צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

הישגי המשרד

הישגי המשרד

פסילה_על_תנאי_בלבד

 

בת"פ 62981-05-19 בו ייצגה עו"ד סיוון כהן, הוגש כנגד הנאשם כתב אישום בגין אלימות במשפחה, המייחס לו ביצוע עבירה של תקיפת בת זוג בהתאם לסעיף 382(ב) לחוק העונשין , התשל"ז -1977.

סעיף העבירה קובע כך:

"(ב)  העובר עבירה לפי סעיף 379 כלפי בן משפחתו, דינו - כפל העונש הקבוע לעבירה; לענין סעיף זה, "בן משפחתו" - לרבות מי שהיה בן משפחתו בעבר, והוא אחד מאלה:

(1)   בן זוגו, לרבות הידוע בציבור כבן זוגו;

(2)   קטין או חסר ישע, שעליו עובר העבירה אחראי, כהגדרת "אחראי על קטין או חסר ישע" בסעיף 368א.

(ג)   העובר עבירה לפי סעיף 380 כלפי בן זוגו, כמשמעותו בסעיף קטן (ב), דינו - כפל העונש הקבוע לעבירה."

 

במקרה דנן, הנאשם הורשע בביצוע עבירה של תקיפת בת זוג, בכך שכאשר הגיעה המתלוננת עם ילדיה וחברתה על מנת להעביר את הילדים לחזקתו של הנאשם, התגלע בינהם ויכוח ובעקבותיו סטר הנאשם למתלוננת בפניה, לעיני הילדים שפרצו בבכי.

בתי המשפט, המחוקק ורשויות האכיפה רואות בחומרה תופעה של אלימות בין בני זוג ובתא המשפחתי בכלל ולפיכך, בתי המשפט נוטים לנהוג בחומרא כלפיי נאשמים אשר נוהגים באלימות כלפי בנות זוגן כל זאת, בכדי למגר את התופעה.

מנעדי הענישה בתיקים כאלה של אלימות במשפחה נעים ממאסרים מותנים ועד לענישה ממשית מאחורי סורג ובריח.

עם הגשת כתב האישום, פנה הנאשם לעו"ד  סיוון כהן, עו"ד פלילי מומחית בתחום כדי שתייצגו. לאחר שעורכת הדין סיוון כהן עיינה בחומרי החקירה בתיק  ואיתרה כשלים ראייתים רבים אשר השפיעו על התוצאה העונשית בתיק והובילו לבסוף להסדר טיעון מקל במיוחד במסגרתו הוטל על הנאשם עונש מאסר על תנאי בלבד ופיצוי למתלוננת.

בית המשפט כיבד את ההסדר אליו הגיעו הצדדים ולקח בחשבון את העובדה כי הנאשם הודה וחסך זמן שיפוטי יקר וכי למרות עברו הפלילי של הנאשם הרי כי לא היה לו עבר דומה. כן, לקח בית המשפט בחשבון את חרטתו של הנאשם.

קמה חשיבות רבה בהיוועצות בעורך דין פלילי כבר בשלב הראשון במסגרת החקירה המשטרתית וכן, בייצוג על -ידי עו"ד פלילי מומחה בתחום אשר יכול להשפיע בצורה משמעותית על התוצאה בתיק.

לפרוטוקול המלא

מאסר על תנאי בתיק אלימות במשפחה_000117


בת"פ 62943-05-19 בו ייצגה עו"ד סיוון כהן, הוגש כנגד הנאשם כתב אישום המייחס לו עבירה של גניבה לפי סעיף 384 לחוק העונשין, התשל"ז -1977.

חוק העונשין מגדיר מהו דינו של הגונב בזו הלשון:

"דין הגונב

384. הגונב, דינו - מאסר שלוש שנים, והוא אם לא נקבע לגניבה עונש אחר מחמת נסיבותיה או מחמת טיבו של הדבר שנגנב."

