נייד: 050-3558826  משרד: 03-5075051    العربية English | PусскийFrançais

עבירות תנועה וענישה בהתאם לדרגות חומרה

עורך דין - תחומים » מאמרים » עבירות תנועה וענישה בהתאם לדרגות חומרה
 

עבירות תנועה מוגדרות כהפרה של חוקי התנועה תוך כדי שימוש בכלי תעבורה (כגון רכב, אוטובוס, משאית, אופנוע וכיוצא בזה). עבירות אלו מסווגות למספר דרגות חומרה, ובהתאם לכך גם ענישה ברמות שונות. גזר הדין המוטל על הנהג בגין עבירת תנועה שביצע מורכב ממגוון שיקולים שונים, בהם עברו התעבורתי של אותו הנהג, חומרת העבירה, תוצאות העבירה, נסיבותיו האישיות וכדומה.
 

הענישה על עבירות התעבורה עשויה להיות קלה ולהסתכם בנקודות, אזהרה או קנס, אך בנסיבות החמורות עלולה להתבטא במאסר בפועל למשך תקופה ארוכה. עו"ד סיוון כהן, בעלת משרד מוביל המתמחה בתחום המשפט המנהלי, המשפט הפלילי ודיני התעבורה, מציינת שבין עבירות התנועה הקלות נמנות נהיגה ללא הפעלת אורות, נוסע שאיננו חגור, עיכוב בתנועה ועוד.

 

עבירות התנועה המסווגות כחמורות


עורך דין לתעבורה הדין סיוון כהן מוסיפה שבין עבירות התנועה המסווגות כחמורות יותר ניתן למנות עבירות של נהיגה בשכרות, נהיגה במהירות מופרזת (40 קמ"ש מעל המהירות המותרת בדרך בין עירונית או 30 קמ"ש מעל המהירות המותרת בדרך עירונית), וכן נהיגה בזמן פסילה, אי מתן זכות קדימה, חציית קו הפרדה רצוף תוך כדי עקיפת רכב, הפרת רמזור אדום, גרימת מוות ברשלנות וכדומה.
 

שיטות הענישה הנהוגות בישראל בגין עבירות תנועה כוללות את הנקודות, הקנסות והחרמת רכבים. שיטת הנקודות מנוהלת מטעם משרד התחבורה בהתאם למספר עקרונות יסוד שלפיהם ישנה התאמה בין חומרת עבירות התנועה למספר הנקודות הנצברות. הנקודות הללו מצטברות החל מיום העבירה ונמחקות באופן אוטומטי כעבור שנתיים.

 

שיטת נקודות התעבורה


נהג שצובר בתוך שנתיים 12 נקודות בגין עבירות תנועה, יידרש לעבור על חשבונו קורס בסיסי לנהיגה נכונה. השתתפות בקורס זה ועמידה במבחן בהצלחה יובילו למחיקת הנקודות. עורכת הדין סיוון כהן מדגישה שבמקרה שבו יימנע הנהג מלגשת לקורס נהיגה נכונה- ייפסל רישיון הנהיגה שלו, ומוסיפה שנהג שצובר 22 נקודות בתוך שנתיים, אזי תוקף המחיקה של הנקודות יוארך לארבע שנים.
 

צבירת 24-25 נקודות תאלץ את הנהג לעבור קורס ייעודי לנהיגה מונעת, בעוד שצבירת 36 נקודות או יותר תוביל לשלילת הרישיון וחידושו רק לאחר מעבר של מבחן תיאוריה. עם זאת, עורכת הדין סיוון כהן מזהירה שנהג שרישיונו נשלל בפעם נוספת בגין צבירה של 36 נקודות או יותר, רישיונו יישלל למשך תשעה חודשים, ובכל מקרה חידוש הרישיון יהיה מותנה במבחן עיוני (תיאוריה), מבחן מעשי (טסט) ובדיקות רפואיות.

 עבירות תנועה | סיוון כהן משרד עורכי דין

 
 
תעודת יושר – ביטול ומחיקת רישום פלילי ומשטרתי אזרחים נורמטיבים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מטיל עליהם מגבלות חברתיות ואישיות רבות. מעבר לכתם ולסטיגמה המוטלים על אדם אשר הורשע בפלילים, קיומו של רישום פלילי שכזה מונע מאותו אדם להשתלב במגוון רחב של מקצועות בשוק העבודה קרא עוד
זומנתם לחקירה משטרתית? כדאי לכם להיוועץ בעורכי דין פליליים! היוועצות עם אחד מעורכי דין פליליים בטרם החקירה המשטרתית עשויה לא זו בלבד שהיא מכינה את החשוד מבחינה נפשית לקראת החקירה, אלא גם מקנה לו כלים שיסייעו לו לברור את דבריו באופן שימנע ממנו להתחרט על שנאמרו לאחר מכן. קרא עוד
עורך דין פלילי באשדוד: עצות זהב בנוגע לחקירה פלילית הגעה לחקירה בליווי עורך דין פלילי באשדוד או בכל מקום ברחבי הארץ תמנע תרחישים מכל סוג שמטרתם להוציא מהנחקר מידע מפליל שעלול, כאמור לשמש כנגדו. קרא עוד
צור קשר 050-3558826