צרו איתנו קשר בווצאפ צרו איתנו קשר בווצאפ
צור
					קשר צור קשר
סגרו פנייה
חייגו עכשיו
חייגו עכשיו
050-3558826

צרו איתנו קשר

ואנו נחזור אליכם בהקדם

אלימות במשפחה

אלימות במשפחה

אלימות במשפחהאלימות בין בני משפחה או בין בני זוג נתפסת כתופעה מסוכנת וחמורה על-ידי בתי המשפט.  אלימות שכזו, יכולה להוות פגיעה פיזית, נפשית, רגשית ואף מינית. דברים אלה נכונים גם לעבירות אלימות במשפחה המתרחשות בין בני זוג וגם בין הורים לבין ילדיהם. 
המסגרת המשפחתית אמורה להיות המקום השקט והבטוח של בני המשפחה. אלימות בתוך המשפחה היא תופעה היכולה לערער עקרון זה ולכן, לעיתים קרובות, עלולה לעורר זעזוע עמוק אצל הנחשפים לפרשה. בתי המשפט, המחוקק ורשויות האכיפה מנסות למגר את התופעה ומייחסות לאלימות במשפחה חומרה רבה.
עם זאת, ראוי לציין כי לעיתים גם הסיפורים של הנאשמים בשימוש באלימות יכולים לעורר רגשות מעורבים כאשר מתגלות התלונות כתלונות שווא המוגשות על-ידי נשים למשל במסגרת הליך גירושין או כאשר הנאשם מבקש למצוא דרך להשתקם ולחזור לחיק משפחתו במקום לרצות את עונשו במאסר.
מאחר ומדובר בסוגיה היכולה לערב אלמנטים מהמשפט האזרחי, הפלילי וגם בתת תחום של דיני המשפחה ראוי להיוועץ עם עורך דין פלילי אשר בקיא בכל הסוגיות הנ"ל יחדיו. רבים סבורים כי הפתרון העדיף לסכסוכים פנים משפחתיים הוא פתרון המוסכם על הצדדים ולכן עורך דין מוצלח יכול לעזור בסגירת התיק הפלילי ובפתרון הסכסוך בהסכם בין הצדדים. אך במקביל, חשוב להסביר כי עבירת אלימות במשפחה נחשבת לתקיפה בנסיבות מחמירות אשר משטרת ישראל ומערכת המשפט מייחסים לה חשיבות רבה וכאשר מדובר בפגיעה קשה העונש עלול להיות מלווה במאסר בפועל.


עבירת התקיפה בנסיבות מחמירות – תקיפת בן משפחה


כפי שתואר אלימות במשפחה נחשבת למקרה חמור ועל כן המחוקק הגדיר עונש גבוה יותר לעבירת התקיפה במשפחה. העבירה מתוארת בסעיף 382(ב) ו (ג) לחוק העונשין:

"(ב)  העובר עבירה לפי סעיף 379 כלפי בן משפחתו, דינו - כפל העונש הקבוע לעבירה; לענין סעיף זה, "בן משפחתו" - לרבות מי שהיה בן משפחתו בעבר, והוא אחד מאלה:

(1)   בן זוגו, לרבות הידוע בציבור כבן זוגו;

(2)   קטין או חסר ישע, שעליו עובר העבירה אחראי, כהגדרת "אחראי על קטין או חסר ישע" בסעיף 368א.

(ג)   העובר עבירה לפי סעיף 380 כלפי בן זוגו, כמשמעותו בסעיף קטן (ב), דינו - כפל העונש הקבוע לעבירה."

 

העונש על תקיפה (הרחבה על עבירת התקיפה בלחיצה כאן ) הוא שנתיים מאסר, וכאשר התקיפה נעשית כלפי בן משפחה (בן זוג ילדו של התוקף) בית המשפט מוסמך לגזור עונש מרבי כפול, קרי – עונש של עד ארבע שנות מאסר. 
יתרה מכך, אם נגרמה חבלה כתוצאה מהתקיפה כלפי בן זוג, בית המשפט מוסמך גם כאן לגזור עונש מרבי כפול ולכן יהיה מוסמך בית המשפט לגזור עונש של עד שש שנות מאסר.

לאור האמור לעיל, כאשר עולה חשד לאלימות במשפחה או כאשר כבר בוצע מקרה של אלימות במשפחה חשוב ביותר להיוועץ עם עורך דין פלילי הבקיא בסוגיה. מקרה של אלימות במשפחה יכול לשנות משמעותית את חיי הנאשם, בן זוגוזוגתו ואת כלל חיי המשפחה ולכן כדאי שיהיה עורך דין פלילי אשר מסוגל לתמוך ולכוון את הרשויות אל הפתרון הרצוי בפרשה.

ממליצים
qoutes
עו"ד סיוון כהן שלום רב

תודה לך על הערב המעניין והחשוב בנושא – הדין הצבאי שהתקיים בלשכתינו.

qoutes
qoutes
ישראל

סיון בוקר טוב, לאחר ההתרגשות הגדולה אתמול בבית המשפט התפניתי להגיד כמה מילים. ב6 לדצמבר כאשר נעצרתי חשבתי שחרב עלי עולמי כשפניתי אליך מאותו רגע הרגשתי שיש סיכוי שלא אאבד את כל עולמי. כשישר הגעת תוך זמן קצר, מיד הרגעת אותי יצרת קשר אם אישתי וגם אותה הרגעת כל המצב נראה אחרת. לאורך כל הדיונים בבית המשפט נלחמת עבורי כלביאה כאילו אני הלקוח היחיד שלך. לא ויתרת על הזכויות שלי ראיתי את ההערכה שבית המשפט רוכש לך וידעתי שאני בידיים מיומנות. לסיום, אני אסיר תודה על הטיפול בתביעה נגדי ועל אנושיות והרצון לעזור לאורך כל הדרך.
בברכה והמון תודה

 

qoutes
qoutes
תודה סיוון

הלב סגור ולא מאמין באמונה ורק לפעולות שלך יש את המפתח בתים קטנים של אמונים את בונה בגישתך הבלתי מתפשרת - נדמה כאילו את לוחמת... תודה רבה לך יקירה את מלאה בחן וקסם תהיי בריאה וחזקה ויפה כמו שאת מיוחדת ויחידה תזכי לקבל את התמיכה והכוחות מהסביבה, לא פחות ממה שאת נותנת".

qoutes
qoutes
תודה לך

תודה לך את אלופה ברמות בלי קשר להיותך עורכת דין.. מקווה שלא נצטרך להשתמע יותר אבל אם זו רק את

qoutes
השאירו פרטים בכדי ליצור קשר
ואנחנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי