נייד: 050-3558826  משרד: 03-5075051    العربية English | PусскийFrançais

עיכוב הליכים פליליים

עורך דין - תחומים » תחום המשפט הפלילי » עיכוב הליכים פליליים
 

גם אם הגישו נגדך כתב אישום פלילי – זה לא סוף העולם!

 

עו"ד פלילי מנוסה, יכול וצריך לאבחן את המקרה שלך ונסיבותיו ולפנות בבקשה מקדמית מתאימה ליועץ המשפטי לממשלה לעיכוב ההליכים הפליליים בעניינך.

קבלת הבקשה משמעותה, הפסקת ההליך הפלילי וחזרה לחיים רגילים.

 

סמכות היועץ המשפטי לממשלה

סמכותו של היועץ המשפטי לממשלה נובעת מכוח סעיף 231(א) לחוק סדר הדין הפלילי ולפיה, בכל עת שלאחר הגשת כתב האישום הפלילי, ולפני שניתנה הכרעת הדין על-ידי בית המשפט, רשאי היועץ המשפטי לממשלה או מי שהסמיכו לכך, להורות על עיכוב ההליך הפלילי המתנהל, על-ידי שליחת הודעה מנומקת לבית המשפט בו מתנהל התיק הפלילי.

 

מהי משמעות עיכוב הליכים הפליליים?

בפועל, החלטה על עיכוב הליכים למעשה מעמידה את הנאשם במעין "תקופת מבחן", באם חזר לפשוע או סרח בשנית קמה ליועץ המשפטי סמכות לשוב ולחדש את ההליכים בעניינו.

חידוש ההליכים הפליליים אף הוא, נעשה על-ידי שליחת הודעה לבית המשפט וזה האחרון, רשאי להורות על המשך ההליכים מן השלב בו הופסקו טרם העיכוב.

 

מתי ניתן להורות על חידוש ההליכים הפליליים?

תקופת חידוש ההליכים נעה בהתאם לחומרת העבירה הפלילית:

עבירת פשע – ניתן לחדש הליכים עד 5 שנים מיום עיכוב ההליכים.
עבירת עוון – ניתן לחדש הליכים עד שנה מיום עיכובם.

הליכים פליליים שעוכבו בפעם השנייה, לא יחודשו בשנית.

בקשה לעיכוב הליכים פליליים צריכה לכלול פרמטרים משפטיים ואישיים כאחד. עו"ד פלילי מנוסה ידע לאבחן את המקרה האישי שלך ולגבש בקשה מנומקת, אשר אם תתקבל יש בה כדי לשנות את גורלו של הפרט ולסייע לו לחזור למסלול חיים רגיל ותקין, טרם הגשת כתב האישום.

עו"ד סיוון כהן, הינה עו"ד פלילית מנוסה בתחום, הגישה לא אחת בקשות לעיכוב הליכים פליליים אשר התקבלו.

עיכוב הליכים פליליים | סיוון כהן עורכי דין פליליים

 
 
חשיבות ההסתייעות בשירותיו של עורך דין לתעבורה בישראל מוגדר תחום התעבורה כחלק מהתחום פלילי, ולפיכך מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין לתעבורה, לרבות ייצוג הנהג בפני בית המשפט. קרא עוד
עורכי דין פליליים: איך לאתר את עורך הדין מהליגה הבכירה? עורכי דין פליליים הנם עורכי דין המתמחים בקלסיפיקציה המשויכת לסדר הדין הפלילי. להבדיל מהמשפט האזרחי, המאפיין הבולט ביותר במשפט הפלילי נוגע לעובדה שברוב המכריע של המקרים המדינה היא זו שתובעת את הנאשם. קרא עוד
מה שיכול לעשות למענך עורך דין תעבורה תל אביב תפקידו של עורך דין תעבורה תל אביב ובמקומות אחרים מתחלק לשני חלקים מרכזיים: ראשית על עורך הדין לוודא כי העונש המוטל על מרשו הוא הקל ביותר האפשרי, ובמידה ומרשו אינו אשם, מתפקידו להוכיח זאת לבית המשפט ולדאוג לזיכויו המלא. קרא עוד
צור קשר 050-3558826