צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

חיזור גורלי: פלרטוט תמים או הטרדה מינית בעבודה?

חיזור גורלי: פלרטוט תמים או הטרדה מינית בעבודה?

הטרדה מינית בעבודהלא מעט נשים מכירות מקרוב את הסיטואציה: זה מתחיל ממחמאות על המראה החיצוני וממשיך ברמיזות ובנגיעות "אקראיות". כאן עולות וצצות השאלות האם זהו פלרטוט תמים ולגיטימי או שמדובר בהטרדה מינית בעבודה ולמי ניתן לפנות כשמרגיש לך שהבוס עבר את גבול הטעם הטוב וגורם לך לתחושות של אי נוחות? 

עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שמעמד האישה עובר שינויים תפיסתיים משמעותיים לנגד עינינו. הדבר בא לביטוי בכול תחומי החברה, כשאחת מהדוגמאות הבולטות היא קמפיין Me Too להעלאת המודעות לתופעת האלימות המינית כלפי נשים. מה שנחשב פעם כנחמדות, מעשה של חיזור עדין או שובבות בלתי מזיקה, עשוי להיחשב כיום כהטרדה, ובפרט כשמדובר מרות במקום העבודה.

 

מצבים שיש בהם התנהגות בלתי הולמת

אם בימים עברו זכו ההערות, הרמיזות המיניות, הנגיעות ה"מקריות" ושליחות ידיים על ידי המעביד או הקולגה להתעלמות, סלחנות או נזיפה קלה, שהרי כיום מסווגים המעשים הללו מבחינת החוק כהטרדה מינית בעבודה ועלולים להוביל לכדי הגשת תלונה במשטרה. 

יחד עם זאת, על אף התמורות שהתחוללו בתחום, גם כיום נמצאות עובדות רבות בדילמות וחששות כשהן ניצבות מול בוס מטרידן, ובפרט על רקע העובדה שהגבול בין פלרטוט תמים להטרדה מינית הוא במקרים רבים מטושטש ולא ברור, שהרי אולי מדובר בתחושות סובייקטיביות בלבד של האישה? 

עוה"ד סיוון כהן מציינת שכול מקרה של מגע פיזי שנעשה ללא הסכמה, ניתן להגדירו בבירור כהטרדה. ואולם, גם מצבים שיש בהם התנהגות בלתי הולמת מוגדרים בחוק כהטרדה.

 

האמצעים שבהם ניתן לנקוט כנגד המטרידן

התנהגות מילולית בלתי נאותה כוללת, בין השאר, מחמאות על מבנה גופה של האישה לבושה, שימוש במילים גסות, רמיזות והצעות שמתאפיינות באופי מיני, שאלות חטטניות בנוגע למערכות יחסים ושליחת מיילים מטרידים, המחוקק רואה בכל אלו כהטרדה מינית אסורה. 

יתירה מכך, בכל מצב שמתקיימים בו יחסי מרות וקשר זוגי בין העובדת לבין המעסיק שלה או הממונה הישיר עליה, קיים חשש לניצול מרות והטרדה מינית בעבודה, ובפרט אם הוא זה שקובע את תנאי העסקתה של העובדת ואחראי על קידומה. 

במקרים של הטרדה מינית בעבודה, ניתן לפעול בשלושה מישורים כנגד המטרידן, בהם המישור המשמעתי (הגשת תלונה במקום העבודה), במישור הפלילי (הגשת תלונה במשטרה) ובמישור האזרחי (הגשת תביעה בבית הדין לענייני עבודה לקבלת פיצויים בגין הנזק שנגרם בעקבות ההטרדה המינית).

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי