צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

המדריך המלא: סגירת תיק פלילי ומחיקת רישום משטרתי

המדריך המלא: סגירת תיק פלילי ומחיקת רישום משטרתי

סגירת תיק פליליבמידה ונפתח כנגדכם תיק פלילי, ובחלוף פרק זמן קיבלתם הודעה על ההחלטה לסגור את התיק הפלילי ושלא להעמידכם לדין, אל תמהרו לפתוח בקבוק שמפניה לפני שתבדקו את העילה שהובילה לסגירה. 

אם הנימוק בהודעה שנמסרה לכם הוא סגירת תיק פלילי בגין חוסר אשמה (היעדר אשמה פלילית), שאז אתם באמת יכולים לנשום לרווחה, מאחר ולא זו בלבד שהתיק יתפוגג לו כלא היה, אלא שהוא יימחק גם מהרישום המשטרתי. 

עם זאת, במידה והוחלט על סגירת התיק מכל סיבה אחרת, הרישום הפלילי במשטרה עשוי להיגרר אחריכם במשך שנים ארוכות. הרישום הפלילי עלול לפגוע לא רק בשמו הטוב וכבודו של האדם, אלא אף ביכולת שלו לנהל אורח חיים תקין, לעסוק במקצוע המותנה ברישוי, להתקבל לעבודה במקומות מסוימים וכיוצא בזה.

 

העילות לסגירת התיק פלילי


עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שקיימות חמש עילות לסגירת תיק פלילי שהן: חוסר עניין לציבור (דהיינו, מכלול הנסיבות איננו מצדיק את ההעמדה לדין), היעדר ראיות מספיקות (במקרים שבהם אין למשטרה דיי ראיות שבכוחן להרשיע את האדם שמיוחסת לו העבירה), מכלול נסיבות שאין בהן בכדי להצדיק את המשך חקירה, סגירת תיק פלילי בהסדר מותנה או היעדר חוסר אשמה פלילית (במקרים שבהם אין בידי המשטרה שום ראיה אשר קושרת את החשוד לביצוע העבירה). 

אחת האפשרויות למחיקת הרישום הפלילי ממחשבי המשטרה היא שינוי העילה לסגירת התיק הפלילי מהיעדר ראיות מספיקות או מהיעדר עניין לציבור לעילה של לחוסר אשמה, זאת במצבים שבהם הראיות כנגד החשוד חלשות או שנמצאו ראיות חדשות שיש ביכולתן להאיר את תיק החקירה באור אחר. 

 

פנייה למשטרת ישראל בבקשה למחיקת הרישום משטרתי


אפשרות נוספת העומדת לרשות החשוד למחיקת הרישום משטרתי היא פנייה למדור מידע פלילי של משטרת ישראל בבקשה מנומקת בכתב. 

בין אם בוחרים באופציה של שינוי העילה לסגירת תיק פלילי בין ואם בוחרים באופציה של פנייה למשטרת ישראל בבקשה למחיקת הרישום משטרתי, שהרי בשני המקרים דורש ההליך טענות משפטיות מנומקות היטב, מיומנות רבה ובקיאות מוחלטת בחומר הראיות, סדרי הדין הפליליים והוראות החוק. 

לפיכך, מוטב שלא לנסות ולפעול עצמאית אלא להסתייע בעורך דין פלילי המתמחה בתחום. במידה ולא נוקטים בצעדים כלשהם למחיקת הרישום הפלילי, יימחק הרישום ממחשבי המשטרה בתום תקופת התיישנות ותקופת המחיקה, זאת בתנאי שהאדם לא ביצע עבירות נוספות לאורך התקופות הללו.

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי