צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

חשיבות ההסתייעות בעורך דין תאונות דרכים לאחר מעורבות בתאונה עם נפגעים

חשיבות ההסתייעות בעורך דין תאונות דרכים לאחר מעורבות בתאונה עם נפגעים

עורך דין תאונות דרכיםמעורבים בתאונת דרכים עם נפגעים? עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שעל פי תקנות התעבורה, הנהג מעורב בתאונה מחויב להעמיד את רכבו במקום האירוע מבלי להזיזו עד להגעת המשטרה, למעט מקרים שבהם עולה הצורך בפינוי פצועים.

במהלך ההמתנה, מחויב הנהג המעורב בתאונה להזעיק את כוחות ההצלה אל המקום ולהעניק ככל יכולתו סיוע ראשוני לפצועים, עד להגעתם. עזיבת זירת האירוע, תוך כדי הפקרת פצוע, היא עבירה פלילית (סעיף 64 א לפקודת התעבורה) שדינה עד 7 שנות מאסר. מעבר לכך, בכל מקרה של חשד שתאונת הדרכים שמעורבים בה נפגעים נגרמה כתוצאה מעבירת תעבורה, מומלץ לפנות ללא דיחוי לעורך דין תאונות דרכים לצורך קבלת ייעוץ מקצועי וייצוג הולם.

 

בחינת עברו של הנהג בהיבט התעבורתי תוך כדי בירור מידת אחריותו

 

כשמדובר בתאונת דרכים עם נפגעים, מוטב לנהג המעורב למהר ולהסתייע בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים עוד בטרם קבלת זימון לשימוע כדי להיחקר על ידי קצין משטרה. במסגרת החקירה והשימוע בוחנים את עברו של הנהג בהיבט התעבורתי תוך כדי בירור נסיבות התאונה ומידת אחריות של כול אחד מהמעורבים בה.

לדוגמה, האם התאונה שבגינה נפגע אדם קרתה בעקבות אי ציות לתמרורים, נהיגה במהירות מופרזת, התעסקות בטלפון הנייד, חוסר זהירות, חוסר תשומת לב, נהיגה תחת השפעת סמים ואו אלכוהול וכן הלאה. בתום החקירה מתגבשת במשטרה ההחלטה האם לפסול את רישיונו של הנהג פסילה מנהלית למשך תקופה בת 60 יום.

 

גורמים המשפיעים על חומרת הענישה

בהמשך, עשוי הנהג לקבל זימון למשפט בגין התנהגות הגורמת נזק ואו נהיגה בקלות דעת ואו נהיגה רשלנית, ובמידה ויימצא אשם, עלול עונשו להסתכם בשלילת רישיון הנהיגה שלו, קנסות כבדים, עבודות שירות ולעתים אף מאסר בפועל, ובפרט אם תאונת הדרכים אירעה תוך כדי עבירה על חוקי התנועה וכתוצאה ממנה נהרגו אנשים או נפגעו באורח אנוש. בנסיבות הללו, אין עוררין בנוגע לחשיבות ההסתייעות בעורך דין תאונות דרכים.

כלל, חומרת הענישה תלויה במספר גורמים כמו נסיבות התאונה, חומרת הפגיעה והנזק לאדם ולרכוש, התנהגות הנהג הפוגע לאחר התאונה ועברו התעבורתי. מטבע הדברים, בתאונות המתרחשות במזג אוויר קשה, על רקע תשתיות שאינן תקינות או בעקבות תקלות טכניות פתאומיות, ההשלכות הפליליות תהיינה בדרגות חומרה פחותות מאלו הנגרמות בגין עבירות תעבורה.


 

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי