צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

כל מה שכדאי לדעת על נהיגה תחת השפעת אלכוהול ושכרות

כל מה שכדאי לדעת על נהיגה תחת השפעת אלכוהול ושכרות

תרבות הבילוי שלנו, הישראלים, עשויה לעתים קרובות להוביל להענשת נהגים בגין נהיגה תחת השפעת אלכוהול ואו שכרות. במידה ואתם קוראים את השורות הללו, אזי קרוב לוודאי שגם אתם נתפסתם נוהגים תחת השפעת אלכוהול ומעורבים בהליך משפטי מסוג זה.
 

עורכת הדין סיוון כהן, עורך דין תאונות דרכים, המתמחה גם בתחום הפלילי על כלל רבדיו, דיני התעבורה והתחום המנהלי, מציינת שהעונש המינימלי לאחר הרשעה כולל שלילת הרישיון למשך שנתיים, קנס כספי, וכן מאסר על תנאי ופסילה על תנאי, זאת בנוסף לפסילה בפועל.
 

הבשורות הטובות הן שההיכרות עם החוק על כל רזיו ונפתוליו עשויה לסייע לכם במקרה הספציפי שעמו הנכם נאלצים להתמודד. החוק בישראל קובע כי כל מי שנתפס נוהג כשבליטר אחד של אוויר נשוף ישנם כ-290 מיליגרם אלכוהול (בדיקת ינשוף) או שבדמו מעל ל-50 מיליגרם אלכוהול ב-100 מיליגרם דם נחשב לשיכור.

 

שלילת הרישיון באופן מידי למשך 30 יום והגשת כתב אישום בגין נהיגה בשכרות

עורכת הדין סיוון כהן מדגישה כי אדם המסרב לעבור בדיקת שכרות על אף שהוסברה לו משמעות הסירוב, ייחשב על פי חוק אף הוא לשיכור. זאת ועוד, נהג ייחשב לשיכור גם כשבגופו נמצאים חומרים או תוצרי חילוף של חומרים המסווגים כסמים מסוכנים.
 

כמו כן, החוק מחמיר עם נהגים חדשים ונהגים של רכב ציבורי או רכב כבד, והם יסווגו כשיכורים במידה ובדיקת ינשוף מראה על 50 מיליגרם של אלכוהול או יותר בליטר אוויר נשוף או לחלופין 10 מיליגרם אלכוהול ב-100 מיליגרם אלכוהול. נהיגה תחת השפעת אלכוהול תוביל לשלילת הרישיון באופן מידי למשך פרק זמן של 30 יום והגשת כתב אישום בגין נהיגה בשכרות.

 

דוגמאות לכשלים במהלך ביצוע הבדיקה שעשויים לערער את אמינותה

השאלה הנוגעת לנהיגה תחת השפעת אלכוהול מוכרעת, כאמור, על ידי בדיקות ינשוף. עם זאת, טעויות אנוש או תקלות טכניות שהתרחשו במהלך ביצוע הבדיקה, עשויות לעתים קרובות להוביל להקלה בעונש ואף לזיכוי הנהג. עורך הדין המייצג הנאשם יברר באופן מעמיק על הדרך שבה התבצעה הבדיקה במטרה לאתר כשלים העשויים להביא לזיכויו של הלקוח בבית המשפט.
 

ניתן למנות אינספור לדוגמאות לכשלים במהלך ביצוע הבדיקה שהובילו, בסופו של דבר לזיכוי בבית המשפט, כמו בדיקת ינשוף הנערכת בטרם חלפו 15 דקות מסיום שתיית המשקה האלכוהולי ועשויה לערער את אמינות הבדיקה, וכן בדיקה המתבצעת שלא על ידי שוטר שעבר הכשרה מתאימה והוסמך לכך או בדיקה באמצעות מכשיר שלא עבר כיול ואו בדיקות תקופתיות בהתאם לכללים.

 נהיגה תחת השפעת אלכוהול

מאמרים דומים
עורך דין תאונות דרכים: עצות זהב שכדאי להדפיס ולשמור
עורך דין תאונות דרכים: עצות זהב שכדאי להדפיס ולשמור

חשוב להקפיד על כמה כללים בסיסיים, ולפנות מוקדם ככל שניתן לעורך דין תאונות דרכים, על מנת להבטיח שתקבלו את מלוא הפיצויים להם אתם זכאים על פי חוק

קרא עוד >
נתפסתם נוהגים בשלילת רישיון? במהירות מופרזת? אתם חייבים עורך דין לתעבורה
נתפסתם נוהגים בשלילת רישיון? במהירות מופרזת? אתם חייבים עורך דין לתעבורה

נתפסתם כשאתם נוהגים בשלילת רישיון? מהירות מופרזת? נהיגה בשכרות? אזי קרוב לוודאי שאתם נזקקים לשירותיו של עורך דין לתעבורה לצורך מתן ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי.

קרא עוד >
עורכי דין פליליים: איך לאתר את עורך הדין מהליגה הבכירה?
עורכי דין פליליים: איך לאתר את עורך הדין מהליגה הבכירה?

עורכי דין פליליים הנם עורכי דין המתמחים בקלסיפיקציה המשויכת לסדר הדין הפלילי. להבדיל מהמשפט האזרחי, המאפיין הבולט ביותר במשפט הפלילי נוגע לעובדה שברוב המכריע של המקרים המדינה היא זו שתובעת את הנאשם.

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי