נייד: 050-3558826  משרד: 03-5075051    العربية English | PусскийFrançais

עבירות נשק

עורך דין - תחומים » תחום המשפט הפלילי » עבירות נשק
 

בשנים האחרונות חלה תופעה של החמרה בביצוע עבירות נשק ובתי המשפט רואים צורך למגר את התופעה בשל הסיכון הממשי לשלום הציבור המגולם בעבירות אלה.

ביצוע עבירות של נשיאת נשק שלא כדין, עלול להוביל לעונשי מאסר ממושכים וכעת, ישנה מגמה בפסיקה לצמצם ביצוע עבירות אלה על-ידי החמרת הענישה.

 

מהו נשק?


סעיף 144 לחוק העונשין התשל"ז – 1977, מגדיר מהו נשק:

 

"(1) כלי שסוגל לירות כדור, קלע, פגז, פצצה או כיוצא באלה, שבכוחם להמית אדם, וכולל חלק, אבזר ותחמושת של כלי כזה;
(2) כלי שסוגל לפלוט חומר הנועד להזיק לאדם, לרבות חלק, אבזר ותחמושת לכלי כאמור ולרבות מכל המכיל או שסוגל להכיל חומר כאמור ולמעט מכל גז מדמיע כהגדרתו בחוק כלי היריה, תש"ט-1949;"

 

סוגי עבירות הנשק והענישה שבצידן:

חוק העונשין מבדיל בין מספר עבירות נשק לעניין חומרת הענישה:

  1. החזקת נשק שלא כדין – עונש מאסר של עד 7 שנים. (החזקת חלקי נשק, אבזר או תחמושת עונש מאסר של עד 3 שנים.)
  2. נשיאת נשק / הובלת נשק שלא כדין- עונש מאסר של עד 10 שנים. (נשיאת חלקי נשק, אבזר או תחמושת עונש מאסר של עד 3 שנים) 
  3. סחר בנשק – עונש מאסר של עד 15 שנים. 

בתי המשפט כאמור, עושים אבחנה בין מקרה למקרה, כאשר בית המשפט עושה אבחנה בין עבירה של החזקת נשק בלבד לבין נשיאת נשק שלא כדין וסחר בנשק. כך גם, בית המשפט נותן את הדעת בין היתר, לסוג הנשק, לכמות, למטרת אחזקתו ולמוחשיות הסכנה כי ייעשה בו שימוש.

ישנה חשיבות רבה בשכירת שירותיו של עורכי דין פליליים המנוסים בעבירות נשק, לאור חומרתן.

עורך דין פלילי מנוסה ידע לסקור את חומר הראיות, לאתר את הכשלים בו ולנהל מו"מ מול התביעה והפרקליטות לצורך הקלה העונש, ביטול כתב האישום ו/או מלחמה על זיכויו של הלקוח בבית המשפט.
עורכת דין סיוון כהן הינה עורכת דין פלילית מנוסה בתחום עבירות הנשק ובעלת הישגים ממשיים. בתיק נשיאת נשק שלא כדין, אותו ניהלה עורכת דין סיוון כהן, נגזרו על הנאשם עונשי מאסר צופי עתיד בלבד וזאת, על-אף שלחובתו היו מאסרים מותנים בגין עבירות נשק קודמות.

עבירות נשק | סיוון כהן עורכי דין פליליים

 
 
זומנתם לחקירה משטרתית? כדאי לכם להיוועץ בעורכי דין פליליים! היוועצות עם אחד מעורכי דין פליליים בטרם החקירה המשטרתית עשויה לא זו בלבד שהיא מכינה את החשוד מבחינה נפשית לקראת החקירה, אלא גם מקנה לו כלים שיסייעו לו לברור את דבריו באופן שימנע ממנו להתחרט על שנאמרו לאחר מכן. קרא עוד
עורך דין פלילי בתל אביב: שליטה נרחבת בסדר הדין הפלילי וחוק העונשין עורך דין פלילי בתל אביב או בכל מקום אחר ברחבי הארץ, מסווג כאיכותי במידה והוא ניחן בכישורים המאפשרים לו לרדת אל עומקן של הפרשנויות, ובה בעת להבין ללבו של לקוחו ואת הנסיבות המקלות שהובילו לביצוע דבר העבירה. קרא עוד
מחיקה וביטול רישום פלילי ביטול רישום פלילי ניתן ליישום במספר תנאים ובמספר דרכים, למרות שלא מדובר במחיקה מוחלטת של הרישום הפלילי, אך הפעולה מאפשרת לגופים ספורים בלבד להיות נגישים למידע זה לאחר המחיקה. קרא עוד
צור קשר 050-3558826