נייד: 050-3558826  משרד: 03-5075051    العربية English | PусскийFrançais

עורכי דין פליליים: איך לאתר את עורך הדין מהליגה הבכירה?

עורך דין - תחומים » מאמרים » עורכי דין פליליים: איך לאתר את עורך הדין מהליגה הבכירה?
 

עורכי דין פליליים הנם עורכי דין המתמחים בקלסיפיקציה המשויכת לסדר הדין הפלילי. להבדיל מהמשפט האזרחי, המאפיין הבולט ביותר במשפט הפלילי נוגע לעובדה שברוב המכריע של המקרים המדינה היא זו שתובעת את הנאשם, והתובע במשפט מהווה למעשה בא כוחה.
 

מאידך גיסא, עורכי דין פליליים משמשים כסנגורים וכבאי כוחו של הנאשם אל מול המדינה. בסדר הדין הפלילי נמנות עבירות שיש עימן קלון, כגון עבירות אלימות (תקיפה, חבלה, הריגה או רצח), עבירות רכוש (גניבה, פריצה ושוד), עבירות סמים, זיוף, הונאה, שוחד עבירות תנועה וכיוצא בזה.
 

בשל חומרתן של העבירות, תחום הענישה הנו כזה אשר הולם את נסיבות העבירה, כשהעיקרון המנחה הוא תיקון 113 לחוק.
 

ידע נרחב בתיק הראיות הספציפי ושליטה נרחבת בדין הפלילי וחוק העונשין

עורכת הדין סיוון כהן, המתמחה בתחום המשפט הפלילי על כלל רבדיו, מציינת שבבואם לייצג את החשודים או הנאשמים בעבירה הפלילית, מן הראוי כי אותם עורכי דין פליליים יהיו בעלי ידע נרחב בכל הקשור לתיקי הראיות הספציפיים, ומאידך גם בעלי שליטה נרחבת בדין הפלילי וחוק העונשין.
 

עו"ד סיוון כהן מדגישה שעו"ד פלילי במרכז מסווג כאיכותי כשמאות הסעיפים לחוק העונשין לא זו בלבד שאינם זרים לו, אלא שהם אף מסייעים להתוויית את דרכו בתיק הספציפי. תחום המשפט איננו מדע מדויק, והוא מתאפיין בקווים אפורים רבים, שכן לעבירה ולנסיבות שבהן ביצע האדם את אותה העבירה ישנם מגוון היבטים, וכך גם בנוגע לחוק העונשין.
 

מכאן שהניתוח האישיותי, הניתוח הטקסטואלי והפרשנות מהווים מרכיב חשוב ולעתים אף קריטי בהצלחות המתבטאות בזיכוי הנאשם או השגת ענישה מופחתת ביחס לתחום הענישה וחומרת העבירה.

עורכי דין פליליים | סיוון כהן ושות'

לדעת לזהות חורים במארג הראיות, חולשות הכתב האישום ופרצות בחוק

עו"ד סיוון כהן מוסיפה כי עורכי דין פליליים טובים ומעמיקים ניחנים ביכולת לרדת אל עומק הפרשנויות, להבין את הנסיבות שבהן ביצע הנאשם את העבירה, לחקור את הניואנסים הקטנים ביותר הנוגעים להשתלשלות האירועים בתיק הראייתי, לזהות את ה"חורים" במארג הראיות, את חולשותיו של כתב האישום וכן את הפרצות בחוק. עליו גם לדעת לאתר נסיבות מקלות כמו רקע בריאותי, מצב נפשי, הזמן שחלף ממועד ביצוע העבירה, עבר נקי, סיכויי ההשתקמות של הנאשם וכיוצא בזה.
 

למעשה, לעתים נראה שיש חשיבות מכרעת לכישוריו של עורך דין הפלילי הניחן ביכולת לבנות בחכמה תיק ראייתי, תוך שהוא מקשר נכונה בין הנסיבות, ומטיב להציג את הראיות, הפרשנויות והטיעונים הנכונים. הכישורים הללו עשויים יכולים להיות בעלי משקל קריטי בעת הכרעת הדין, ולהוביל להקלה בעונשו של הנאשם, אף במקרים בהם הורשע.

 

 
 
מחפש עורך דין בפתח תקווה שיש לו את הכישורים להגן על האינטרסים שלך? עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שבין אם מחפשים עורך דין בפתח תקווה ובין אם תרים אחר שירותיו של עו"ד במקום אחר, חשוב תחילה לבחון את תחום ההתמחות של אותם עורכי הדין, ולהתמקד באלו המתמחים בטיפול בעניין קרא עוד
3 נקודות לתשומת לב בעת בחירת עו"ד פלילי במרכז כאשר אנו נדרשים לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי במרכז אנו עשויים למצוא את עצמנו מבולבלים מול ההיצע הגדול של עורכי דין העובדים במרכז הארץ. קרא עוד
מה שיכול לעשות למענך עורך דין תעבורה תל אביב תפקידו של עורך דין תעבורה תל אביב ובמקומות אחרים מתחלק לשני חלקים מרכזיים: ראשית על עורך הדין לוודא כי העונש המוטל על מרשו הוא הקל ביותר האפשרי, ובמידה ומרשו אינו אשם, מתפקידו להוכיח זאת לבית המשפט ולדאוג לזיכויו המלא. קרא עוד
צור קשר 050-3558826