נייד: 050-3558826  משרד: 03-5075051    العربية English | PусскийFrançais

לשתוק או לא לשתוק? עו"ד פלילי במרכז לשירותך

עורך דין - תחומים » מאמרים » לשתוק או לא לשתוק? עו"ד פלילי במרכז לשירותך
 

עו ד םלילי במרכז | סיוון כהן עורכי דיןחקירה פלילית אינה חוויה נעימה אף פעם, גם אם אינכם הנאשמים, בוודאי לא אם מדובר בפגישתכם הראשונה עם חדר החקירות, וזאת יגיד לכם כל עו"ד פלילי במרכז. מכיוון שגם את הזכות לראות עורך דין עשויים לשלול מכם בשעות הראשונות, הדילמה אם לשתוק או לדבר עשויה להיות קשה. עו"ד סיוון כהן, המתמחה במשפט פלילי ובנהיגה תחת השפעת אלכוהול, מסבירה על היתרונות של זכות השתיקה.

 

להיות בשקט ולהתקשר לעורך דין

השמירה על זכות השתיקה מעוגנת בחוק והיא זכות יסודית של כל אדם בעת חקירה משטרתית, ואין חובה על הנחקר לענות על שום שאלה עד שהתייעץ עם עורך דינו. אולם למשטרה רשות לעכב את פגישת הנחקר ועורך דינו בכמה שעות, והיא מנצלת זכות זו היטב. בזמן החקירה מנסים החוקרים לערער את בטחונו של הנחקר ולגרום לו לדבר בכל מחיר – הרי אם אין לך קשר לפשע, למה שתשתוק?

 

למה כדאי לשמור על זכות השתיקה

אני אומרת שכדאי לשמור על זכות השתיקה ולהתקשר מייד עם עו"ד פלילי במרכז שיעמוד לצדכם. הרבה פעמים המשטרה מבצעת חקירות כדי לגבש כתב אישום, ודברים שתאמרו בתום לב בחקירה עשויים לשמש נגדכם, או שבלחץ החקירה תספרו דברים שאינם מדויקים ותוצגו כשקרנים.

 

הגירסה והפרטים

המשטרה אינה יכולה לקבל גרסה רשמית מנאשם כל עוד לא דיבר עם עורך דינו. כך אומר החוק בישראל, ובכל מדינה דמוקרטית אחרת. אך לעיתים המשרה אינה זקוקה לגרסה הרשמית אלא לפרטים שונים שעשויים לקשור את הנחקר, או אחרים, לפשע, הגם שאין לו שום קשר לכך בפועל. את הפרטים האלה נוח לחוקרים להוציא מהנחקר בשעות הראשונות של החקירה, בטרם נתנו לו להיפגש עם עורך דינו, תוך הפעלת לחץ בשיטות שונות ומשונות.

 

דע את זכויותיך

זכות היסוד החוקתית לשתוק ולהתייעץ עם עו"ד פלילי במרכז עומדת לצידו של כל נאשם או נחקר. במדינת ישראל, שלא כמו במדינות אירופה או ארה"ב, אין איסור על ביצוע חקירה ללא נוכחות עורך דין, ולכן העצה הטובה ביותר שניתן לתת במקרים אלה היא פשוט לשתוק.

 
 
מה שיכול לעשות למענך עורך דין תעבורה תל אביב תפקידו של עורך דין תעבורה תל אביב ובמקומות אחרים מתחלק לשני חלקים מרכזיים: ראשית על עורך הדין לוודא כי העונש המוטל על מרשו הוא הקל ביותר האפשרי, ובמידה ומרשו אינו אשם, מתפקידו להוכיח זאת לבית המשפט ולדאוג לזיכויו המלא. קרא עוד
כל מה שצריך לדעת על נהיגה תחת השפעת אלכוהול נהיגה תחת השפעת אלכוהול מסוכנת ומנוגדת לחוק. שתייה לשוכרה מהווה גורם ל- 20%-40% מכלל תאונות הדרכים והסיכוי של נהג שתוי להיות מעורב בתאונת דרכים קשה גבוה פי 17 מאשר סיכוייו של נהג שאינו שתוי להיות מעורב בתאונה כזו. קרא עוד
צור קשר 050-3558826