צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

נתפסתם על נהיגה בשכרות? מהירות מופרזת? תתייעצו עם עורך דין תעבורה!

נתפסתם על נהיגה בשכרות? מהירות מופרזת? תתייעצו עם עורך דין תעבורה!

נתפסתם על נהיגה בשכרות? נהיגה בעת שלילת רישיון? מהירות מופרזת? אזי כדאי לכם שלא להקל ראש אלא להיוועץ עם עורך דין תעבורה.

כול אדם שנתפס נוהג רכב בזמן פסילה, תחת השפעת סמים ואו אלכוהול, במהירות הגבוהה ב- 40 קמ"ש מעל למותר בדרך מהירה וכן הלאה, ימהר על פי רוב להיוועץ בעורך דין תעבורה. 

עם זאת, ישנן גם עבירות תעבורה שמוגדרות כקלות יחסית, כמו דוחות חנייה, נהיגה בלא הפעלת אורות כפי שנדרש או נהג שהנוסעים לצדו אינם חגורים בחגורת בטיחות, שבהן מקבל הנהג לידיו דו"ח ובו מספר סעיף העבירה, תיאור העבירה ודרישה לתשלום קנס. 

במקביל מחויב הנהג בנקודות בגין העבירה בה הואשם. בנסיבות הללו, במידה והנהג סבור שהואשם בטעות, שאז שמורה לו האפשרות לבחור בין תשלום קנס וצבירת נקודות לבין הבקשה להישפט בבית הדין לתעבורה.

עורכת דין סיוון כהן, המחזיקה במשרד מוביל המתמחה בתחום המשפט המנהלי, המשפט הפלילי ודיני תעבורה, מציינת שרבים בישראל מתייחסים לעניין התעבורה בקלות דעת ונוטים לקשור אותו למתן נקודות, מתן קנסות ודוחות בלבד, למרות שדיני התעבורה מסווגים כחלק מהמשפט הפלילי ולמרות שבשנים האחרונות נוקט החוק במדיניות של אכיפה מוגברת והחמרה בענישה לאור ההידרדרות של המצב בכבישים והעלייה התלולה והמתמדת בתאונת הדרכים.

כיום קיימת מגמה ברורה מצד הרשויות של נקיטה ביד קשה כנגד מספר עבירות תעבורה, כגון נהיגה בזמן פסילה, נהיגה בשכרות או נהיגה במהירות מופרזת, שדרישת הענישה לגביהן עומדת ברף הפלילי.

 

השלכות משפטיות בגין עבירות תעבורה קלות לכאורה

כשמדובר בעבירות תעבורה קלות לכאורה, עשויה לעתים להתעורר השאלה האם כדאי להסתייע בעורך דין תעבורה? עורכת הדין סיוון כהן מציינת שהתשובה לשאלה תלויה בעיקר בהשלכות המשפטיות בגין אותה העבירה כמו האם עתיד הנהג לקבל קנס כספי וצבירת נקודות בלבד, או שמא עלולות להיות גם השלכות נוספות, החל מקנס ועד לפסילה. 

לדוגמה, נהג שלחובתו נצטברו בין 12 ל- 22 נקודות יחויב לעבור קורס בסיסי של 12 שעות לימוד בנהיגה נכונה, בעוד שצבירת 24 עד 34 נקודות תהיה כרוכה במעבר של קורס נהיגה מתקדם. נהג שצבר 36 נקודות או יותר, יישלל רישיונו ל- 3 חודשים והוא יחויב במעבר של מבחן נהיגה עיוני. במידה ונצברו לחובתו 36 נקודות נוספות בתוך 6 שנים, שאז יישלל רישיונו למשך 9 חודשים.

 

רשויות החוק שיש להן הסמכות להרחיק נהגים מהכביש

הענישה הנוגעת לעבירות הללו עלולה לעתים לכלול, בין היתר, שלילת רישיון לפרק זמן ממושך, קנסות כבדים ובמקרים מסוימים אף דרישה למאסר. לכן, כל מי שנתפס כשהוא עובר את אחת מאותן העבירות שצוינו כאן, כדאי לו שלא להקל ראש אלא להיוועץ בעורך דין תעבורה. עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שרשויות החוק בישראל בעלות הסמכות להרחקת נהגים מהכביש הן המשטרה, בית משפט ומשרד הרישוי.