 

במסגרת תיק זה, גנב הנאשם תיק אשר היה שייך לשוטרת. תיקה האישי הכיל מכשיר טלפון נייד מסוג אייפון, תעודת שוטר, רשיון נהיגה, כרטיס אשראי מסוג ויזה וכסף במזומן.

הנאשם הוציא את תכולת התיק ונטל ממנו את מכשירה הסלולארי של השוטרת תוך שהוא משליך את התיק יחד עם תכולתו. בהמשך, מחק את המידע אשר היה שמור על המכשיר והחליף סים.

עבירת הגניבה טומנת בחובה פגיעה חמורה ברכושו של אדם. בתי המשפט קבעו מנעד רחב של ענישה בעבירה זו. לעיתים, כאשר מדובר בעבירת גניבה קלה כגון גניבת מצרכי מזון יכול והתיק יסתיים בענישה קלה משום שתיקים אלה זכו לכינוי "תיקי עוני" קרי, עבירות גניבה אשר מבוצעות על-ידי אנשים חסרי כל. אולם, בעבירות של גניבת מכשירי טלפון ניידים, המחוקק ובתי המשפט נוטים להחמיר עם הנאשמים ולו בשל החדירה לפרטיות הרבה אשר יש בגניבת מכשיר נייד ואשר היום מכיל תוכן רב מקצועי ואישי, תמונות משפחתיות ואנשי קשר.

חדירה לפרטיות זו מחייבת נקיטת עמדה מחמירה בכדי שתופעה זו תמוגר ועל מנת שהגנב יחשוב היטב טרם ביצוע גניבה של מכשיר נייד.

ברוב מקרי גניבת טלפונים ניידים תעתור המדינה לענישה מחמירה מאחורי סורג ובריח ולחלופין, לעונש מאסר אשר יכול וירוצה בעבודות שירות.

במקרה דנן, עם הגשת כתב האישום, עיינה עו"ד  סיוון כהן בחומרי החקירה אשר ראתה לנכון לעלות טענות משפטיות בפני בית המשפט אשר היה בכוחן להשפיע על התוצאה בתיק ולמרות עמדת המאשימה לעונש חמור בית המשפט קיבל את עמדת ההגנה כפי שהוצגה על-ידי עו"ד סיוון כהן והטיל על הנאשם עונש הצופה פני עתיד בלבד.

בגזר הדין כתב בית המשפט כב' השו' קלייטמן כי "לאחר שבחנתי את כלל הנסיבות הגעתי למסקנה כי ניתן להסתפק בענישה הצופה פני עתיד לצד פיצוי המתלוננת".

מעורבותו של עורך דין פלילי מנוסה במסגרת ניהול התיק הינה חשובה ביותר. עורך דין פלילי יכול לשנות את תמונה המשפטית, להציג את הטיעונים הנכונים בפני בית המשפט ולהשפיע בצורה משמעותית על התוצאה בתיק.

לקריאת הפרוטוקול המלא

 

מאסר על תנאי בתיק גניבה משוטר_000118

 


לקוח שנעצר ע''י בית משפט השלום, לאחר שנתפס נוהג בפעם השישית ללא רישיון נהיגה - מעולם לא הוציא רישיון נהיגה, ומעל ראשו ריחף מאסר מותנה בן 11 חד', שוחרר לאחר מאבק ע''י בית משפט העליון. 
 

שוחרר לאחר מאבק ע''י בית משפט העליון.
 


 

 

שניים מלקוחות המשרד נעצרו לחקירה בגין חשד לביצוע שלל עבירות סמים ובזאת, ייצוא ויבוא סמים, סחר בסמים מסוכנים, מכירת ציוד לגידול סמים ועוד כל זאת, לאחר שמכרו ציוד לכאורי לגידול סמים ולסוכן משטרתי. 

