נייד: 050-3558826  משרד: 03-5075051    العربية English | PусскийFrançais

עורך דין מעצרים- כל מה שכדאי לדעת על שחרור חשודים ממעצר

עורך דין - תחומים » מאמרים » עורך דין מעצרים- כל מה שכדאי לדעת על שחרור חשודים ממעצר
 

באילו נסיבות רשאית המשטרה לעצור חשוד? מהם סוגי מעצרים קיימים בישראל? מתי ניתן לשחרר אדם ממעצר? מהי חשיבותו של עורך דין מעצרים ומתי מומלץ להסתייע בשירותיו?
 

עורכת הדין סיוון כהן, עו"ד פלילי המובילה בתחומי הפלילי, תעבורה ומנהלי, מסבירה שישנה חשיבות רבה לייצוג העצור באמצעות עורך דין מעצרים פלילי בהקדם האפשרי ככל שניתן לאחר מעצרו, זאת לנוכח ההשלכות המרחיקות שעלולות להיות להליך המעצר על המשך ההליך הפלילי.
 

עו"ד סיוון כהן מציינת שכל הליך מעצר מהווה עניין קריטי עבור העצור, הן מבחינת ההשפעה הנפשית על רוחו של העצור והן מעצם היותו של המעצר קרקע נוחה לאיסוף הראיות כנגדו. בשלב זה נועד המפגש הראשוני בין העצור לעורך הדין למטרות ייעוץ והבהרת זכויות, וכן לצורך בירור אפשרויות השחרור ואו חלופות למעצר.

 

הנסיבות שבהן רשאית המשטרה לעצור חשוד

עו"ד סיוון כהן מוסיפה שהמפגש הראשוני עם עורך דין מעצרים משמש, בין היתר, גם כהכנה לחקירה פלילית, הכנה לקראת הדיון בבקשה להארכת המעצר, ליווי וייצוג משפטי במהלך החקירה ובהליך השחרור.
 

משטרת ישראל רשאית לעצור אדם רק בנסיבות של חשד סביר שהוא אכן עבר עבירה שדינה 3 חודשי מאסר או יותר (קרי עוון או פשע) ואו במקרים ספציפיים מאוד כמו חשש סביר שהחשוד עלול להוות סכנה לביטחונו של אדם, לביטחונו של הציבור או לביטחון המדינה.
 

בנוסף, רשאית המשטרה לעצור חשוד כשיש לה יסוד סביר לחשש של אי הופעתו להליכי חקירה או שהוא עלול לגרום לשיבוש הליכי המשפט, וכן במקרים שהאדם נחשד בעבירה שדינה מאסר עולם, עבירה שנעשתה באכזריות תוך כדי שימוש בנשק חםקר, עבירה הנוגעת לפקודת הסמים המסוכנים, עבירת ביטחון וכיוצא בזה.

 

סוגי המעצרים בישראל

ניתן לסווג את סוגי המעצרים בישראל לשלוש קטגוריות שונות שכוללות מעצר ראשוני, מעצר ימים ומעצר עד תום ההליכים. מעצר ראשוני הנו מעצר המוגבל למשך 24 שעות בלבד. במידה והמשטרה מבקשת להמשיך ולהחזיק את החשוד במעצר לצורך להשלמת החקירה, זאת מעבר לפרק הזמן של המעצר הראשוני, עליה להביא את החשוד בפני שופט ולפרט במהלך פנייתה את הסיבות לבקשתה והפעולות בהן היא מתכננת לנקוט בזמן המעצר.
 

מעצר עד תום ההליכים מהווה הליך המתרחש לאחר ההחלטה של התובע להגיש כתב אישום כנגד החשוד והמשטרה מבקשת להאריך את מעצרו עד לסיום ההליכים המשפטיים כנגדו. מעצר עד תום ההליכים נחשב לסנקציה חמורה היות והחשוד נכלא למרות שלא הוכחה עדיין אשמתו. לפיכך, בנסיבות הללו רשאי עורך דין מעצרים להגיש ערר לערכאת הערעור או לחלופין להגיש בקשה לעיון חוזר במקרים של חשיפת עובדות חדשות.

עורך דין מעצרים | סיוון כהן משרד עורכי דין

 
 
3 נקודות לתשומת לב בעת בחירת עו"ד פלילי במרכז כאשר אנו נדרשים לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי במרכז אנו עשויים למצוא את עצמנו מבולבלים מול ההיצע הגדול של עורכי דין העובדים במרכז הארץ. קרא עוד
לשתוק או לא לשתוק? עו"ד פלילי במרכז לשירותך חקירה פלילית אינה חוויה נעימה אף פעם, גם אם אינכם הנאשמים, בוודאי לא אם מדובר בפגישתכם הראשונה עם חדר החקירות, וזאת יגיד לכם כל עו"ד פלילי במרכז. קרא עוד
כל מה שצריך לדעת על נהיגה תחת השפעת אלכוהול נהיגה תחת השפעת אלכוהול מסוכנת ומנוגדת לחוק. שתייה לשוכרה מהווה גורם ל- 20%-40% מכלל תאונות הדרכים והסיכוי של נהג שתוי להיות מעורב בתאונת דרכים קשה גבוה פי 17 מאשר סיכוייו של נהג שאינו שתוי להיות מעורב בתאונה כזו. קרא עוד
צור קשר 050-3558826