נייד: 050-3558826  משרד: 03-5075051    العربية English | PусскийFrançais

המדריך המשפטי לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

עורך דין - תחומים » מאמרים » המדריך המשפטי לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ
 


מעוניינים לבחון אפשרויות לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ? צו עיכוב יציאה מהארץ מהווה כלי שהופקד בידי בתי המשפט, הפרקליטות והמשטרה, והוא נועד למנוע מהאדם שכנגדו הוצא צו לצאת מגבולות המדינה.
 

עורכת דין סיוון כהן מסבירה שאין מדובר באמצעי ענישה, אלא באמצעי שנועד להבטיח שחשוד אכן יתייצב לחקירתו או שיועמד לדין ויירצה את עונשו. בנסיבות הללו, יופיעו פרטיו של האדם במערכת המחשבים בכל אחד מהמעברים של ביקורת הגבולות, ויציאתו תיאסר גם במקרים שהוא מחזיק בידו כרטיס טיסה.
 

עורכת דין סיוון כהן מציינת שנהוג להוציא את הצווים הללו במגוון נסיבות שונות, החל מהליכים פליליים ועד לצעדים הנוגעים לגירושין כגון הותרת האישה עגונה בעקבות בריחת הבעל, הליכי הוצאה לפועל מי שנמצא בהליכים של פשיטת רגל, וקיים חשש שיברח מחובות ומחויבויות או הטרדה מינית בצבא.

 

הוכחה שאין סיכון להימלטות מישראל לשם ההתחמקות מהליכים משפטיים

בתוך כך, צו עיכוב יציאה מהארץ מהווה, למעשה, פגיעה בזכות הבסיסית לחופש תנועה, זכות המעוגנת בחוק היסוד לכבוד האדם וחירותו.
 

לפיכך, כל בקשה להגבלת תנועה של אדם נבדקת בקפדנות יתירה על ידי מערכת המשפט והאכיפה. עם זאת, עורכת דין סיוון כהן מדגישה שבנסיבות מסוימות ישנה אפשרות לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ כנגד חשוד בפלילים, אם באופן מוגבל ולעתים אף באופן מוחלט.
 

לצורך אישור הבקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ נדרש האדם להוכיח שאין סיכון לבריחתו מישראל לשם ההתחמקות מהליכים משפטיים, כמו לדוגמה מקרים שבהם מדובר באישיות ציבורית מוכרת, או שכל משפחתו, רכושו ותעסוקתו נמצאים בארץ, גורמים המצמצמים משמעותית את הסיכון להימלטות.

 

סיוע משפטי וייצוג של עורך דין לצורך הגשת בקשה משכנעת ומנומקת היטב

במהלך הגשת הבקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ, נדרש החשוד שכנגדו הוצא הצו להציג, בין השאר, ערובות נוספות לחזרתו מחו"ל לצורך התייצבותו בהליכים אשר עומדים נגדו. כמו כן, עליו להוכיח את החשיבות הרבה הכרוכה בעזיבתו, כמו למשל מחויבות חשובה במדינה אחרת שלא ניתן לדחותה, ניתוח דחוף בחו"ל וכיוצא בזה.
 

ואולם, עורכת דין סיוון כהן מציינת שביטול צו עיכוב יציאה מהארץ מהווה עניין שמערכת בתי המשפט אינה ששה לאשרה, ועל כן עולה הצורך בסיוע משפטי וייצוג של עורך דין לשם הגשת בקשה משכנעת ומנומקת היטב.
 

עורכת דין סיוון כהן מוסיפה שבמקרים של ביטול הצו, האחריות לדיווח אודות ביטולו מוטלת, על פי חוק, על כתפי הנהלת בתי המשפט ורשויות החוק. עם זאת, רצוי שלא לסמוך על המערכת המשפטית בלבד, אלא לבדוק ולוודא את העניין ברשות האוכלוסין וההגירה.

 ביטוח צו עיכוב יציאה מהארץ | סיוון כהן עורכי דין פליליים

 
 
עורכי דין פליליים: איך לאתר את עורך הדין מהליגה הבכירה? עורכי דין פליליים הנם עורכי דין המתמחים בקלסיפיקציה המשויכת לסדר הדין הפלילי. להבדיל מהמשפט האזרחי, המאפיין הבולט ביותר במשפט הפלילי נוגע לעובדה שברוב המכריע של המקרים המדינה היא זו שתובעת את הנאשם. קרא עוד
3 נקודות לתשומת לב בעת בחירת עו"ד פלילי במרכז כאשר אנו נדרשים לשכור את שירותיו של עו"ד פלילי במרכז אנו עשויים למצוא את עצמנו מבולבלים מול ההיצע הגדול של עורכי דין העובדים במרכז הארץ. קרא עוד
לשתוק או לא לשתוק? עו"ד פלילי במרכז לשירותך חקירה פלילית אינה חוויה נעימה אף פעם, גם אם אינכם הנאשמים, בוודאי לא אם מדובר בפגישתכם הראשונה עם חדר החקירות, וזאת יגיד לכם כל עו"ד פלילי במרכז. קרא עוד
צור קשר 050-3558826