נייד: 050-3558826  משרד: 03-5075051    العربية English | PусскийFrançais

מעוניינים לפתוח דף חדש? הכול על מחיקת רישום פלילי

עורך דין - תחומים » מאמרים » מעוניינים לפתוח דף חדש? הכול על מחיקת רישום פלילי
 

מעוניינים לפתוח דף חדש? לקבל אינפורמציה על ההליך למחיקת רישום פלילי? בישראל ניתן למנות כיום מספר לא מבוטל של אנשים שביצעו עבירה על החוק אי שם בעברם הרחוק, או שנחשדו בעבירה כלשהי ובעקבות כך נפתח נגדם הליך פלילי. האנשים הללו מוצאים את עצמם לעתים קרובות בסיטואציה שבה הרישום הפלילי נגרר אחריהם לאורך שנים רבות.
 

לא זו בלבד שהרישום הפלילי עשוי לפגוע בדימוי העצמי ושמו הטוב של האדם, אלא שהוא עלול לפגוע גם ביכולת שלו לנהל אורח חיים תקין, לעסוק בתחום הדורש רישוי, להתקבל למשרות מסוימות וכן הלאה. לפיכך, נקבעו בחוק מספר דרכים שבאמצעותן אפשר לקצר את תוקפו של הרישום הפלילי, ובמקרים מסוימים אף למחוק אותו באופן מלא, כך שמי שמעד בעברו אכן יוכל לפתוח דף חדש ולשוב ולהשתלב בחברה.

 

מחיקה בעקבות התיישנות


עורכת הדין סיוון כהן, הנחשבת לאחת המובילות בתחום עורכי דין פליליים, תעבורה והמנהלי, מסבירה שהרישום הפלילי עשוי לכלול הליכים פליליים למיניהם שהתנהלו כנגד האדם בבית דין אזרחי או צבאי, לרבות תיקי חקירה שעדיין תלויים ועומדים במשטרה, כמו גם כתבי אישום, הרשעות וגזרי דין.
 

הרישום הפלילי עשוי לכלול, בין היתר, תיקים שנסגרו בשל חוסר עניין לציבור או היעדר ראיות, ואף מקרים שהסתיימו גם ללא הרשעה, כמו לדוגמה, בפסיקה הנוגעת לאי כשירות לעמוד לדין.
 

מחיקת רישום פלילי נעשית על פי רוב בתום שתי תקופות שהראשונה מכונה "תקופת התיישנות" והעוקבת היא "תקופת המחיקה", זאת במידה והאדם לא עבר בפרק הזמן הזה עבירות נוספות. תחולת תקופת ההתיישנות היא מיום פסק דין, ואורכה מותנה במספר גורמים שונים כגון סוג הרישום, גיל הנאשם, העונש שהוטל עליו וכיוצא בזה.

 

חנינה מנשיא המדינה


דרך אחרת למחיקת רישום פלילי היא הגשת בקשה לחנינה מנשיא המדינה. מדובר במקרים שבהם כולל הרישום הפלילי גם הרשעה בבית משפט. עורכת הדין סיוון כהן מציינת שהחנינה איננה מובילה למחיקה מידית של הרישום הפלילי אלא מקצרת את תקופת ההתיישנות, מה שמביא לכך שתקופת המחיקה מתחילה מוקדם יותר.
 

עם זאת, עורכת הדין סיוון כהן מבהירה שלמרות שכל אדם רשאי להגיש בקשה לחנינה, כדאי לדעת שהחנינה איננה מוענקת בקלות, ומי שמעוניין להעלות את הסיכוי שהבקשה אכן תיענה בחיוב, אזי מומלץ לו להגישה בעזרת עורך דין פלילי המתמחה בתחום.
 

עורכת הדין סיוון כהן מוסיפה שבכל מקרה של חקירה משטרתית שנסגרה ללא הגשת כתב אישום כנגד הנחקר, אם בעילה של חוסר עניין לציבור או היעדר ראיות, ניתן לפנות אל תחנת המשטרה ולהגיש בקשה לשינוי העילה ל"חוסר אשמה", עילה שאיננה מובילה לרישום פלילי.

 מחיקת רישום פלילי

 
 
עיכוב הליכים פליליים בקשה לעיכוב הליכים פליליים צריכה לכלול פרמטרים משפטיים ואישיים כאחד. עו"ד פלילי מנוסה ידע לאבחן את המקרה האישי שלך ולגבש בקשה מנומקת קרא עוד
עורכי דין פליליים: איך לאתר את עורך הדין מהליגה הבכירה? עורכי דין פליליים הנם עורכי דין המתמחים בקלסיפיקציה המשויכת לסדר הדין הפלילי. להבדיל מהמשפט האזרחי, המאפיין הבולט ביותר במשפט הפלילי נוגע לעובדה שברוב המכריע של המקרים המדינה היא זו שתובעת את הנאשם. קרא עוד
מה שיכול לעשות למענך עורך דין תעבורה תל אביב תפקידו של עורך דין תעבורה תל אביב ובמקומות אחרים מתחלק לשני חלקים מרכזיים: ראשית על עורך הדין לוודא כי העונש המוטל על מרשו הוא הקל ביותר האפשרי, ובמידה ומרשו אינו אשם, מתפקידו להוכיח זאת לבית המשפט ולדאוג לזיכויו המלא. קרא עוד
צור קשר 050-3558826