משרד הרישוי רשאי על פי חוק לשלול רישיון נהיגה מטעמים בריאותיים או מתוקף סעיף 56 לפקודת התעבורה, שמפרט את הקריטריונים לנהיגה מסוכנת, שבגינה ניתנת לרשות הרישוי הסמכות לפסול נהג מלהחזיק ברישיון נהיגה. כמו כן, במקרים מסוימים ניתנת גם לשוטר בדרגת קצין הסמכות לפסילה מנהלית של רישיון נהיגה.

 

ייעוץ ראשוני וקבלת הערכה לגבי מתחם הענישה

מטבע הדברים, פסילת הרישיון עשויה להוות עבור כול נהג פגיעה משמעותית באיכות החיים. יחד עם זאת, עבור אדם שעיסוקו המקצועי קשור בנהיגה, כמו נהג אוטובוס, נהג מונית, נהג משאית, נהג הובלות או שליחויות, שאז מובילות ההשלכות לפגיעה ממשית ביכולת הפרנסה, בנסיבות הללו כדאי בהחלט להסתייע בעורך דין תעבורה. 

באופן כללי, במקרים שבהם מתעוררת התחבטות, מומלץ לפנות לעו"ד לצורך ייעוץ ראשוני וקבלת הערכה לגבי מתחם הענישה בגין העבירה הספציפית בהתאם לנסיבותיה ועל פי נתוניו האישיים של הנהג (כגון גיל הנהג, היסטוריה תעבורתית, וותק בנהיגה, נסיבות אישיות, תעסוקה וכיוצא בזה). 

כך לדוגמה, נהג ותיק שהעבר התעבורתי שלו נקי, צפוי בגין עבירה מסוימת שביצע לקנס ולנקודות, בעוד שנהג חדש ואו שלחובתו נצטברו נקודות רבות עלול להיענש בצורה מחמירה ביחס לאותה העבירה.

 

סירוב למעבר בדיקה לאיתור אלכוהול

אחת מהעבירות הנפוצות ביותר בשנים האחרונות, שבגינן כדאי להיוועץ בעורך דין תעבורה בטרם ההגעה לבית הדין התעבורתי, היא נהיגה תחת השפעת אלכוהול. עורכת הדין סיוון כהן מציינת שישנם כיום שני מכשירים שונים בשימוש המשטרה לבדיקת אלכוהול שהם הינשוף והנשיפון.

הנשיפון נועד לאתר אם קיים אלכוהול בגוף, בעוד הינשוף בודק את שיעור האלכוהול בגוף. עורכת הדין סיוון כהן מדגישה שלכל אדם ניתנת, אמנם, על פי חוק, הזכות לסרב לשוטר התנועה למעבר של בדיקה לאיתור אלכוהול, אולם כדאי שלא לסרב לבדיקה זו, שכן היא מיושמת לרוב באמצעות הנשיפון, וכל סירוב מצד הנהג עלול לעורר את חשדו של השוטר שיגרום לו לדרוש מעבר של בדיקה במכשיר הינשוף.

נתפסתם? תתייעצו עם עורך דין תעבורה

מאמרים דומים
עורך דין תעבורה: נתפסתם בגין אי ציות לתמרור עצור? נהיגה בשכרות?
עורך דין תעבורה: נתפסתם בגין אי ציות לתמרור עצור? נהיגה בשכרות?

אחת הדוגמאות הקלסיות שבגינן מומלץ להיוועץ באופן מיידי עם עורך דין תעבורה נוגעת לעבירת ההפקרה לאחר פגיעה. לאור הגידול בשיעור מקרי התאונות של "פגע וברח"

קרא עוד >
תעודת יושר – ביטול ומחיקת רישום פלילי ומשטרתי
תעודת יושר – ביטול ומחיקת רישום פלילי ומשטרתי

אזרחים נורמטיבים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מטיל עליהם מגבלות חברתיות ואישיות רבות. מעבר לכתם ולסטיגמה המוטלים על אדם אשר הורשע בפלילים, קיומו של רישום פלילי שכזה מונע מאותו אדם להשתלב במגוון רחב של מקצועות בשוק העבודה

קרא עוד >
שוטר עצר אותך לבדיקת גילוי אלכוהול – האם כדאי לך לסרב להיבדק?
שוטר עצר אותך לבדיקת גילוי אלכוהול – האם כדאי לך לסרב להיבדק?

המון נהגים נקלעים לדילמה כאשר הם נדרשים לעבור בדיקה לגילוי אלכוהול על-ידי שוטר. רובם ישאלו האם כדאי לי לסרב לבדיקה?

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי