נייד: 050-3558826  משרד: 03-5075051    العربية English | PусскийFrançais

כל מה שצריך לדעת על נהיגה תחת השפעת אלכוהול

עורך דין - תחומים » מאמרים » כל מה שצריך לדעת על נהיגה תחת השפעת אלכוהול
 

נהיגה תחת השפעת אלכוהול מסוכנת ומנוגדת לחוק. שתייה לשוכרה מהווה גורם ל- 20%-40% מכלל תאונות הדרכים והסיכוי של נהג שתוי להיות מעורב בתאונת דרכים קשה גבוה פי 17 מאשר סיכוייו של נהג שאינו שתוי להיות מעורב בתאונה כזו. עו"ד סיוון כהן, בעלת משרד עורכי הדין סיוון כהן ושות', עורך דין תעבורה תל אביב, מסבירה כל מה שחשוב לדעת על נהיגה בשכרות.

 

אם שותים לא נוהגים

שתיית אלכוהול פוגעת באופן קשה ביכולת הקשב והריכוז של הנהג, בתנועת העיניים שלו, בתפיסה החזותית שלו, ביכולתו לשלוט על הרכב, בזמן התגובה שלו ועוד. בנוסף על כך, נהגים שתויים נוטים לנהוג במהירות מופרזת, לא להעריך נכון את הסכנה ולנהוג ללא חגורת בטיחות, מה שהופך את התאונות לקטלניות.

 

מה אומר החוק

החוק אוסר על נהיגה תחת השפעת אלכוהול, וקובע מידת ריכוז אלכוהול מקסימלית בדם המותרת בזמן נהיגה: 240 מיקרוגרם אלכוהול ב-1 ליטר אוור נשוף או 50 מיליגרם אלכוהול ב-100 מיליליטר דם. שימו לב – כאשר מדובר בנהגים חדשים, צעירים או מקצועיים, המידות המותרות יורדות בצורה ניכרת, ונהגים אלה נחשבים שתויים אם נמצא בגופם ריכוז אלכוהול גבוה מ- 50 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף או 10 מיליגרם אלכוהול ב-100 מיליליטר דם.

 

מפגש עם המשטרה

ההמלצה החד משמעית היא לא לשתות אלכוהול אם אתם מתכוונים לנהוג. בדיקת השכרות מתבצעת על ידי המשטרה בעזרת מכשירי "ינשוף", המודדים את ריכוז האלכוהול בחמצן. אם נתפסתם כשאתם נוהגים בשכרות, תוכלו להגיד תודה שיצאתם בחיים, ולאחר מכן תקבלו 10 נקודות ברישיון והזמנה לדין. סירוב לביצוע בדיקת אלכוהול עלול להוביל לשנת מאסר או קנס של 10,000₪. עונש המינימום הקבוע בחוק עבור נהיגה תחת השפעת אלכוהול הוא פסילת הרשיון לשנתיים, פשוט כי לנהוג שיכורים הורג.
 

כללי בטיחות

נהיגה תחת השפעת אלכוהול:
אלכוהול משפיע מהטיפה הראשונה: באלכוהול ונהיגה אין דבר כזה "קצת". שתית? תן את המפתחות לנהג שלא שתה.

אל תיתן לאלכוהול לנהוג במקומך: כל כמות של אלכוהול פוגמת ביכולות הנהיגה: בריכוז הדרוש לנהיגה, בקואורדינציה, בתפקודי הראייה, בחלוקת קשב בין מספר משימות, ביכולת לעצור נכון, ביכולת לשמור על המהירות בהתאם לחוק ולתנאי הדרך וביכולת לשמור על הנתיב.
 

נהיגה תחת השפעת אלכוהול | סיוון כהן משרד עורכי דין

 
 
מה שיכול לעשות למענך עורך דין תעבורה תל אביב תפקידו של עורך דין תעבורה תל אביב ובמקומות אחרים מתחלק לשני חלקים מרכזיים: ראשית על עורך הדין לוודא כי העונש המוטל על מרשו הוא הקל ביותר האפשרי, ובמידה ומרשו אינו אשם, מתפקידו להוכיח זאת לבית המשפט ולדאוג לזיכויו המלא. קרא עוד
לשתוק או לא לשתוק? עו"ד פלילי במרכז לשירותך חקירה פלילית אינה חוויה נעימה אף פעם, גם אם אינכם הנאשמים, בוודאי לא אם מדובר בפגישתכם הראשונה עם חדר החקירות, וזאת יגיד לכם כל עו"ד פלילי במרכז. קרא עוד
צור קשר 050-3558826