בחלוף מספר חודשים מתום החקירה, קיבלו מכתב יידוע מכוח סעיף 60(א) לחוק סדר הדין הפלילי לפיו, יש בכוונת התביעה הפלילית להגיש כנגדם כתב אישום וכי עומדת להם זכות השימוע.

השניים פנו למשרדנו בבקשה שנייצגם בהליך השימוע. לאחר העתקת חומרי החקירה בתיק, פנתה עו'' ד סיוון כהן לראש שלוחת התביעות בבקשה להימנע הגשת כתב אישום ולהורות על סגירת התיק. 

 

הישגי המשרד

 


 

לקוח של המשרד בילה במסיבת טבע, לפתע ניגשו אליו שוטרים וביצעו חיפוש על גופו. במסגרת החיפוש נתפסו סמים מסוכנים מסוג mdma. 
הלקוח הובל לחקירה במשטרה. עם תום החקירה ולאחר עיונה של התביעה בתיק החקירה, הוגש כנגדו כתב אישום לבית משפט השלום בבאר שבע בגין החזקת סמים מסוכנים שלא לצריכה עצמית וכן, עבירות של ייצוא, יבוא, מסחר בסמים מסוכנים לפי פקודת הסמים המסוכנים.

משרדנו פנה לשלוחת התביעות בבקשה לחזור בה מכתב האישום נוכח חיפוש לא חוקי אשר נעשה בזירת הארוע ולאור בעיות ראייתיות נוספות אשר נתגלו בתיק.
בקשתנו נתקבלה ושלוחת התביעות הודיעה על חזרה מאישום טרם פתיחת משפטו של הלקוח. 
הלקוח השמח חזר לחיי שגרה רגילים ורגועים. 

 

סיוון כהן משרד עורכי דין

 

 


לקוחה של המשרד אשר הייתה מעורבת בתאונת דרכים קטלנית, הוחשדה בגרם מוות ברשלנות. לאור בקשתנו, תיק החקירה בעניינה נסגר מחוסר אשמה פלילית.

 


סיום הליך ללא הרשעה חרף ביצוע עבירות של תקיפה ואיומים כלפי בן זוג!

לקוחה של המשרד הודתה בביצוע עבירות של תקיפת בן זוג ואיומים באקדח כלפיו.

בליווי צמוד של משרדנו, הלקוחה שולבה בהליך טיפולי מוצלח וההליך הפלילי כנגדה הסתיים בלא הרשעה למרות ביצוען של עבירות חמורות כלפי בן זוגה.

 


בית משפט המחוזי זיכה לקוח של משרדנו מביצוע של לא פחות מ- 6 עבירות איומים חמורות אשר יוחסו למרשנו בכתב אישום ארוך ומפורט בין היתר, איומים בדקירות, הנחת מטען חבלה ועוד.

עו"ד סיוון כהן טענה ארוכות במסגרת הליך הערעור וביקשה להורות על זיכוי מלא של מרשה. בית משפט המחוזי מקבל את טענותינו ומורה על זיכויו של הלקוח.

 


 

כנגד לקוחת המשרד הוגש כתב אישום חמור בגין תקיפה והעלבה של עובד ציבור.

כפי העולה מכתב האישום, התגלע ויכוח בין לקוחת המשרד לבין הפקחית על רקע מתן דו"ח חנייה

עורכת דין סיוון כהן עיינה בחומר הראיות וגילתה כשלים בגרסת הפקחית אל מול הראיות החיצוניות בתיק ואל מול גרסת הלקוחה לפיה, היא זו שהותקפה ולא להיפך.

נוכח הבעיות המשפטיות בתיק ביקשה עורכת דין סיוון כהן לקיים פגישה דחופה עם ר' שלוחת התביעות אשר לאחר דין ודברים, קיבלה את טענותיה והסכימה לחזור מכתב האישום.

הלקוחה שמחה ומרוצה שווה לנהל חיי שגרה רגילים

תיק תקיפה כלפיי עובד ציבור

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי