צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

כל מה שצריך לדעת על נהיגה תחת השפעת אלכוהול

כל מה שצריך לדעת על נהיגה תחת השפעת אלכוהול

נהיגה תחת השפעת אלכוהול מסוכנת ומנוגדת לחוק. שתייה לשוכרה מהווה גורם ל- 20%-40% מכלל תאונות הדרכים והסיכוי של נהג שתוי להיות מעורב בתאונת דרכים קשה גבוה פי 17 מאשר סיכוייו של נהג שאינו שתוי להיות מעורב בתאונה כזו. עו"ד סיוון כהן, בעלת משרד עורכי הדין סיוון כהן ושות', עורך דין תעבורה תל אביב, מסבירה כל מה שחשוב לדעת על נהיגה בשכרות.

 

אם שותים לא נוהגים

שתיית אלכוהול פוגעת באופן קשה ביכולת הקשב והריכוז של הנהג, בתנועת העיניים שלו, בתפיסה החזותית שלו, ביכולתו לשלוט על הרכב, בזמן התגובה שלו ועוד. בנוסף על כך, נהגים שתויים נוטים לנהוג במהירות מופרזת, לא להעריך נכון את הסכנה ולנהוג ללא חגורת בטיחות, מה שהופך את התאונות לקטלניות.

 

מה אומר החוק

החוק אוסר על נהיגה תחת השפעת אלכוהול, וקובע מידת ריכוז אלכוהול מקסימלית בדם המותרת בזמן נהיגה: 240 מיקרוגרם אלכוהול ב-1 ליטר אוור נשוף או 50 מיליגרם אלכוהול ב-100 מיליליטר דם. שימו לב – כאשר מדובר בנהגים חדשים, צעירים או מקצועיים, המידות המותרות יורדות בצורה ניכרת, ונהגים אלה נחשבים שתויים אם נמצא בגופם ריכוז אלכוהול גבוה מ- 50 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף או 10 מיליגרם אלכוהול ב-100 מיליליטר דם.

 

מפגש עם המשטרה

ההמלצה החד משמעית היא לא לשתות אלכוהול אם אתם מתכוונים לנהוג. בדיקת השכרות מתבצעת על ידי המשטרה בעזרת מכשירי "ינשוף", המודדים את ריכוז האלכוהול בחמצן. אם נתפסתם כשאתם נוהגים בשכרות, תוכלו להגיד תודה שיצאתם בחיים, ולאחר מכן תקבלו 10 נקודות ברישיון והזמנה לדין. סירוב לביצוע בדיקת אלכוהול עלול להוביל לשנת מאסר או קנס של 10,000₪. עונש המינימום הקבוע בחוק עבור נהיגה תחת השפעת אלכוהול הוא פסילת הרשיון לשנתיים, פשוט כי לנהוג שיכורים הורג.
 

כללי בטיחות

נהיגה תחת השפעת אלכוהול:
אלכוהול משפיע מהטיפה הראשונה: באלכוהול ונהיגה אין דבר כזה "קצת". שתית? תן את המפתחות לנהג שלא שתה.

אל תיתן לאלכוהול לנהוג במקומך: כל כמות של אלכוהול פוגמת ביכולות הנהיגה: בריכוז הדרוש לנהיגה, בקואורדינציה, בתפקודי הראייה, בחלוקת קשב בין מספר משימות, ביכולת לעצור נכון, ביכולת לשמור על המהירות בהתאם לחוק ולתנאי הדרך וביכולת לשמור על הנתיב.
 

נהיגה תחת השפעת אלכוהול | סיוון כהן משרד עורכי דין

מאמרים דומים
מה שיכול לעשות למענך עורך דין תעבורה תל אביב
מה שיכול לעשות למענך עורך דין תעבורה תל אביב

תפקידו של עורך דין תעבורה תל אביב ובמקומות אחרים מתחלק לשני חלקים מרכזיים: ראשית על עורך הדין לוודא כי העונש המוטל על מרשו הוא הקל ביותר האפשרי, ובמידה ומרשו אינו אשם, מתפקידו להוכיח זאת לבית המשפט ולדאוג לזיכויו המלא.

קרא עוד >
לשתוק או לא לשתוק? עו"ד פלילי במרכז לשירותך
לשתוק או לא לשתוק? עו"ד פלילי במרכז לשירותך

חקירה פלילית אינה חוויה נעימה אף פעם, גם אם אינכם הנאשמים, בוודאי לא אם מדובר בפגישתכם הראשונה עם חדר החקירות, וזאת יגיד לכם כל עו"ד פלילי במרכז.

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי