 

כיצד יש לנהוג במקרה של תאונה? 

במידה והרכב מעורב בתאונת דרכים או שמתעורר חשש של פגיעה באדם או באובייקט כלשהו במהלך הנהיגה, חובה לעצור במקום בטוח ולסרוק את השטח. התעלמות מהאירוע עלולה להוביל להאשמה של הפקרת אדם, גם במקרה שבו הנהג לא הבחין שפגע במישהו, ולפיכך המשיך את נסיעתו בתום לב. העונש המרבי על הפקרה הוא 14 שנות מאסר. יש להזעיק את כוחות ההצלה באופן מידי ולדווח למשטרה. 

כמו כן, יש למסור לכול המעורבים בתאונה את כול הפרטים מזהים, לרבות שם מלא, כתובת מגורים, מספר רישיון נהיגה, רישיון רכב ותעודה מזהה. מומלץ גם לצלם את זירת התאונה והרכב שנפגע מזוויות שונות, כולל חלקי רכב הפזורים על הכביש. בשלב זה, כדאי ליצור קשר עם עורך דין תאונות דרכים על מנת להבטיח שההתמודדות עם המצב תיעשה בדרך הנכונה והחכמה ביותר שניתן.

 

עורך דין תאונות דרכים | סיוון כהן משרד עורכי דין

מאמרים דומים
עורכי דין פליליים: איך לאתר את עורך הדין מהליגה הבכירה?
עורכי דין פליליים: איך לאתר את עורך הדין מהליגה הבכירה?

עורכי דין פליליים הנם עורכי דין המתמחים בקלסיפיקציה המשויכת לסדר הדין הפלילי. להבדיל מהמשפט האזרחי, המאפיין הבולט ביותר במשפט הפלילי נוגע לעובדה שברוב המכריע של המקרים המדינה היא זו שתובעת את הנאשם.

קרא עוד >
מחפש עורך דין בפתח תקווה שיש לו את הכישורים להגן על האינטרסים שלך?
מחפש עורך דין בפתח תקווה שיש לו את הכישורים להגן על האינטרסים שלך?

עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שבין אם מחפשים עורך דין בפתח תקווה ובין אם תרים אחר שירותיו של עו"ד במקום אחר, חשוב תחילה לבחון את תחום ההתמחות של אותם עורכי הדין, ולהתמקד באלו המתמחים בטיפול בעניין

קרא עוד >
מה שיכול לעשות למענך עורך דין תעבורה תל אביב
מה שיכול לעשות למענך עורך דין תעבורה תל אביב

תפקידו של עורך דין תעבורה תל אביב ובמקומות אחרים מתחלק לשני חלקים מרכזיים: ראשית על עורך הדין לוודא כי העונש המוטל על מרשו הוא הקל ביותר האפשרי, ובמידה ומרשו אינו אשם, מתפקידו להוכיח זאת לבית המשפט ולדאוג לזיכויו המלא.

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי