צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

המדריך לנחקר בחקירה באזהרה במשטרה

המדריך לנחקר בחקירה באזהרה במשטרה

זומנת לסור לתחנת המשטרה – הדבר הראשון שיש לברר הינו האם אתה בסטטוס של חשוד (הנחקר תחת אזהרה) או שמא עד הבא למסור עדות.

 

אם אתה נמצא תחת חקירה באזהרה - אתה חשוד!

מעכשיו עליך להישמר ולהיזהר!
הדבר הטוב ביותר שתוכל לעשות הוא להיוועץ בעו"ד פלילי מנוסה לפני שתוציא מילה מהפה. היוועצות בעו"ד פלילי יכולה למנוע ממך הסתבכות מיותר ואף הליך פלילי של ממש.

 

עם זאת, לא אחת חוקרים מנסים בדרכים פתלתלות "להוציא" גרסה מחשוד או נחקר, טרם שוחח עם עו"ד – לפיכך, הנה רשימה של עשר עצות חשובות אשר אם תפעל על פיהן, יכול ותמנע נזקים בלתי הפיכים ואף תחסוך הליך פלילי של ממש.

 חקירה באזהרה

 

עשרת העצות החשובות ביותר לנחקר במשטרה


1. זכות היוועצות - עמוד על זכותך להיוועץ בעורך דין טרם החקירה, אם החוקר לא נתן לך לממש זכות זו, דאג כי הדברים ירשמו בתוכן החקירה שלך ברחל בתך הקטנה "אני מבקש להיוועץ בעורך דין!".

 

2. זכות להודיע על מעצרך לקרוב משפחה – במידה והחליטו לעצור אותך, בקש כי יודיעו על כך לקרוב משפחה שלך, זוהי זכותך החוקית!

 

3. זכות השתיקה – אינך חייב להשיב על שאלות המופנות אליך, תמיד תוכל לשתוק ובכך לממש את זכות השתיקה העומדת לך. אולם, חשוב לדעת כי שתיקה זו יכולה להיות בעלת השלכות משפטיות להמשך ההליך הפלילי [אם יוגש נגדך כתב אישום] – לפיכך, אם גרסתך אינה מסבכת אותך או קושרת אותך לחשדות , השב לחוקר על שאלותיו ומסור גרסה סדורה.

 

4. היזהר צופים בך! – מרגע שנכנסת לתחנת המשטרה ואפילו לניידת השיטור – יכול להיות שעוכבים אחרייך, מתעדים אותך ומקליטים אותך – הישמר והיזהר! דבר רק בתוך חדר החקירות!

 

5. "חברים יש רק באגד" - אין חברים בתחנת המשטרה! היזהר משוטרים "נחמדים" יתר על המידה וממדובבים – במסגרת חקירה באזהרה, כל עצור או שוטר הינו בגדר מדובב המנסה להוציא ממך גרסה ויכול להיות שסתם מנסה להתחבב עליך.

 

6. כל דבר נרשם ומתועד! – היזהר מתרגילי חקירה ומשיחות חולין עם שוטרים. הכל נרשם ונכנס לתיק החקירה. גם "שיחת מסדרון" מתועדת על-ידי השוטר במזכר, עליו יעיד השוטר כשזומן למתן עדות בבית המשפט.

 

7. אל תודה במה שלא עשית! – תרגיל חקירה נפוץ של חוקרים הינו לשכנע אותך להודות במעשה או בחשדות ואח"כ תשוחרר "תודה שעשית את זה ולך הביתה" "נגמור את הסיפור" – אל תאמין להבטחות האלה – הכל נסיון להוציא ממך הודאה. אם תודה, סביר יותר שתלך לבית המעצר מאשר הביתה.

 

8. אסור לצעוק או לאיים עליך במהלך החקירה – אם החוקר נוהג בך שלא קשורה, הער לו ובקש שלא יצעק עליך.

 

9. אסור להרביץ לך או להפעיל עליך לחץ נפשי או לענות אותך במהלך החקירה בכדי לקבל תשובות לשאלות.

 

10. קרא את תוכן החקירה שלך בטרם תחתום עליה.

 


עו"ד סיוון כהן, הנה עו"ד פלילית מנוסה במעצרים, ליווי חקירות במשטרה וליווי חשודים במסגרת הליך החקירה והמעצר עד לשחרורם.

מאמרים דומים
עורך דין פלילי בתל אביב: שליטה נרחבת בסדר הדין הפלילי וחוק העונשין
עורך דין פלילי בתל אביב: שליטה נרחבת בסדר הדין הפלילי וחוק העונשין

עורך דין פלילי בתל אביב או בכל מקום אחר ברחבי הארץ, מסווג כאיכותי במידה והוא ניחן בכישורים המאפשרים לו לרדת אל עומקן של הפרשנויות, ובה בעת להבין ללבו של לקוחו ואת הנסיבות המקלות שהובילו לביצוע דבר העבירה.

קרא עוד >
חשיבות ההסתייעות בשירותיו של עורך דין לתעבורה
חשיבות ההסתייעות בשירותיו של עורך דין לתעבורה

בישראל מוגדר תחום התעבורה כחלק מהתחום פלילי, ולפיכך מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין לתעבורה, לרבות ייצוג הנהג בפני בית המשפט.

קרא עוד >
תחום המשפט הפלילי
תחום המשפט הפלילי

המשפט הפלילי מהווה אחד מענפי המשפט הרבים בשיטת המשפט הישראלית ועניינו בהסדרת חיי החברה. המחוקק ביקש להסדיר נורמות התנהגותיות מקובלות בחברה,

קרא עוד >
ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי