נייד: 050-3558826  משרד: 03-5075051    العربية English | PусскийFrançais

זומנתם לחקירה במשטרה? פנו להתייעצות עם עו"ד פלילי בהקדם האפשרי!

עורך דין - תחומים » מאמרים » זומנתם לחקירה במשטרה? פנו להתייעצות עם עו"ד פלילי בהקדם האפשרי!
 

המשפט הפלילי מהווה ענף משפטי שתכליתו להגדיר את כללי ההתנהגות המסווגים כשליליים ואסורים בחברה, ושאכיפתם נמצאת באחריות המדינה ומבוצעת באמצעות המשטרה והתביעה הכללית. בחוק הישראלי ישנו מגוון רחב של התנהגויות שונות המקיפות תחומי חיים רבים ומסווגות כעבירות פליליות, בהן, בין היתר, רצח, תקיפה, אלימות, סחיטה באיומים, וכן עבירות מין, עבירות מס, מרמה, רכוש, זיוף, שימוש וסחר בסמים.
 

עורכת הדין סיוון כהן המנהלת משרד פרטי המתמחה בתחום המשפט הפלילי, ביטול רישום פלילי  ורבדיו השונים, מדגישה שבמידה וזומנתם לחקירה במשטרה, מומלץ לפנות בהקדם האפשרי לעו"ד פלילי לצורך ההתייעצות בנוגע לדרך הפעולה האופטימלית עבורכם בנסיבות הללו, ובפרט אם זו הפעם הראשונה שבה אתם נקלעים לסיטואציה מעין זו, שכן לתוצאותיה של החקירה המשטרתית יש לעתים קרובות השלכות הרות גורל שעלולות להכריע את הכף בבית המשפט.

 

מניפולציות ולחץ כבד במטרה להשיג הרשעה בכל מחיר


עורכת הדין סיוון כהן מציינת שמרבית העצורים או הנחקרים אינם מודעים כלל לאפשרות להיחקר בנוכחות עו"ד פלילי מטעמם במהלך החקירה הפלילית, שכן אין כיום חקיקה השוללת זאת. באופן כללי, נהוג לסווג את החקירות לשתי קטגוריות, שבאחת נכללות החקירות שאליהן מגיעים הנחקרים באופן עצמאי, בעוד שבאחרת מסווגות החקירות המיושמות תחת מעצר.
 

חשוב להדגיש כי חקירה זאת חקירה, ובשתי הווריאציות מדובר בסיטואציות בלתי סימפתיות בלשון המעטה. עם זאת, חקירה בין כותלי בית המעצר ובסביבת אנשים עוינת הנה רגישה הרבה יותר, היות והמניפולציות והלחץ הכבד המופעלים על הנחקר בחדרי החקירות במטרה להשיג הרשעה בכל מחיר, בעוד הוא משתוקק לסיים מהר ככל שניתן את הסיטואציה העוינת אליה נקלע, עלולים להוביל אותו לכדי הודאה שעלולה לשמש כנגדו ולהפלילו בהמשך הדרך.

 

הקטנת הסיכון להפרת זכויותיו של הנחקר


חשוב לציין שלא כל חקירה מלווה בלחץ או נגררת לאלימות מצד חוקרי המשטרה, אך ישנן גם לא מעט מניפולציות שבהן נוהגת המשטרה לעשות שימוש, זאת מבלי שהנחקר יהיה מודע אליהן, זאת במטרה להפליל את הנחקר או להוציא ממנו הודאה שעלולה לשמש בתיק נגדו.
 

עו"ד פלילי המלווה את לקוחו ונוכח יחד עימו בחקירה עצמה, מהווה מקור הרתעתי משמעותי ומונע מהמשטרה שימוש במהלכים פסולים מצדה, דבר שעשוי להקטין הן את הסיכון להפרת זכויותיו של הנחקר, והן את הנקיטה באמצעים בלתי חוקיים לחילוץ הודאה בכוח על ידי הפעלת לחץ פסיכולוגי, השפלות, אלימות פיזית, אלימות מילולית וכיוצא בזה, עד לכדי מצב שבו הנחקר מוכן להודות במשהו שלא ביצע או שלא התכוון כלל לחשוף.

 
 
נתפסתם נוהגים בשלילת רישיון? במהירות מופרזת? אתם חייבים עורך דין לתעבורה נתפסתם כשאתם נוהגים בשלילת רישיון? מהירות מופרזת? נהיגה בשכרות? אזי קרוב לוודאי שאתם נזקקים לשירותיו של עורך דין לתעבורה לצורך מתן ייעוץ, ליווי וייצוג משפטי. קרא עוד
עורך דין פלילי באשדוד: עצות זהב בנוגע לחקירה פלילית הגעה לחקירה בליווי עורך דין פלילי באשדוד או בכל מקום ברחבי הארץ תמנע תרחישים מכל סוג שמטרתם להוציא מהנחקר מידע מפליל שעלול, כאמור לשמש כנגדו. קרא עוד
נהיגה ללא רישיון בהתאם לסעיף 10 א בפקודת התעבורה נהיגה ללא רישיון מוגדרת כעבירה חמורה ביותר בהתאם לסעיף 10 א בפקודת התעבורה, שלפיה "לא ינהג אדם רכב מנועי אלא אם הוא בעל רישיון נהיגה תקף לרכב מאותו סוג קרא עוד
צור קשר 050-3558826