נייד: 050-3558826  משרד: 03-5075051    العربية English | PусскийFrançais

נהיגה ללא רישיון בהתאם לסעיף 10 א בפקודת התעבורה

עורך דין - תחומים » מאמרים » נהיגה ללא רישיון בהתאם לסעיף 10 א בפקודת התעבורה
 

נהיגה ללא רישיון מוגדרת כעבירה חמורה ביותר בהתאם לסעיף 10 א בפקודת התעבורה, שלפיה "לא ינהג אדם רכב מנועי אלא אם הוא בעל רישיון נהיגה תקף לרכב מאותו סוג, שניתן על פי פקודה זו, ולא ינהג אדם אלא בהתאם לתנאי הרישיון".
 

בקטגוריה זו נמנים נהגים שלא הוציאו מעולם רישיון נהיגה, נהגים שרישיונם נשלל בגין עבירה שביצעו, סיבה בריאותית או סיבה אחרת כלשהי ונהגים שלא חדשו או שכחו לחדש את רישיונם.
 

עורכת הדין סיוון כהן, עו"ד פלילי במרכז בעלת משרד המתמחה בתחום המשפט הפלילי, המשפט המנהלי ודיני התעבורה, מסבירה שישנם בישראל מספר גופים הרשאים לפסול רישיון נהיגה בהם המכון הרפואי לבטיחות בדרכים, משרד הרישוי, בית המשפט או קצין משטרה.

 

דינו של אדם הנתפס כשהוא נוהג ללא רישיון נהיגה

עורכת הדין סיוון כהן מציינת כי נהיגה ללא רישיון (בלתי מורשה לנהיגה) מסווגת, אמנם, כאחת מן העבירות החמורות ביותר בפקודת התעבורה, אך בה בעת המחוקק עושה אבחנה בין הנסיבות השונות בהן בוצעו העבירות, ומטבע הדברים נוטה בית המשפט לתעבורה להחמיר בדין עם אלו שנתפסו נוהגים בשעת פסילה או שלא הוציאו רישיון מעולם לעומת אלו ששכחו לחדש את רישיונם.
 

עורכת הדין סיוון כהן מוסיפה שבין אם הדבר נוגע לנער שובב המעוניין "לעשות סיבוב" או להרשים את חבריו ובין אם באדם שלא הצליח לעבור את הטסט, דינו של אדם אשר נתפס כשהוא נוהג ללא רישיון נהיגה הנו מאסר עד לתקופה מרבית של שנתיים, בנוסף לשלילה בפועל לתקופה שאינה פחותה משלושה חודשים.

 

התרת נהיגה לבלתי מורשה

עורכת הדין סיוון כהן מסבירה שבמקרים בהם נתפס האדם נוהג מבלי שהוציא רישיון נהיגה, מניין ימי הפסילה בפועל שנגזרו עליו על ידי בית המשפט יחול רק לאחר הוצאת רישיון הנהיגה והפקדתו במזכירות בית המשפט לתעבורה שבו נקבע פסק הדין.
 

כמו כן, גם נהג שהתיר לאדם לנהוג ברכבו ללא רישיון נהיגה (התרת נהיגה לבלתי מורשה) צפוי לעונש הכולל רכיבי מאסר בפועל, קנס כספי ופסילת רישיון הנהיגה לתקופה שאינה פחותה מ-3 שנים.
 

במקרים בהם אדם נתפס בעבירה של נהיגה ללא רישיון, מומלץ להיוועץ בעורך דין המתמחה בענייני תעבורה בטרם ההגעה לדיון בבית המשפט, זאת לצורך בחינת חומר הראיות וחיפוש אחר כשלים ומחדלים מטעם התביעה שניתן באמצעותם להפחית בחומרת הענישה העלולה לעתים להגיע לכדי ריצוי מאסר בפועל.

 עורכת דין סיוון כהן | נהיגה ללא רישיון

 
 
עורך דין תאונות דרכים: תביעות בגין נזקי הגוף מומלץ להעדיף להסתייע בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים על פני שירותיו של עורך דין כללי, זאת במטרה למנוע נפילה בין הכיסאות. עורכת הדין סיוון כהן, המנהלת משרד פרטי המתמחה בתחומי דיני התעבורה והמשפט הפלילי קרא עוד
3 נקודות לתשומת לב בעת בחירת עו"ד פלילי במרכז כאשר אנו נדרשים לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי במרכז אנו עשויים למצוא את עצמנו מבולבלים מול ההיצע הגדול של עורכי דין העובדים במרכז הארץ. קרא עוד
לשתוק או לא לשתוק? עו"ד פלילי במרכז לשירותך חקירה פלילית אינה חוויה נעימה אף פעם, גם אם אינכם הנאשמים, בוודאי לא אם מדובר בפגישתכם הראשונה עם חדר החקירות, וזאת יגיד לכם כל עו"ד פלילי במרכז. קרא עוד
צור קשר 050-3558826