נייד: 050-3558826  משרד: 03-5075051    العربية English | PусскийFrançais

מהו מכשיר הינשוף?

עורך דין - תחומים » עורך דין תעבורה » מהו מכשיר הינשוף?
 

משטרת ישראל מפעילה את מכשיר הינשוף המכונה ''DRAGER ALCOTEST'' במטרה לאתר אלכוהול בגופו של נהג באמצעות דגימה של אוויר נשוף מפיו.

מי שרשאי להפעיל את מכשיר הינשוף הינו מפעיל מיומן שעבר הכשרה. על המפעיל לבצע בדיקת כיול יומית בתחילה ובסיום משמרת באמצעות גליל גז ואף לבצע בעצמו בדיקת נשיפה בסמוך לביצוע בקרת הכיול.

 

כיצד עובד מכשיר הינשוף?

הינשוף מודד ריכוז אלכוהול באוויר נשוף של הנבדק, כאשר הוא עוקב אחר נפח האוויר הננשף. בפועל, המכשיר עובד על-ידי אור אינפרא אדום (IR). הפחתה בעוצמת קרן האור על-ידי הנשיפה, מעידה על כמות האלכוהול בדגימת האוויר.

בדיקה על-ידי חיישן האינפרא IR נערכת פעמיים, כאשר התוצאה הנמוכה היא שנרשמת.

בתא מדידה נוסף, מותקן חיישן אלקטרו-כימי אשר מודד אף הוא את דגימת האוויר.

שילוב שתי מדידות אלו, מאפשר קבלת תוצאות של ריכוז האלכוהול באוויר הנשוף ברמת אמינות גבוהה.

בסיום תהליך הבדיקה מפיק המכשיר פלט מודפס הכולל את כל נתוני הבדיקה ורמת האלכוהול שנמדדה. פלט הנבדק המופק מהמכשיר מהווה ראיה בבית המשפט.

 

הוכחת אמינות ותקינות מכשיר הינשוף

נטל ההוכחה להראות כי המשכיר הינו תקין נופל לפתחי המאשימה ובזאת, די כי המאשימה תוכיח כי המכשיר הופעל על-ידי שוטר מיומן אשר עבר הכשרה מתאימה וכי המכשיר היה תקין ובוצעו בו כל הבדיקות הנדרשות.

נתפסת נוהג בשכרות? פנה לעו''ד תעבורה אשר בקיא ברזי החוק והנהלים. עו''ד תעבורה מומחה יכול לאתר כשלים ראייתים בתיק ולהוביל לזיכוי או לעונש מקל.


עו''ד סיוון כהן הינה עורך דין לתעבורה מנוסה בעלת הצלחות מוכחות בתחום.

 

מהו מכשיר הינשוף | עורך דין תאונות דרכים

 
 
חשיבות ההסתייעות בשירותיו של עורך דין לתעבורה בישראל מוגדר תחום התעבורה כחלק מהתחום פלילי, ולפיכך מומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין לתעבורה, לרבות ייצוג הנהג בפני בית המשפט. קרא עוד
עורך דין תאונות דרכים: תביעות בגין נזקי הגוף מומלץ להעדיף להסתייע בשירותיו של עורך דין תאונות דרכים על פני שירותיו של עורך דין כללי, זאת במטרה למנוע נפילה בין הכיסאות. עורכת הדין סיוון כהן, המנהלת משרד פרטי המתמחה בתחומי דיני התעבורה והמשפט הפלילי קרא עוד
כל מה שצריך לדעת על נהיגה תחת השפעת אלכוהול נהיגה תחת השפעת אלכוהול מסוכנת ומנוגדת לחוק. שתייה לשוכרה מהווה גורם ל- 20%-40% מכלל תאונות הדרכים והסיכוי של נהג שתוי להיות מעורב בתאונת דרכים קשה גבוה פי 17 מאשר סיכוייו של נהג שאינו שתוי להיות מעורב בתאונה כזו. קרא עוד
צור קשר 050-3558826